Geralt neochotně doprovází Marigolda na královský ples. Ciri vejde do začarovaného lesa. Yennefer se pokusí ochránit svoje svěřence. (Netflix)

Kaka

Divoké skákání v čase. Epizoda zřejmě zásadní z hlediska budoucí provázanosti postav, jejich motivací a rozhodování, avšak pro laika vysoko položená laťka na pozornost a připravenost vstřebávat složitý a komplexní příběh, na který se nahlíží z různých stran, poloh a očí hlavních hrdinů. Zatím to podle interakce a množství postav vypadá tak na 5 sérií. ()

BROKEN_

K některým momentům bych měl nějaký výtky, i tak se jedná o povedený díl, který je od začátku do konce zajímavý. Dějová linka Yennefer mi přišla promarněná, tvůrci si s tím mohli pohrát víc. Zato Geralt nezklamal. Henry Cavill je u mě čím dál tím víc oblíbenější, a jeho "fuck" a "hmm" mě nikdy neomrzí. Witcher mě baví, tak doufám, že to tak bude pokračovat. :) ()

kenkaku

Nějak mám pocit, že to celé opravdu mělo začít až tretí epizodou. Takhle jsem si představoval Zaklínače a teprve teď do sebe vše zapadá (to jejich skákání v čase opravdu ničemu neprospívá). Vše se točí kolem hlavní postavy a ty vedlejší sekundují. Seriálu tedy nejvíce ublížila (ne)schopnost seskládat vše za sebe tak, aby i neznalý divák věděl o co jde už od začátku. ()

Azurovydrak

Dlaší díl a další zklamání. Banket v Cintře sice vypadá naoko kvalitně, ale když se člověk trochu ponoří do dialogů, najde tam jednu hloupost za druhou: "Geralt se objeví na hostině čistou náhodou, nikoli jako host královny, která si ho vyžádá k vraždě Ježka, což je mimochodem celou dobu účel jeho přítomnosti. Všemi vážená a uznávaná královna Calanthé si vykračuje po svém trůnním sále plném šlechty ve zbroji zbrocené krví a mluví jako dlaždič. Černý elf Dara (musím říkat víc?) se napije Vod Brokilonu, paměť ale jako zázrakem neztratí. Pavetta, která by při erupci Moci měla zničit celý hrad, si v klidu levituje v místnosti. Geralt, který se nemůže kvůli čisté uvolněné Moci skoro ani udržet na nohou, si bez problémů vypije elixír, aniž by mu ho vír vyrazil z ruky. Dýka, která letí na Yennefer, jaksi zázračně prolétne jejím tělem bez vážnějšího způsobeného zranění a zasáhne malé dítě, co drží před tělem... při přesunu portálem. A potom mu ještě Yen vyhrabe vlastnoručně hrobeček... bez kouzel. A truchlí..." hele, dost, jako vážně, neutahujte si z Dobbyho. Tohle je trapná parodie na Relikvie smrti. Nemluvě o poslední opravdu ubohé scéně s Yennefer, kde si stěžuje na strasti života žen. "Óóó, né, my jsme jen nádoby." Nechápu, proč má tvůrkyně zapotřebí natáčet takové scény, která se snaží za každou cenu ukázat Yennefer v tom nejlepším světle. Rant,o tom, jak se Stříbrnovlasá Eithné se změnila ve vůdkyni armády Wakanďanek, si už raději nechám pro sebe. 40% ()

LukasKalasek

Tvůrci seriálu mají vážný problém s rozpoznáváním postav. Chudák druid Mišilov nevypadá jak druid, ale jak marocký prodejce koberců, drsní, v kožešině odění ostrované ze Skellige by se vklidu ztratili mezi Novigradskou sametovou smetánkou a dryády si zde spletli s ženskou gardou kmene Zulu .Opravdu si někdo řekl, že bude lepší dát těmhle "dryádam" místo luků oštěpy??? Chudák stříbrooká Eithné, nyní již ne z Brokilonu, ale z Brooklynu. ()