Geralt neochotně doprovází Marigolda na královský ples. Ciri vejde do začarovaného lesa. Yennefer se pokusí ochránit svoje svěřence. (Netflix)

darthvader77

Čtvrtá epizoda je pro mne zatím nejlepší. Celou záležitost s dítětem překvapení a ježkem zpracovali naprosto skvěle. Marigold a Geralt mají perfektní chemii a Geralt může vyjádřit, co si myslí jenom pohledem. Fillerové dění kolem Yennefer též potěšilo, pěkně nás to připravilo na její hlavní cíl o který se pak bude celou dobu snažit. Ciřina linka také skvělá předpokládám, že zavěrečná scéna je prvním foreshadowing jejích skutečných schopností ()

ACDCKL

Výborná adaptace povídky Otázka ceny, ta nemá chybu, možná je v seriálu zbytečně krvavá, v knize to spíše vypadalo na "hospodskou" rvačku. Linka s Yennefer je zajímavá, ale vcelku zbytečná a Brokilon a Ciri, no teda, Dryáda s kuší, to snad nemysleli tvůrci vážně :D Ale díky výborně zpracované povídce Otázka ceny, 5*. ()

Kimkong

Zde zbytečná linka s Yenn. Mrtvý dátě, bezvýznamný úkol. Geraltova linka s osudvým překvapením parádní. Trochu zajímavé konverzace s Marigoldem v úvodu a pak nečekaná řež a závěr. Ciri nic neříkající část, ale zase trochu na fetu z vody. ()

0verseer

"I've always wanted to know, do witchers ever retire?" "Yeah. When they slow and get killed." Hviezdička dole za politickú korektnosť. Keď mohli byť v LOTR elfovia elfami, prečo nemôžu byť vo Witcherovi dryády dryádami? ()

Kitelon

Jasně. Paní Eithné si vklidu pižlá strom, aby z něj dostala smůlu. DRYÁDA. ŘEŽE. DO. STROMU. Na ten blackwashing se nedá dívat, kam se poděly silné slovanské kořeny předlohy? Z povídky Otázka ceny opět zbyly jen trosky, z vychytralé Calanthé je hlupka. Linka Yennefer sice vymyšlená, ale paradoxně dnes urazila nejmíň. Dvě z pěti. ()

Kushina

Opět skvělý díl plný napětí, mystiky a několika krvavých soubojů, dokonce si troufnu říct, že nejlepší díl, který jsem doposud viděl. Člověk má hrozné nutkání hned koukat na další díl a Witcher je fakt solidní seriálová série, o tom se nedá pochybovat. Konec konců mě tento díl o pobavil a upřímně jsem se zasmál, například hláškou: "Nebudu trpět za střízliva, jen proto, že jsi strčil klobásu do špatné spíže" Prostě bez chyby :D 95% ()

antolikopoli

Túto časť osobne vidím ako krok späť, opäť som sa cítil stratený a mal problém s chápaním ktorá ruka ma vlastne bije. Lietajúcu scénu som nepochopil vôbec. Sém tam sa niekomu vydarí dobrá hláška, tento krát to bolo "Když byl malej, kopl ho medzi nohy vúl." 5/10 ()

Tom10000

4.díl. Po třiceti letech sloužení u nejrůznějších panovníků se Yennefer dostává do rukou královna z odlehlé (obyčejné) říše, jejíž manžel po ní žádá jediné: aby mu zplodila syna, následníka trůnu. Ona však porodí pouze dceru, a proto na ni pošle nájemného zabijáka. Dokonce i pro čarodějku, schopnou vytvořit pouhým mávnutím ruky portály (jako to zvládá Doktor Strange ve stejnojmenném filmu, pozn. autora recenze) a všemožnými zaklínadly odrazit nebezpečí, se stává jeho věrné monstrum zdrojem mnoha potíží. Na poslední chvíli se jí podaří z dosahu vraha utéci, během její nepřítomnosti však skončí mladá bohatá dívka mrtvá. A její dítě, poté, co si ho Yennefer vezme nazpět, také, navíc za cenu jejího rozsáhlého zranění. To přežije, avšak co naplat, opět jí nic nezbylo, jen smutek. Geralt se ocitne se svým bardem na zásnubách dcery královny Cintry (vše z tohoto příběhu se odehrává o dvacet let nazpět). Zde projeví v nebezpečí před hněvem své matky princezna zvláštní nadání, aby ochránila zakletého rytíře, svého milence. A Geralt se poníží, poté, co se dvůr dozví, že s dívkou spal a že je těhotná. Díky této skutečnosti se dozvídáme, kdo je otcem Ciri. Ta o mnoho let později nachází útočiště u domorodého kmene v kouzelném lese. 80 procent, trochu slabší, ale podobně dobrý díl jako ten minulý. ()

sKralicek

Tato epizoda vysvětluje, čím je Ciri spojena s Geraltem. Bohužel mi ale přijde velmi uspěchaná a její příběh by chtěl více natáhnout, aby ho divák lépe vstřebal a pochopil. Akční scéna s Yennefer mě ale mile překvapila. 4/5 ()

doom.cz

No, konečně Ježek. 4. epizoda se snaží udělat trochu pořádek tam, kde předchozí dělaly bordel, ale to skákání v čase je pořád strašně nepřehledné. Předsvatební pařba v Cintře se docela povedla, Calanthé je správně pod drogama a pěkně arogantní, Geralt to s hraním nepřehání a přijde mi trochu jako "kam si mě postavíš, tam mě najdeš". ()