Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

Chrysopras

Cesta do fantazie pana Miyazakiho je skutečně cestou do fantazie a to netušených rozměrů. Velmi příjemná animace, zajímavý příběh a některé vskutku neotřelé nápady ( zajímalo by mě, jestli to, co se občas odehraje, přijde zvláštní i Japoncům? ). Snad jen konec mě trochu zklamal, proto 80%. ()

GILLWANDER

Tu nie je veľmi o čom lamentovať. Miyazakiho rozhodne najlepší a najkrajší film z celej jeho úchvatnej fantazijnej zbierky. Oscarom zaslúžene ocenený majestátny animák. Jedným slovom NÁDHERA! 100% ()

Tyckin

Neskutečná pohádka pro běžného smrtelníka s nepochopitelnými a neuvěřitelnými nápady, absolutní obdiv před Miyazakim, toto vymyslet a takto animačně ztvárnit může jen naprostý génius. Joe Hisaishi opět exceluje krásnou hudbou. Je úplně jedno jestli je vám 8 let či jste již v důchodu, tohle dostane úplně každého! ()

maverick10

Clovek co tohle vyprodukuje musi mit naprosto neuveritelnou az detskou predstavivost. Je to nadherny pohadkovy fantasy pribeh plny originalnich napadu, ktere jen tak nekde neuvidite. Dovolim si tvrdit, ze kazdy komu zbyl alespon kousek detske hravosti a fantasie, si tento pribeh vychutnal a ani chvili se nenudil. Komu to prislo nudny toho je mi uprimne lito, protoze to uz v sobe nema a o hodne prichazi. ()

ilemas

První Miyazaki co jsem viděl. Kam se hrabe Hollywood.Úžasná animace a opravdu dokonalá fantazie.Nikdy jsem to nechtěl vidět, protože jsem měl strach ,že to bude něco jako Pokémoni. ()

Fíla

Zámek v oblacích má poutavější příběh, to je ten jediný větší rozdíl mezi oběma filmy. Cesta do fantazie je ovšem fantastická animovaná pohádka.Musíme uznat, že pan Hayao Miyazaki je opravdu pan tvůrce s velkým pé. Je skoro až neuvěřitelné jak na vás ta úžasná atmosféra dýchne a zároveň vás do sebe vtáhne. Určitě se na to dá dívat víckrát než jednou. Těším se na další pohádky v jeho naprosto fascinujícím podání. ()

honajz2

Po ukrutně nudném Totorovi, který absolutně postrádal něco jako příběh, jsem si pustil od Mijazakiho snad jeho nejslavnější film. No, dopadlo to dost rozporuplně. Největším kladem toho filmu je to, že to, překvapivě, vůbec nenudí. Fakt, já nemůžu říct, že bych se za ty dvě hodiny nějak výrazně nudil. Což je už samo o sobě dost zajímavý. Kupodivu i ten zvláštní svět, ve kterém se to odehrává, mě nějak zaujal. Jenže tu je problém, pro Mijazakiho asi zásadní, aspoň z toho, co jsem zatím viděl. A to je děj. Nejvíc mi tam vadí, že je tam strašně velký množství nahodilých a nesmyslných zvratů. Pro příklad: Když je Chihiro v kotelně a ujme se jí ta Lin, musí si prý sundat boty a ponožky. O něco později jí to přinesou zpátky ty černý tečky a ona je tam pak nosí. Proč si je musela sundat, jaký to mělo smysl? Žádný, stejně jako spoustu dalšího v tomhle filmu. Je to tak i s postavama. K čemu tam je ten Bezpáteřník? Proč je tam to tlusté mimino té Yubaby? Proč té Yubabě tam pořád poskakují ty zelené hlavy? Vždyť ty postavy v tom příběhu vůbec nemuseli být, jsou tam naprosto zbytečně. Nepočítám ty postavy, co jsou v pozadí, ty tam jsou proto, abychom viděli, jak je ten svět fantaskní. Ono mě napadá, že těch 87% to má proto, jak úžasně animované to je a že Mijazaki má hodně fantazie, no jo, fantazie ať má jak chce, dokud to bude přijatelné, ale kruci, tohle opájení obrazem, přičemž obsahem je to téměř o ničem, mi spíš leze na nervy. Je to znát i na ději, děje se tady tolik nahodilých věcí, přičemž stačilo fakt málo a mohla být zase odtamtud pryč i s rodiči. Hlavně tam je dost nelogičností. Mě tohle prostě přijde strašně málo, kdyby to mělo nějak promyšlený děj, dám mile rád víc, takhle musím hodnotit jenom to, co si Mijazaki vyfantazíroval za postavy a hodil je na plátno. 3* ()

ZoltanCZ

Úžasný film.Je to mé první setkání s Hayao Miyazakim, který dokázal, že má nekonečnou zásobu fantazie a výborný vyprávěčský um.Nejvíce mne zaujali postavy ducha bezpáteřníka a postavičky sazí, což mi přijde jako kouzelný nápad.Film má spád, nenudí a to i díky skvělé hudbě, která skvěle podbarvuje děj.Rozhodně jeden z mých nejlepších filmových zážitků.100% ()

balba

Překrásná animovaná pohádka. Pohádka , kterou by jste měli vidět , je plná fantazie , kouzel a vtipných scén.Jen létajícího dráčka si půjčili asi z Nekonečného příběhu. ()

Nuala

Spirited away je má velká slabina. Pokaždé jsem okouzlena nádherou a čistotou příběhu, krásnými symboly a tím, že i přes spoustu naivních a tak čistých myšlenek, že v dnešním světě prostě nejsou možné, nesklouzává Hayao Miyazaki k patosu. Pokud se dokážete odpoutat od dnešní společnosti, od zvuku aut, spěchu a shonu a ponoříte se spolu s Chihiro to magického světa kouzel, bůžků, křivdy, lásky a porozumění, můžete odhalit spoustu věcí, které byly uloženy hluboko ve vás a o kterých jste neměli ani zdání... ()

Hennes

Promyšlené a skvěle zpracované. Tento animovaný film je opravdu velice blízko svým nápadem a zpracováním u svého názvu. Celý příběh je nápaditě vymyšlen a musím uznat, že jsem ho sledoval od začátku do konce se zaujetím stejným , ne-li větším než moji potomci. Množství zajímavých postav jak animací, tak charakterem. ()

Nifgai

Jelikož jsem zhlédla už několik filmů od Miyazakiho, tak jsem tušila co můžu čekat. Jedním slovem Krása! Jen konec mě osobně zklamal. Proč zrovna tak? Nic nevím. Jak to s ním dopadne? Na mě moc otázek na které zůstali nezodpovězeny. Jinak opravdu Krása! ()

Wiikii

Když jsem byl menší, měl jsem rád Japonské animáky, protože dokázaly něco co Hollywood málo kdy dokáže. Japonské animované filmy, ale i normální filmy, dokáží v člověku vzbudit to co právě tento snímek... A schválně nebudu psát co to je, podívejte se sami a zjistěte co vše japonští režiséři dokáží....P.S.: Musíte to brát jako asijsky anime film(což i je) ve kterém jsou pasáže co v Japonsku vnímají jako normální, ale v Evropě či Americe to tak být nemusí.. HODNOCENÍ: 85% (4*) ()

Martin741

Sen to Chichiro no kamikakushi je moj druhy Miyazaki, a musim povedat, ze ten fantazijny svet anime, to je proste nadhera. Neopisatelna. Kvoli Miyazakimu, Kurosawovi a Takeshi Kitanovi milujem japonsku kinematografiu coraz viac a viac. 100 % ()

rakovnik

Fantazie tvůrců je opravdu neskutečná. Tak velké množství různých postav, figurek, fantastických tvorů v jednom příběhu se jen tak nevidí. Animace i děj mě zaujaly, ale občas jsem neudržel pozornost. Pro malé děti jsou některé scény příliš drsné. ()

M.i.k.e

moje první setkání s Mijazakim a jsem velmi příjemně překvapen. Nádherná animace, vtahující příběh plný hravosti a fantazie a funkční emoce. Ani po dvaceti letech tenhle animák nezestárnul a věřím, že přesně stejné dojmy bych z něj měl i za dalších deset let. Asi budu muset postupně dohnat i zbylé ghibliovky, kterým sem se dodnes z nějakého pochybného důvodu vyhýbal...80% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz