Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

obscurite

Úžasný a kouzelný svět. Pan Miyazaki mě nepřestává udivovat, jak bohatou fantasii může někdo mít. Tento typ animace přesně sedí pro tento druh nápadu. Je to pěkný příběh s vynikajícími postavami, které jsou originální ve všech směrech... ()

kubas369

Vždy jsem se japonským animákům záměrně vyhýbal, protože kdysi mi je Pokemoni dost zprotivili. Ale po shlednutí Cesty do fantasy musím uznat, že jsem jim křivdil a jsem ochoten jim dát druhou šanci. Teda ne rozhodně pokémonům to už pro mě navždy zůstane totálně úchylnou blbostí. ()

Cikinko

Najlepšie Anime aké som kedy videl !! . Obsahuje všetko čo má. Dokonalé aj v najmenších detajloch. Nechýba humor a prepracovaný príbeh vás vtiahne okamžite spolu s hudbou. Only love break the spell - 5*. ()

jayman

Fantázia. Prvé anime čo som videl do konca stálo za to. [Po ôsmich rokoch od týchto slov dodám ešte toto:] 1. Fantázia tvorcov je ohromujúca. 2. Východná vizualita pomiešaná s (očividne) univerzálnymi rozprávkovými trópmi je osviežujúca. 3. "Západná" hudba je funkčná ale zážitok kompromitujúca. ()

Jaromír

Nádherná pohádka, přesně nad takovými věci se člověku zastaví srdce a v zpomaleném času si vychutná příběh, který je tak krásně dětinsky naivní :). Jak, to jsem si to užil! ()

Alishii

Dvě hodiny jsem byla v zemi fantazie společně s Chihiro, zamilovala jsem se do Hakua a snažila se zachránit své nebohé rodiče... Z počátku jsem se hodně bála, ale Haku a ostatní přátelé mi ukázali, že v Lunaparku není tak zle a nakonec se mi ani nechtělo domů..Děkuji Vám pane Miyazaki. ()

FrankieCZ

Nejkrásnější z celého filmu je scéna s domnělým bohem smradu. Vždycky mi dokáže přivodit, tak nějak, lehčí pocit na duši... ()

Born2BeAlone

Já to mám s těma asijskýma "top" animákama pořád stejný. Prvních patnáct minut si šmakuju nad infantilně úchylnou grafikou, po chvíli se začínám nudit a koukat na hodinky - hlavní dějová linka jde tou dobou už mimo mě a při vytouženém konci tajně doufám v závěrečný majstrštyk, který by mi dal důvod udělit alespoň průměrné hodnocení. ()

anyonecek

Od tohoto režiséra se mi toho začíná zamlouvat čím dál více. Opravdu překrásná animovaná pohádka s velice dobrým příběhem i zpracováním. Trochu jsem se bál konce, jak to asi dopadne a i si přál, aby Chihiro zůstala a film pokračoval dále. U mě suveréně za plný počet. Kam se hrabe většina českých pohádek se svým příběhem na tohle. ()

J*A*M*B*O

Film som pozerával ešte ako malý chlapec. Je vidieť že japonci majú fakt obrovskú predstavivosť, ktorú dali do tohto filmu. V podstate na prvý pohľad si človek myslí, že sa preniesol do iného sveta, keďže film o dievčatku a drakovi je viac menej čudný. Je to jeden z japonských filmov, ktorý sa dá pozerať. Dávam 7/10 bodov. ()

Wooke

Krásna a strašidelná rozprávka. Mojim deťom by som to asi nepúšťal. Tvory, ktoré sa v nej objavili, dokÁžu vymyslieť len Japonci, no príbeh bol ešte krajší. Klobúk dole. ()

Guran

Moc krásný film japonské produkce. Opravdu hodně fantazie tento film obsahuje. Krásně udělaný, natočený a nadabovaný. Snímek znám už odmala a i v současné době se na něj s chutí podívám. ()

RigorMortis

Krása. Animák, v ktorom sa mieša neskutočná roztomilosť, hlboké myšlienky, WTF (pretože Japonci), tajomnosť a Mijazakiho talent. Pri niektorých scénach (napríklad kŕmenie Kamajiho "pomocníkov") som mal od celej tej roztomilosti na tvári úžasnutý mierne priblblý úškrn. Film aj napriek "detskému" podaniu zostáva vážny. ()

donnovann

Podíval jsem se z jediného důvodu. Umístění v žebříčku mi nedalo a tak jsem se podíval (v originálním znění) a musím říct že nechápu zdejších 87%. Já nejsem zaujatý proti kresleným filmů a kvalitní animák dokážu ocenit ale Cesta do fantazie mi opravdu neukázala nic co jsem jinde neviděl. Za 2 měsíce ale čekám kluka myslím že jemu se to líbit bude protože veškerá japonská produkce kreslených animáků je pro mě stejná. ()

Kucino

Jeden neuveriteľný režisér, jeden neuveriteľný príbeh :).. u tohto pána nech siahnem na hocičo nemôžem pochybiť :) TOP 10 ()

PeterJon

Velmi pekne kreslené pozadie, animácie postáv už slabšie, klasické, japonské. Skvelá atmosféra, vytvorili skutočný svet, nepáčili sa mi niektoré divné príšery, boli nevkusné – v tomto mi nesedí Mijazakiho estetika. ()

johnny01

Úžasně originální příběh s neodhadnutelným vývojem, celé je to takové nezvykle jiné, lepší, navíc dokresleno nádhernou hudbou. Jízda vlakem je pak opravdu nádherně tajemná. Film dělá čest svému jménu. Velmi povedené jsou i závěreční titulky. Překrásné! ()

AgnesDee

Naprosto nádherné. Skvělá animace, originální nápad, a vsadím se, že kdybych to sledovala v češtině, mělo by to o mnohem horší emocionální dopad. Japonská kultura na mě dýchala skrz každý obraz, a já ji vdechovala plnými doušky. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz