Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

Haide

Nikdy mi ještě tak nebylo líto, že film netrvá daleko déle... Tak krásné a "jemné". Mám pocit, jako by mě doopravdy něco pohladilo a vždy i několik hodin po shlédnutí mi stále zůstává takový neurčitý pocit štěstí a spokojenosti. Žádný jiný film mi toto nedá. Už dlouhé roky můj nejoblíbenější film vůbec a myslím, že to tak, pokud ne navždy, zůstane ještě velmi dlouho. ()

Alice02

Zezačátku jsem v tomhle filmu neviděla nic jiného než "další japonskou blbost s uřvaným děckem". Ale teď vím, jak šeredně jsem se pletla. Jakmile se na plátně setmělo, nechala jsem se unést do víru noci, otevřela jsem svou mysl a vnímala jen dění ve filmu. A když přišla scéna, kdy pršelo, už jsem měla ten hřejivý pocit, že tohle bude velký zážitek. Cestu do fantazie jsem absolvovala společně s bezelstnou Chihiro a užila jsem si ji víc než skvěle. ()

Dr.Cilka

Anime je jedna z mala veci, ktore Japonsku az tak nezerem. Samozrejme cest vynimkam, a prave tento film je jednou z nich. Este som nevidel nic viac fantasy ako Spirited Away. Postavicky su neskutocne vymyslene a rovnako tak aj prostredie, v ktorom sa dej pribehu, vlastne takej akcnejsej rozpravky, odohrava. Film je navyse miestami velmi vtipny, a zaroven moralne cisty az do konca. Ani som nevedel ako tie 2 hodiny ubehli. A teraz ma ospravedlnte, idem si dat peceneho mloka! ()

papaguy

Jeden z prvních japonských animovaných filmů, který jsem viděl a shlédl ho s otevřenou pusou. Cesta do fantazie mě naprosto uchvátila svou nápaditostí, zpracováním a exotickou jinakostí. Přechod do magické reality, kde se to hemží duchy a fungují kouzla; řídí to tam tuze zlá čarodějnice, ovládaná nemluvnětem; hejno papírových skládaček origami, které dokáže zabíjet; saze, které mají nožičky a sami přikládají uhlí do kamen... A ti podivní návštěvníci čarodějčiných lázní... Zajímavý nápad je vršen jeden na druhý – příjemné skloubení akce a rozjímavosti... Hlavní hrdinka Chihiro se chová „po japonsku“ úslužně a pokorně přijímá svůj nelehký a nebezpečný úkol – záchranu svých rodičů, zároveň ale prokazuje mimořádnou duchapřítomnost, odvahu a vytrvalost. Chihiro si v závěru vzpomene, že svého staronového zvláštního kamaráda zná i z obyčejného života a na svůj výjimečný původ... dětské srdce nemůže zůstat neuspokojeno.:-) Dabing u CZ verze není udělaný zle, ale původní znění je lepší a více podtrhuje emotivní vyjadřování postav. ()

bubblebobble

"Kam si zašantročil moje bábätko" :-D Yubaba je a navždy ostane mojou najmilšou rozprávkovou záporáčkou (aj keď to tak celkom záporná postava nie je). Jej hlášky sú pre mňa nezabudnuteľné. Slovenský dabing je možno otrasný ale už si neviem predstaviť vidieť a počuť to inak. Každopádne Cesta do fantázie si skutočne splnila svoju úlohu pretože bola práve prvým Miyazakiho dielom, ktoré som mal tú česť vidieť. Zaviedla ma do kúpeľov, kde si ročne stotisíc bohov dáva odpočinúť svojim unaveným kostiam. Neskôr som stretol ducha lesa, našiel svojho najlepšieho priateľa Totora a zachránil celý svet z Veterného údolia. Som rád, že som sa na túto cestu nechal zlákať a budem v nej s radosťou pokračovať. ()

miawallacova

Když mi jednou brácha řekl „Pojď do kina na anime“ 1. Jsem nevěděla co „anime“ znamená 2. Jsem netušila jak mě tento kulturní zážitek v mých 12ti letech poznamená Cesta do fantazie byl první Miyazakiho film, který jsem viděla. Navíc umocněný kinovou atmosférou a bylo to tak krásné až mi oči přecházely. Nebudu opakovat to, co tu mnozí již psali, Miyazakiprotě patří k nejlepším a jeho filmy jsou vždy kouzelná podívaná. ()

longercz

Příběh má krásně originální myšlenku a zpracování je na výsost nápadité a sem tam si člověk opravdu připadá jako na nějaké úžasné cestě do fantazie, tam ale ta genialita končí. Příběh se 2 hodiny skoro nikam neposunuje a na pár světlých momentech se mistrovské dílo utáhnout nedá, a tak jde o úžasně vypadající "pouze" nadprůměrný příběh. Na druhou stranu nechci aby to vypadalo jako, že film považuju za nějak obyčejný. To určitě ne, každému bych ho doporučil, jenom to prostě není dokonalé... ()

Plechpetr

Tohle pro mě zřejmě nic není. Jeden z nejhorších animáků, co jsem dosud viděl. Strašně jsem se nudil. Strašně mě to zklamalo:( Anime mě prostě baví, ale tohle nešlo :/ ()

Torgal

Wow, nemám slov. Keď som tak vychválil Princeznú Mononoke už neviem aké superlatívy povedať na toto. Príbeh je teraz oveľa menej podstatný, tu ide hlavne o ten úžasný svet ktorý ožíva v tej najdokonalejšej a najčarovnejšej 2D animácii akú som videl. Skláňam sa pred pánom režisérom a jeho predstavivosťou, zasiahlo ma to na všetkých správnych miestach. Neskutočná bomba, nemôžem inak, toto ide do môjho Top 10 na ČSFD. 9+/10 ()

SamanthaM.M

Cesta do fantázie - inak by sa tento film ani nemohol volať, lebo predstavivosť Haja Mijazakiho asi nič neprekoná, keď dokázal vytvoriť takýto úžasný a pestrý svet s napínavým a krásnym príbehom. ()

Stíba

I o mnoho let později asi stále kritikou nejoceňovanější anime z japonské produkce, které si lidi získává především absolutně odlišným pojetím oproti západnímu stylu, ať už v animaci, pojetí přiběhu, krásnému hudebnímu podkreslení či paralelám a kritice k dnešní společnosti. Přesto si tyto prvky dokážu představut ještě lépe zvládnuté a tak dávám 4*. ()

FilipStinef

Asi bych byl o něco spokojenější, kdyby ten film měl nějakou lepší dramaturgickou strukturu a nepůsobil na mě jen jako slepenec náhodných, byť skvělých, nápadů. Jako túra do fantazijního světa je to ale opravdu nádherný. ()

NorseSword24

Keď som si to pozrel mal som pocit akoby som to už videl, keď som bol malý, ale absolútne som si to nepamätal. Každá jedná scéna mi bola povedomá, ale nevedel som predpovedať čo sa stane ďalej. Bolo to ako sen. Neskutočne. Najlepšie anime aké som kedy videl a nič to nezmení. ()

VerteX

Sen to Chihiro no Kamikakushi je moje druhé anime a má tu smůlu, že prvním byla Princezna Mononoke. Nemůžu říct, že by byla Cesta do fantazie horší, ale oproti Mononke mi přišla příliš dětská. Ale fantazie najdete ve filmu opravdu hodně - chodící skládka, bůh všežravec a ten roztomilý mumínek :-) Dávám 90%. ()

E lan

Ač nejsem příznivcem japonských animáků, tak tato pohádka stojí zato. Jako dítě se do ní zbláznil a i teď jsem se přistihl, jak napjatě film sleduji. Klasická animace je navíc semtam protknuta počítačovou 3D animací, což scény ještě více umocní. Výborné! ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz