Star Trek: Discovery - Season 4

(série)
USA, (2021–2022), 11 h 9 min (Minutáž: 45–61 min)

Hudba:

Jeff Russo

Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp, Wilson Cruz, David Ajala, Blu del Barrio, Mary Wiseman, Chelah Horsdal, Tara Rosling, Oded Fehr, Shawn Doyle (více)

Epizody(13)

kubas369

5/10. Hlavní zápletka je doopravdy povedená, bohužel věc která by se dala kvalitně odvyprávět, v dejme tomu pěti epizodách, je nesmyslně rozpatlaná na třináct epizod. Bohužel, jelikož tuhle posádku považuji za jednu z nejméně sympatických ze všech ST, tak mne jejich neustálé citové výlevy doopravdy nebaví. ()

VanTom

Když odhlédnu od dominantní vztahové telenovely, nucené falešné snahy stmelit z posádky rodinu či vlezlého patosu, jakožto i blábolivých technikálií plus ostatních totálních nelogičností, vlastně mě 4. sezóna nepopouzela a zápletka s destruktivní Anomálií a prvním kontaktem s neznámou, zcela odlišnou rasou 10-C skrývající se za hranicemi galaxie, zajímala. Navíc se občas, občas přiblížila trekovskému objevitelskému duchu. Jenže pokud všichni, obzvlášť "profesionální" kapitánka, sebou pravidelně nechávají cloumat emocemi a ovlivňovat se osobními záležitostmi, veřejně (na můstku!) a ještě to s nimi ostatní zúčastněně prožívají, nedala se brát moc vážně. ()

Helo

Zápletka sice zajímavá, ovšem v podstatě asi tak na 2-4 epizody, takže je zbytek vyplněnej klasickýma discoveriovskýma kravinama. Každej brečí. Všichni jsou umanutý jen pro "zápletku" a ne pro nějakou dějovou logiku. A největší dno přichází v E4 v rámci teambuildingu nových kadetů, který se chovaj tak idiotsky a ani v ohrožení života nejsou schopný zahodit svojí debilní a nesmyslnou nevraživost, že jakožto jejich velitel bych si na akci místo nich radši vzal bandu rozhádaných šesťáků, protože i ti by dokázali mnohem snáž pochopit, že není úplně dobrej nápad dávat si mistroství v your mama džoucích, zatímco se vás snaží sežrat obří brouk. Dvě hvězdy teda za ty asi 2 aspoň trochu doopravdy startrekovský epizody a za trochu zlepšenej vizuál, kdy teda i když nemám pefektní zrak a prej mám šedej zákal, tak to CGI přecejen v týhle řadě vypadá chvílema o něco líp než předtím. Na Manda, Expanse nebo teď nový Halo se to ale pořád nechytá ani za palec na noze. ()

DoubleJack odpad!

V kontrastu s 2. season Picarda, kdy se galaktická záležitost vyřešila během 4 minut, Discovery tématu věnuje neuvěřitelných 13 dílů. Zápletka jako taková je přitom nezajímavá a neměl jsem ani jednou pocit skutečného ohrožení. Samotný děj je nudný, zbytečně natahovaný a během sledování jsem si pokládal otázky, zda má můj život ještě smysl. V každém díle musí  povinně někdo brečet nebo se psychicky zhroutit, takže spíš než scify to všechno připomíná promo materiály k psychiatrické léčebně. A když pak i palubní počítač potřebuje svého cvokaře, začne z toho být hotová fraška. Postavy jsou nesympatické a sama Sonequa Martin-Green má asi takové charisma jako hypík po třech dnech ve Woodstocku. V minulosti jsem byl velkým fanouškem Discovery, ale tomu je asi konec. ()

JasonV

Jedná veľká psychoterapia doplnená maximálne neoriginálnou zápletkou o čiernodierovej anomálii likvidujúcej planéty, nelogickým niekedy až bizarným dejom a mizernými hereckými výkonmi. Hlavne druhá polovica série keď odišla Tylli, prišiel Tarka a lodná AI nadobudla vedomie, sa už so zaťatými zubami dá dopozerať. Celkovo ale jednoznačne najslabšia séria zo všetkých Star Trekov. ()