Zahaleni stínem

(festivalový název)
  • Velká Británie Under the Shadow (více)

Počas vojny medzi Irakom a Iránom sa mladá matka Shideh (Narges Rashidi) stará sama o svoju dcéru Dorsu (Avin Manshadi). Jej manžel je lekárom a často rodinu necháva osamote. V okolí ich domu padajú každý deň bomby a ich životy sú tak neustále v ohrození. Nebezpečenstvo vojny však nie je jediným problémom. V dome sa totiž začína odohrávať čoraz viac zvláštnych javov, ktoré im znepríjemňujú život. Dorsa trpí nespavosťou, jej stretnutia s neexistujúcimi osobami matka spočiatku považuje za detskú hru. V dome sa kvôli udalostiam neustále stupňuje napätie a je len otázkou času, kedy sa matkina psychika zlomí a bude musieť uznať, že ich byt je miestom paranormálnych javov. (Marceloo)

brasek odpad!

Snímok vo svojej podstate je tak akurát dráma o stratenej bábike. Z väčšej časti nudné a trápne, veď takú slabú hodinu sa prakticky nič nedeje, neskôr nasleduje prelínanie nudy a atmosféry strachu úrovne prevareného čaju. Dušovať sa že tento snímok je dobrý horor je bláznovstvo. ()

Brumbambule

Vzhledem k prostředí a celkové atmosféře filmu to nebylo úplně špatný. Ale čekala jsem něco víc. Lekačky obstojný, ale ten děj mě až zas tolik nenadchl. Vlastně jsem vůbec nepochopila, proč se tam z ničeho nic objevili...Takže řekněme 50:50, neurazí, ale po druhé už si ho nepustím. ()

zipS

Posobive. Cely cas to dokazalo udrzat moju pozornost aby som chcel vidiet koniec. Ako horor je to sice slaby odvar, ale budovanie napatia je plynule (aj ked pomale). Prostredie, v ktorom sa film odohrava len nahrava napatiu. ()

Martinko991

Jediné čo bolo dobré v tomto filme bolo prostredie, kde sa film odohráva vážne netradičné na horor. Avšak hororom by som tento film zrovna nenazíval možno tak pre nejakých arabov, peržanov no na mňa to nejak nefungovalo, zlaté americké horory. Efekty zlé, hudba bola mimo jediné čo fungovalo prostredie a tá herečka taktiež ušla, ale aj tak slabých 30 %. ()

Miroslav.Zac

Zasazení na Blízký východ osmdesátých let je rozhodně velkým plusem, íránských hororů je přeci jen jako šafránu (tohle je první, o kterém vím), nicméně zpracování pokulhává a vzhledem k tomu, že správný horor vzbuzuje vypjaté emoce, což tento film nesplňuje, jde jen o průměrnou záležitost, kterou bych si rád kvůli výše zmíněnému územnímu zasazení pamatoval, nevím ale, jestli se mi to povede. ()

Wiceman

Zase trochu něco jinýho. Tam, kde fungují jiní vzdušní démoni (PAZUZU dlužíš mi to) tady lítají džinové zahalení v dětskejch prostěradlech. Sice to zní trochu divně, ale ten film má opravdu něco do sebe. Prostředí bombardovanýho Teheránu jako by si říkal o nějaký dobrý horor movie. Krev naštěstí neteče, ale buduje se opravdu kvalitní napětí. Bohužel film sráží k zemi jeho laciný vyznění a to, na co všichni čekáme se nakonec objeví jako tmavej bubák a jedna zubatá. Trochu víc k tomu přidat a bylo by to lepší. Lepší 3* ()

Fiffty

Škoda, že to malo veľmi pomalý rozbeh vyzeralo to celkom sľubne. Chcelo to viac rozvinúť a viac pracovať na napätí, bolo tam aj paru dobrých scén, ale proste tomu niečo chýbalo, takže také slabé 3*. ()

PMU

Nechápu místní nízké hodnocení. Skvělý horor. Atmosféra byla. 4 slušné lekačky z toho jedna opravdu hustá. K tomu krásná herečka.. convíc chtít. ()