Cokoliv

• USA Anything Else (více)

Ďalšia romantická komédia z pera osvedčeného Woodyho Allena plná vtipných náhod, nehôd a nedorozumení. Jerry (Biggs) je mladý 21-ročný komediálny spisovateľ žijúci v New Yorku. Aj napriek tomu, že je talentovaný, má problémy preraziť. Zásluhu na tom nesie jeho agent Harvey (DeVito), ktorý má sice o sebe vysokú mienku ale je dosť nepraktický a tiež David (Allen), jeho excentrický a paranoidný učiteľ. Ďalším kameňom úrazu je Amanda (Ricci), jeho priateľka. Od prvého momentu, kedy ju zbadal, vedel, že je do nej zamilovaný. Ale Amandine mnohopočetné neurózy, strach zo záväzkov a frustrácie najrôznejšieho druhu jej zabraňujú, aby bola Jerrymu nablízku, keď to najviac potrebuje. Krízovým bodom sa ukáže byť situácia, keď sa ocitne v malom byte s Amandou, ktorú nečakane navštívi jej matka Paula, ktorá sa rozhodla, že sa stane kabaretnou speváčkou. (oficiální text distributora)

silent cut

pro mě osobně nestravitelnější Allenův film...možná právě pro ten kontrast a chemii mezi starou (Allen) a mladou (Biggs) gardou. Allen už pro mě nikdy nebude jen ten intelektuálskej režisér, k jehož filmům jeden potřebuje slovník cizích slov a Jason Biggs už pro mě nikdy nebude jen ten týpek, co ošukal koláč... A taky za to, že se Allen o některé ze svých neuróz podělil s Christinou Ricci... ()

blixadovan

Velmi vtipná komedie s skvělými dialogy, spoustu Allenových průpovídek jsem si vychutnal až po opakovaném shlédnutí snímku. Jasně, že se opakuje, ale koho to zajímá? Je fajn a sympatické, že dává šanci hercům, které by málokdo v jeho filmech čekal, Jason Biggs se mu za to náramně odvděčil. Christina Ricci mi zas tak zajímavá nepřijde, má takový krátký ručičky, ale vem to nešť, zábava to byla velká. ()

jefff

Allen má výhodu, že umí napsat skvělé scény a zatraceně vtipné dialogy. Jeho další výhodou je jeho účast ve filmu jakožto herec. To jsou plusy Cokoliv. Bohužel, nadruhou stranu jde o zatím nejslabší Allenovku, kterou jsem měl možnost vidět. Biggs je takový nijaký, Christina Ricci byla na pěst a Allen tu příliš zásadní roli neměl. Příběh je také dost obyčejný, až mě to překvapilo. I tak jde, ale o lehce nadprůměrnou komedii při které se nejspíš nudit nebudete. ()

Liqid

V mnoha věcech měl zde Woody pravdu. Kéž by každý měl takového poradce, jako je Woody. Především ty nápady od koupě zbraně až po stěhování byly super. ()

venca163

Zdejší hodnocení moc nechápu (jen začátek je výjimečně možná trošku slabší). Podle mě je tohle dost kvalitní pokračování Annie Hall po pětadvaceti letech. Židi, vztahy, sex, psychoanalytici a smysl života. Akorát trochu střízlivějc. Woody vyrost, přesto zůstal víceméně konzistentní. Jen nějaký názory jemně zrevidoval =). Paráda! (80%) ()

dris

Bohužel musím konstatovat, že Cokoliv je zatím nejhorší film, který sem od Allena viděl. Největší můj problém je Jason Biggs, vidět ho hrát a stát ve filmu vedle Woodyho Allena je jako drátem do oka bohužel i Ch. Ricci je taková otravná a nezáživná (což byl sice asi účel filmu vyvolat tento dojem, ale mě to dost vadilo), a tihle dva vás právě mají do filmu vtáhnout což je docela problém v případě, že je vás nudí a vadí vám. Woody hraje dobře a jeho fórkům se celkem zasmějete co se týče herců za zmínku už stojí jen Danny DeVito který taky hodně dobře baví. Takže celkově za vidění stojí pouze procházky Allena a Biggse, sem tam Biggse a DeVita, nebo Woodyho nervové výpadky. Ale i tak se rozhodně Cokoliv řadí mezi ty lepší romantické komedie na druhou stranu je to nejhorší film od Woodyho který sem zatím viděl. Závěr: Zatím to nejhorší co mi Woody nabídl, ale přesto to stojí za vidění a v záplavě romantických komedii jen těžko budete hledat lepší oddychovku. ()

klukluka

S přehledem nejslabší film Woodyho Allena. Čekal jsem COKOLIV, ale nenaservíroval mi absolutně, absolutně NIC. Kvůli sobě, ale i kvůli němu jsem rád, že tahle jeho krize později odezněla a přivedl na svět další prima filmy, kterými si opět napravil reputaci. Kdyby ale tahle srajda majda měla být tečkou za jeho bohatou a velkolepou kariérou, tak by to bylo moc smutný. V průběhu 108mi minut se tady nestane de facto vůbec nic, celý je to totálně prázdný. Prázdný jsou i Allenovy promluvy, nenajdete v nich hloubku ani vtip. A to je v jeho případě vážně co říct. Myslel bych si, že musel v době vzniku téhle slátaniny procházet nějakým složitým životním obdobím. No nic, přetrpěl jsem to, přežil jsem to, a jak jsem už psal, podstatné pro mě je, že se Allen později znovu vzpamatoval a začal zase točit skutečné filmy, ve kterých se i něco stane. ()

HiddenDragon

"Po antikoncepci blazni? Blazni porad! Jeji hormony by meli nasadit v chemicke valce." To naprosto vystihuje hl. zenskou roli Ch. Ricci. Nejenze mi ona neprijde moc sympaticka a furt v ni vidim Wednesday z "Addamsovy rodiny", ale jeji postava je zde nanejvys protivna a zaslouzila by jednu flaknout. A navic je do ni zamilovany J. Biggs, ktery mi proste vic pasuje do nactiletych komedii "Prci, Prci", kam se opravdu hodil. Ale videt tohoto manika (podle me ma oblicej jak kun :), ktery soulozil s jablecnym kolacem, v takoveto seriozni roli radoby mladeho intelektuala, navic spisovatele - no casting mi zkratka moc nesednul. Film jako takovy neni vylozene nudny, ale byl misty docela protivny obsahem i dialogy. Nastesti je tu par hezkych Woodyho glos a speku - jeho mentorska rolicka, jakysi mentalni guru, aspon trosku ozvlastnuje dej. Dalsi "netradicnost" - takove ty Biggsovy promluvy na divaky primo do kamery - je velmi subjektivni soudit, mne se to moc nelibi, ale zde to jakztakz pasovalo. Jinak se jedna o velmi prumerny vztahovy film. Dokonce to neni ani vylozene romantika, jak jsem si myslel dle obalu. "Laska", ktera se tu prezentuje, je hodne svihla, nevybourena a opravdu na cvokarnu. Cekal jsem aspon nejakou pointu typu, ze Dobel (Allen) bude jen ve skutecnosti neviditelnou personifikaci Biggsova svedomi, ale nic takoveho. Zaver je obycejny jako cely film. ()

MareT.

Uvazoval jsem o 4*, protoze je to film velice zvlastni, ale o to je zajimavejsi....allenovou tvorbu nemam nastudovanou a ani ho vylozene nevyhledavam, ale toto se mu povedlo ()

Tessie

Komedii bych tento kousek rozhodne nenazvala. Za velmi dlouhymi dialogy se skryva temer nezajimavy pribeh, ktery vas okrade o pul druhe hodiny zivota. Dve hvezdicky davam za mileho Danny DeVita a moudreho Woody Allena. ()

Hanys_

Tady trošku podceňený Woody s fain Biggsem a ve všem sexy Ricci. Netradiční romantika, která rozhodně není jako Cokoliv jiného. 8/10 ()

Ynés

Nevím, jestli Woody trpí schizofrenií nebo je záměr, že dokáže natočit opravdové perly komedie a po nich takovéhle průměrné konverzačky. Skoro to vypadá, jako by někdo jen Woodyho napodoboval a on se pod to jen podepsal. Tak teď už jen čekám na jeho další vzchopení se..ale to máte jako cokoliv jinýho.... ()

Wishkah

Člověk na to kouká přes hodinu a tři čtvrtě a myslí si, že mu film něco sdělí. I kdyby to byla jen nějaká blbost. Ale tenhle film nic nemá. Nemá děj, nemá příběh, nemá scénář, nemá nic. Ten film prostě přejde a vy si říkáte :"Co to sakra bylo?" Ten film je úplně neviditelný ()

Schuldiner

Já nevim, ale mě se to prostě líbilo. Vůbec nic jsem nečekal a dostalo se mi velmi překvapivé a zvláštní komedie...no prostě Woody Allen! Baví mě většinou nejvíc právě jeho role. Také mě ale bavilo to, jak Christina Ricci ve své roli drtila svou prostoduchostí a sobeckostí Jasona Biggse! Oba tyto mladé herce nepovažuji za nějaký zázrak, ale tady jim to sedlo... Hold dobrá režie! ... 73% ()

efko

Má priateľku, ktorá s ním nechce spať. Má manažéra, ktorý je úplne neschopný. Má cvokára, ktorý je tiež úplne neschopný. Ale so svojím životom je spokojný. Teda kým nestretne staršieho pána Dobela, ktorý mu otvorí oči a postrčí ho smerom dopredu... Skutočne príjemný filmík W. Allena. Zdá sa, že Biggs dokáže viac, ako strkať svoje prirodzenie do jablkového koláča... ()