Cokoliv

• USA Anything Else (více)

Ďalšia romantická komédia z pera osvedčeného Woodyho Allena plná vtipných náhod, nehôd a nedorozumení. Jerry (Biggs) je mladý 21-ročný komediálny spisovateľ žijúci v New Yorku. Aj napriek tomu, že je talentovaný, má problémy preraziť. Zásluhu na tom nesie jeho agent Harvey (DeVito), ktorý má sice o sebe vysokú mienku ale je dosť nepraktický a tiež David (Allen), jeho excentrický a paranoidný učiteľ. Ďalším kameňom úrazu je Amanda (Ricci), jeho priateľka. Od prvého momentu, kedy ju zbadal, vedel, že je do nej zamilovaný. Ale Amandine mnohopočetné neurózy, strach zo záväzkov a frustrácie najrôznejšieho druhu jej zabraňujú, aby bola Jerrymu nablízku, keď to najviac potrebuje. Krízovým bodom sa ukáže byť situácia, keď sa ocitne v malom byte s Amandou, ktorú nečakane navštívi jej matka Paula, ktorá sa rozhodla, že sa stane kabaretnou speváčkou. (oficiální text distributora)

bolan

Woodyho Allena mám prostě strašně moc rád a z jeho sexuálně frustrovaných keců jdu vždy do kolen, i přesto že už je omílá dokola přes 40 let. ()

Tomislav

Docela to ušlo, ale nevím přesně, v čem tenhle film převyšuje jiné... o Allenových nemluvě. Vůdčí trio je fajn, dialogy jsou fajn, scénář je relativně fajn, ale jinak to vlastně až tak zajímavé není. ()

kowalski

Hlavně žeru tu hudbu v jeho filmech! Pak taky žeru to prostředí "menhetnu". A ikdyž nejsem žádný "woodyallanolog", ten film je prostě skvělej a až na ten trošku odflákej konec jsem se u něj náramně pobavil a poslechl si u toho i nějaký to jeho moudro. SPI KLIDNĚ S JINÝMI ALE MĚ O TOM NĚŘÍKEJ... .:o) ()

TomasKotlant

Příliš ukecané, asi až příliš filozofující, ale v jádru docela originální a některé hlášky jsou opravdu parádní. Od Christiny Ricci jsem čekal víc, než průměrně zahranou komplikovanou postavu s lehce pošramocenými mravy, která byla díky Woodymu sebestřednému vystupování odložena spolu s většinou štábu do pozice komparzu. *** Ve zkratce: Nevěřte nahým řidičům autobusu. ()

andrejbed

Film o lidech, kteří nerozumí sobě navzájem a už vůbec sami sobě. Hlavní hrdina proplouvá životem plných ledovců. S překonáním překážek mu nepomůže jeho psychiatr, ale tajemný mužík z parku, který má odpověď prostě na cokoliv. Film o boření hradeb strachu ze života... téma hodno Woodyho, zpracování mě však moc nezaujalo...*** ()

blazenka

Výborná vztahová komedie se skvělou Ricci a překvapivě dobrým " protože neprcičkovým" Biggsem. Průměrný De Vitos výjimkou jeho parádní variace na infarkt v restauraci. Tradičně výborný Allen v roli rádce pro život. Rozhodně 90%. ()

Akana

Kdo čeká od Allena ještě něco převratného, je sám proti sobě. Každý jeho další film je vlastně jen variací některého z předešlých a záleží vlastně jen na tom, kolik fórů se tu objeví nebo jestli přináší nějaké osvěžující stylové vybočení. Ale který jiný režisér natočil takové kvantum filmů a žádný z nich nebyl úplná kravina? Cokoliv se mi jeví jako jeden z těch slabších,ale i tady si fanoušek vyzobe to své. Nejlepší postavu si sám pro sebe napsal autor. Dobel je okouzlující cvok s nečekanou slovní zásobou. ()

merigieren

Takové povídání, jež ironicky útočí na váš svět, všednost a zajetost v kolejích. Jen to využívá jazyka, který nesnáším v přednáškách, kde vyučující dodržuje známé pravidlo: čím méně českých slov a ještě méně srozumitelných vět, tím inteligentnější pisatel. V okamžiku, kdy se otřeli o mého Dostojevského, jsem došel k názoru, že nemají tušení o čem blábolí (a hhvězdička šla dolů...). ()

GOREGASM

Vztahy na filmovém plátně by mohl a měl Woody Allen vyučovat, a přestože neustále omílá v jádru stejné téma, dokáže vždy přijít s originálním rozestavením figurek na šachovnici a především je vždy radost dívat se na jím vybrané herce, jak vracejí mistrovi důvěru, tím že ze sebe vypustí maximum. Prcičkovský Jason Biggs a okatá Christina Ricci se mohli jevit na papíře jako herecky nedostateční pro Woodyho obvyklý vztahový zapletenec, ovšem chyba lávky. Biggs je v kůži tápajícího spisovatele kouzelně bezradný, přičemž Christina na střídačku k nakousnutí a na zabití. Vtipně neuvěřitelné/neuvěřitelně vtipné dialogy prošpikované specifickým rukopisem pan Woody Allen umí a ať už natočí cokoliv, tak mi vždy zpříjemní zbytek sebepohnojenějšího dne. Opravdu Cokoliv. 80% ()

plagjoklas

No takze ja nie som ziadne Allenista pretoze toto je zatial jediny Allanov film ktory som videl. Pre mna je to zaujimava romanca, ale postavy neurotickych komikov mi vazne nic nehovoria. No Christina Ricci je fakt mrska. :) ()

JimiH

Podceňovaný film podle mě. Allen v tomhle filmu ukazuje, že má co říct i v dnešních dnech, je to moderní, svěží komedie s výbornými hereckými výkony ústřední trojky. ()

dokktor

filmy woodyho allena mám celkem rád, až na toho roztržitého chlapíka, co v nich hraje. a co teprve, když tam hrajou dva !!! ()

asentra

Tento film je trochu specifický. Woody Allen tady nehraje hlavní postavu, nedá se ale říct, že je tam do počtu. To rozhodně ne, hraje jako obvykle naprosto zmateného a trochu paranoidního človíčka, který vstoupí do života hlavního hrdiny, totálně mu ho překope a zase zmizí. Musím ale říct, že na mě tenhle film neudělal až takový dojem jako jeho ostatní, přišlo mi, že nemá takovou tu svoji charakteristickou psychologickou hloubku.A navíc mi to, na můj vkus až moc, připomínalo Annie Hall. Takže tentokrát to jsou tři hvězdičky…škoda. ()

IdaHutt

Mám ráda Allenovu jemnou ironii - jako všichni jeho diváci, jenomže tentokrát jsem viděla jenom plytkou konverzačku, kterou nezachránila ani excelentní scéna s mrtvičnatým Dannym DeVitem v restauraci. Bylo tam sice všechno typicky allenovské (sebestředné dialogy, vztahové propletence, bizarnosti všedního dne, iluze a prozření...), byla tam nakonec i roztomilá pointa, avšak nějak to nezafungovalo jako v jiných Woodyho filmech. Snad nejvíc mi vadil toporný Jason Biggs a jeho monologické komentáře. Na druhou stranu sobecká čubička Christina Ricci působila tak věrohodně, že bych ji nejradši nakopla do baculatého zadku. ()

Solly

Mám prostě jeho filmy rád a On je v nich skvělý i ve "vedlejších" rolích. Ale je třeba přiznat, že tenhle není nejlepší ;) ()

SFalconJ

Docela dobrý film s ne tak moc ohraným tématem a docela dobrým výkonem Woodyho Allena, i když zrovna od Woodyho jsem čekal více. Naopak Jason Biggs ve své roli exceloval. Velmi se mi líbila muzika, která dokreslovala líbivý a úsměvný film. Proto si myslím, že tři hvězdičky jsou pro tento výtvor adekvátní. ()

pabelito

Neviem si pomôcť, ale fakt nerozumiem tomu, prečo je tento Woodyho kúsok na csfd.cz tak nízko hodnotený. Na Mr. Allena v tomto prípade opäť aplikujem svoju hodnotiacu metódu, ktorú som si pracovne nazval "Keď je niečo priemerne zábavné, je to nuda, ale aj podpriemerný Woody býva zárukou nadpriemernej srandy". Povedané inak: v kontexte ostatnej Allenovej tvorby ide o "iba" o lepší priemer, ale v porovnaní s ostatnými filmami ostatných tvorcov ostatných filmov tohto žánru, ide podľa mňa stále o vysoký nadpriemer. Neznamená to, že budete mať bruchá potrhané na franforce (ako zvyčajne v prípade Woodyho), ale ak máte čo len trochu radi toho sarkastického kaviarenského humoristu, rehotu bude pred televízorom určite dosť. No a Christina Ricci... Fakt som bol prekvapený, že tá herečka dokáže zahrať táákú sexicu :)) resumé: 5 hviezdičiek je úplne na mieste, v rámci woodyho filmografie povedzme, že 4 a pól ()