Doron se opět sblížil se Širín, v zápětí se s ní ale musí opět rozloučit. Gabi jí zajistil cestu ze země a Doron se rozhodne, že ji doprovodí. Ale i krátká nepřítomnost může dát nepříteli šanci, aby udeřil tam, kde to bude pro Dorona nejbolestnější. Maher se konfrontuje s otcem, který se velmi obává proniknutí akcí ISIS na území Palestiny a ještě více toho, že by do nich mohl být zapleten jeho vlastní syn. (Česká televize)

Frajer42

Spoilery! Že by se nám Fauda probouzela k životu? Velmi dobré, leč očekávané finále. Ať už se bavíme o vězeňské pasti či zavražděném otci. Teď by se nám mohla krásně roztočit kolečka krevní msty. Ranní soulože, líbání a přání dobrého rána tam bylo znovu na můj vkus přehršel, ale jinak musím pochválit dějové zvraty a celkový spád. Další epizoda, na kterou se dalo dívat. S ohledem na závěr. [80 %] ()

Necrotongue

Tentokrát jsem jednu hvězdičku ubral, přestože jsem byl po všech stránkách vlastně spokojen. Vadily mi dvě záležitosti, které tvořily jeden celek. Dojemné loučení s Doronovým otcem před odjezdem k hranicím i následná idylka mezi Doronem a Šírin jasně ukazovala na to, že dojde k něčemu nemilému, a to mě trochu zklamalo. Moc to bilo do očí, ale jinak šlo o povedený díl. ()