American Honey

• Česko Americká jízda (více)

Mladičká Star (Sasha Lane) žije život, který by nikdo z nás nechtěl. Sama se stará o dva mladší sourozence, protože otce nemá, matka se o nic nezajímá a otčím se o ni zajímá až moc. Když tedy na parkovišti obchoďáku potká dodávku plnou vrstevníků, kteří žijí specifickou verzi Amerického snu, neváhá moc dlouho a naskočí. Tím se stane součástí party mladých lidí, kteří si na živobytí vydělávají tím, že křižují Amerikou a dům od domu se snaží prodávat předplatné časopisů, o které by jinak nikdo neměl zájem. Všichni to jsou outsideři, kteří tuší, že po standardních kolejích cesta nevede, a tak se chytili jedné z posledních šancí, která jim ještě zbývala. Star záhy zjistí, že tahle činnost není ani tak práce jako spíš životní styl, naplněný polykáním kilometrů, nočními mejdany, svéráznými rituály a konflikty, k nimž v téhle nesourodé „rodině" není nikdy daleko. Když se navíc zamiluje do nejúspěšnějšího prodejce Jakea (Shia LaBeouf), na vlastní kůži pozná, že tahle jízda bude všechno, jen ne bezstarostná. (Cinemart)

ink flo

Jsou filmy, u kterých ta jiskra přeskočí v první minutě a vy víte, že "to je ono", že je tam to kouzlo. Love story střihu "napřed jsem mu dala, pak jsem se s ním pohádala, pak jsem mu zas dala, jsem to kráva blbá" zaobalená do door-to-door obchoďácké teenage white trash road movie plné crapu (corporate rap and pop) s hrozně hezkou hippie sunshine kamerou poletující celou dobu po nečekaných detailech, originálním scénářem a skvělým Shiou LaBeoufem. Fish Tank reloaded US verze - bigger better longer. Banda mladých ztracenců jezdí pod vedením své lehce sektářské manager princezny po americe, prodává magazíny, přespává po motelech, chlastá, řve, směje se atd....divoký i kontemplativní, hloubka skrytá v prázdnotě, světlý odstíny střídají temnější (nejvíc zlověstná byla scénka s milionář kovbojema)....film, ve kterým dostává "We found love" od Calvina Harrise nečekanej existencionální rozměr. Pro mě jeden z letošních nej filmů společně s Arrival, The Witch, The Sightseers a Neon Demon. Vhodné pro fanoušky berlínské Victorie nebo Spring Breakers...jo a kdyžtak bacha, aby vám to player správně přehrával, protože je to točený ve 4:3 "co je tvůj sen? na to se mě nikdy nikdo nezeptal" (kdo tuhle práci dělal, tak jako já, tak si může připočíst 2 body navíc, protože "vy to nechápete, mě už nemůžete ponížit, já jsem dělal obchoďáka!") ()

GOREGASM

Teenagerovská road movie s tak trochu sociálním podtextem, během které mě alespoň tisíckrát napadlo, jak nafackovat by všichni ti ztrápení a looserovští mlaďoši zasloužili. Snímek je nesoudí, to nechává bezostyšně na divákovi a ani se nesnaží jednomu, či druhému pohledu na věc nadržovat. Dlouhá stopáž Americkému Zlatíčku neškodí a naopak umožní více rozvinout jistou bezvýchodnost a bezcílnost celého tohodle tripu. I proto asi i ten melancholicky neuchopitelný konec, jakkoliv si to tahle banda nezaslouží. 80% ()

atmen

Naturel hlavních postav je tak vzdálen od mého,že to snad ani více nejde. Přesto jsem téměř tři hodiny sledoval jejich zdánlivý American Dream a nechápal. A nechápu vlastně ani teď, jak jsem to mohl dokoukat. ()

tranquill

"Prostě si žiju po svým..." Na někoho to působí hippiekovsky, já bych tomu spíš řekl hiphopová (de)generace aneb "američtí šmejdi"! ()

Vabr

Zatím poslední film Andrey Arnold a nejedná se o takovou bombu jako u jejich dřívějších filmů, avšak stejně se jedná o pohodový road movie počin, jehož potenciál převyšuje finální produkt. Celkově American Honey spíš vnímám jako snímek, který vás víc pohltí, jakmile nad ním budete přemýšlet, vcítíte se do loudavě-povalečsko trampového života na cestách s budoucností, která spočívá pouze v ježdění z místa na místo, prodejem bezcenných papírů, přetvářkou a bandou, v níž si každý žije svůj uzavřený život. Každopádně snímek takový je fajn, s pěkným soundtrackem, který je v Arnoldiných filmech vždy super a pár hezkými scénami, které však stejně nedosahují brilantních kvalit. Tvrdím, že intenzivní, dramatické či bezmocné scény dokáže utvořit daleko lépe. Zde ani k takovým nedocházelo, a tak se spíš jedná o projížďku Amerikou. Vyhodnocení: Lepší variace Bezstarostné jízdy ()

desade

Ak si chcete pozrieť pekné obrázky (aj keď často s roztrasenou kamerou) za prítomnosti zväčša rapových odrhovačiek, budete spokojní. Ja som minule pozeral dokument z podmorskej hladiny s krajšími zábermi a lepšou hudbou a navyše mi nekazili dojem kvázi dospelí adolescenti na úrovni 12 ročných výrastkov. Ale keď už tam boli, čakal som od filmu (keďže je v popise aj "dráma") nejakú gradáciu deja, vývin postáv, alebo nejaký odkaz (Češi majú priliehavý termím "sdělení"). A nič. Ako film začne, tak aj za 2 hodiny štyridsať skončí. Tak si ešte pozriem dokument o leopardoch v africkej divočine, kde sa hlavní aktéri nechovajú aspoň neprirodzene, má to gradáciu aj to "sdělení". ()

Saintcrux

Film je obrazom skutočnej Ameriky, ktorá veľa krát ostáva pod povrchom. Kontrasty, na jednej strane obrovské domy, bazény, ranče, peniaze ...na druhej strane chudoba, špina. Falošná kresťanská morálka. Mládež bez budúcnosti uväznenená v blúdnom kruhu. Pastviny premočené krvou od najväčších bitúnkov na svete. Ropné polia. To všetko je Amerika. Detaily, ktoré vyskladali veľmi dobrý film. ()

Maximilianus

Absolútne mne nesympatická hlavná postava, ale film ako celok ukazuje celkom presne život súčasnej mladej generácie spodnej vrstvy obyvateľstva. Aspoň väčšiny. 7/10 ()

mira.l odpad!

Jednoznačně jedna z největších krávovin, který jsem kdy viděl. 2h 40, slovy dvěhodinyčtyřicet koukat na povětšinou poněkud roztřesené záběry party nějakých bezprizorních magorů v dodávce, který cestujou skrze Státy a snaží se prodávat časopisy. Kdyby se aspoň na tu partu dalo koukat, ale kdo nebyl čirou náhodou pokérovanej od hlavy k patě (asi panická hrůza z jehly), tak měl tak zajebákovanej ksicht, že vypadal jak plastická mapa Vysokých Tater. Jedna větší troska než druhá, u některých nebylo na první pohled patrno, jde-li o chlapce či děvče... A opravdu jsem to pochopil správně, že v 21. století (nepředpokládám, že by se děj odehrával někdy v minulosti, aspoň tomu nic nenasvědčovalo) parta lidí cestuje v dodávce (u který si teda aspoň mohli umejt to čelní sklo, to byl taky dobrej hnus), chrápe kde se dá, a přitom v době, kdy pokud je většina lidí hodinu bez sociálních sítí, tak je na pokraji nervového kolapsu, prodává jakousi záhadnou formou předplatné časopisů, někdy řidičům kamionů a někdy zase zbohatlíkům, kteří nevědí, co s penězma?? Jako fakt?? To tam je jako fakt možný, se takhle živit nebo si aspoň přivydělat?? A když teda ano, tak by asi ten dotyčnej měl vypadat trochu jako člověk a ne jak kolorovaná kresba Josefa Lady. Kdo jim asi tak otevře?? No a když nejdou kšefty, tak děvčata občas opráší řemeslo z nejstarších. K tomu si připočtěme opravdu sofistikované jednání všech členů společenstva a dialogy na úrovni. No ty vole, to mi jděte z dílny. Ještě že jsem to viděl v noci, tak nějak za peníze.... To, že to nemělo vlastně žádnej konec, tak to už je snad detail. JAK JE TEN FILM DLOUHEJ, TAK JE BLBEJ. ()

RAFT

Nevím tenhle film a skoro 3 hodiny plné nudy ,doufal sem že usnu ,nějaká parta blbečků ,spíš dosti neherců .Snímek ,který ukazuje jiný život lidí nebo jak to tam vlasně bylo .Film by se asi dal zkrátit na takových 90 min. Vůbec tu nechápu u takového filmu vysoké hodnocení.Poprvé a naposled vícekrát film nechci vidět. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Hromada!! zbytečných, dlouhých a opakujících se záběrů. Děj je tak na 30 minut! Dvojnásobná rychlost přehrávaní nutná! Téma mě ale zaujalo. ()

joelly01

Particka luzru jezdi po americe a pomoci lzi a ruznych "triku" prodava casaky. Bohate i chude odrbava relativne stejne. Pekne pokoukanicko do zivota white trash (white trash mam nyni ve velike oblibe), ze stopaze jsem se ze zacatku docela zhrozila, ale nakonec to docela odsejpalo. Skoda ze tak ohromne nesnasim toho ultra slizskeho LeBufetaka, myslim ze to jak jeho postava byla "cocky" ani nemusel hrat. Nicmene chybela mi tam nejaka katarze, nejaky vyraznejsi konec. Myslim ze chapu jak American Honey Andrea Arnold myslela, ale ja osobne jsem, docela navnadena, cekala od konce trosku vic. Aspon neco! No, treba priste. Ale i tak dobry. ()

dogma97

Koukali jsme s mojí oblíbenou profesorkou ve stejný čas na stejný film a zřejmě prožili stejné znechucení a odmítnutí oslavy tohoto způsobu života coby vrcholu svobody. ()

wege

Úplná esence nezávislosti, v postavách, lokacích, kameře a ale také ději o ničem. Na první pohled to působilo strašně unaveně, ale zase realističtější zobrazení určité části současné společnosti a její nezávislosti na okolním světě jsem dlouho neviděl. Zároveň má ten film dvě velké přednosti, výbornou neokoukanou hlavní hrdinku a Shiu, který je tak přirozený, že máte pocit, že je sám za sebe a nic nehraje (nedivil bych sem, že tomu tak i bude). Aby to bylo ještě lepší, chybí tomu lepší příběh, nebo možná spíše jeho uchopení, moc jde na tom totiž vidět, že ten pevně daný scénář tam fakt nebyl. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce