Rolling Stones: Let's Spend the Night Together (koncert)

Let's Spend the Night Together

Hudební / Dokumentární

USA, 1982, 95 min

Hal Ashby

Caleb Deschanel

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,821,199Tržby Celosvetovo $-(24.10.2009)

"Jagger is, as always, the arrogant hermaphrodite, strutting proudly before his fans and conducting the songs, the band, and the audience with his perfectly timed body movements." Roger Ebert(13.3.2010)

'Stouny' zrovna nemusím, ale někdy si něco poslechnu. Přesto jsem se na tenhle dokumentární počin Hala Ashbyho dosti těšil - ne vždy člověk dostane možnost něco takového vidět v sedmdesátkovém formátu. Jenže ejhle - ono to dokumentární moc nebylo (rozuměj: vůbec) a nefanouška (rozuměj: nenosím trička s vypláznutým jazykem) to po chvíli začne trochu nudit. Ne, že by to nešlo přežít - Mick tam poskakuje naprosto šíleně, Keith s Ronem se po něm šibalsky usmívají a Charlie - mno, ten nedělá nic. :D(19.4.2012)

Je až dojemný vidět toho chlapa Richardsů, jak prochází s tím svým šibalským úsměvem všema nástrahama sexu, drog a rocknrollu :-). A Ronnie je fakt dobrej, myslim, že si výborně rozuměli. Wyman v teplákovej soupravě bez komentáře, stejně tak Charlie, navždy schovanej za činelama. No a Michal Jágr? Start him up!(30.9.2010)

Starý dobrý rokenrol v podání živelných Stounů (tady především Jaggera), kteří sice čvaňhají jednu cigaretu za druhou a přitom ještě popíjejí pivko/whisku, ale šlape jim to spolu jako málo komu. 85%(5.4.2009)

Od výborného režiséra Ashbyho (Byl jsem přitom, Harold a Moude) kvalitní dokument o Stounech v jedné éře. "Lets spend the night together, Now I need you more than ever, Lets spend the night together now.. Co taky chcete slyšet od člověka, který na stounech vyrostl..(4.1.2008)

Dobře zdokumentovaný koncert s neustále poskakujícím Mickem Jaggerem a ostatními členy.(13.4.2010)

Start me up and I’ll never stop. Já už se začínala sama sebe ptat, čemu zas budu moct dat vysoký hodnocení. Takže Stounům, který sem si koupila na stánku. Let’s Spend the Night Together mi ve sbírce chybělo. Jistěže i tahle tour měla svou specifickou image:), Mickovy kreace s dresem nebo dámy na pódiu už se dneska neuvidí. Záznam koncertu za světla působí proti všem těm nocím osvěžujícím dojmem, stejně jako nějaký záběry odjinud.(11.6.2009)

• lioncel

přiznávám, že rohlingstouns nejsou vůbec moje parketa .. (být doma v Británii, tak stojím totiž vždy a hrdě na straně barikády určené pro příznivce Beatles) .. a kromě : Lady Jane a Satisfaction a pár dalších výjimek, ani nikdy nebyli mnou nějak příliš sledováni a obdivováni - o dnešku už ani raději nemluvím : vychechtaní vypitý důchodci, kteří si hrají na to, jak jsou pořád cool – to je směšný i pro tak tolerantního a hudebně naladěného nadšence jako jsem já … rock je přece především o revoltě! .. a proto ho mají hrát revoltující mladí - proti čemu asi dnes brojí tihle zazobaní zajištění multimilionáři …. ale to zde, na tomto koncertu, ještě samozřejmě vypadali vcelku skoro k světu - jen jsem se nechal unést ...(24.5.2010)

Hernajs, pamatoval jsem si to jako větší nářez. Každopádně zajímavá připomínka doby, kdy špičková rokenrolová kapela ještě na vyprodání stadiónu nepotřebovala laserovou show, desetimetrové nafukovací panáky a profesionální choreografii a vystačila si s nejlepšíma písničkama na světě a klukovskou drzostí. Jenže tady to právě začíná haprovat – Jaggerovi už táhne na čtyřicítku a z jeho projevu je přece jen cítit, že si malinko hraje na něco, co z něj dřív šlo samo, ještě si nenašel tu svoji pozdější polohu blazeovaného starého kočičího samce. Hlavně to ale klukům (pánům) kazí zpracování samotného filmu. Zvuk má do dokonalosti daleko, chybí mi v něm bigbítová nabušenost, v mixu je občas chaos. Kamery na dynamice nepřidávají, většinu času ve velkých statických celcích sledují, jak pánové pobíhají po pódiu, což vytváří zbytečný (málem ironický) nadhled až studený odstup, ještě posilovaný tím, jak je celý film sestříhaný z více vystoupení, mávnutím kouzelného proutku se mění scéna, kostýmy i obsazení kapely a spolehlivě se vytrácí pocit bezprostřední přítomnosti na koncertě. Do toho tu pár vestřižených záběrů z šatny před koncertem, tam po reggiovsku zrychlené záběry z přípravy pódia (dobře, tenkrát to nebyl tak okoukaný trik jako dneska, ale proč to musí běžet pod celou jednou skladbou?), onde zase pár retrospektivních prostřihů na kapelu mladší a ještě mladší (kde jinde než v Time Is on My Side) – všechna ta poskákaná dramaturgie jistě měla dodat filmu na zajímavosti, ale místo toho mu dodává na roztříštěnosti, úspěšně pohřbívá tah a náladu. Když jsem Stouny o dekádu později viděl poprvé naživo na Strahově, mělo to větší koule, a to byli o devět let starší, tak proč to nešlo zachytit tady? Je příliš ordinérní chtít vidět aspoň jeden záběr na saxofonistu, když má saxofon zrovna sólo? No a tak. Jenže – jsou to Stouni. Člověka začnou svrbět prsty, dostane chuť zas jednou vytáhnout svého věrného indického „stratocastera“, zapnout kombo a zkusit vyloudit pár těch klasických riffů... Takže nakonec z toho vyjde mírný nadprůměr. Jo a ještě zajímavůstka nakonec – v titulcích jsem mezi kameramany zahlédl jméno Caleba Deschanela, pozdějšího režiséra několika dílů seriálu Twin Peaks. Svět je malý.(15.8.2009)

Ok songy, povedený film, s jednou výhradou, Mick Jagger tam poskakuje, jak kdyby ho do zadku píchla vzteklá včela. Přišel mi v tomto filmu jaksi out. Takový stadion rock, show ala Ramones to tedy opravdu není, snad až ke konci, v pár momentech. Záběry na vyprodaný stadion, kde je snad 100 tis. lidí jsou silné. Stouny jsem nikdy neposlouchal, na film nemám potřebu se dívat podruhé, možná někdy, pro informaci ok, ale když tak si radši pustím jejich klipy z You Tube.(31.7.2010)

Dal bych 5 ale bohůžel, občasné rozhovory mezi písněmi mě opravdu štvaly a pár hitů tu chybělu ale jinak koncert Rolling Stones se vším všudy.(26.7.2009)

Little T&A v podání Keitha Richardse je úchvatná, kam se hrabe poskakující Jagger na pohublého kymácejího se kytaristu Stones, ledabyle žvejkajícího cigáro. Ve srovnání se Scorseseho záznamem je Ashbyho subjektivně lepší, není to ovšem ani tak tvůrcem filmu, jako dobou a atmosférou kdy vznikl, raně osmdesátkoví Stouni působí zkrátka magicky.(18.12.2013)

Jagger a spol. na dvoch vystúpeniach natočených na 70mm film.(16.4.2012)

Skladby: 1.Under My Thumb 2.Let's Spend The Night Together 3.Shattered 4.Neighbours 5.Black Limousine 6.Just My Imagination 7.Twenty Flight Rock 8.Let Me Go 9.Time Is On My Side 10.Beast of Burden 11.Waiting On A Friend 12.Going To A Go-Go 13.You Can't Always Get What You Want 14.Little T&A 15.Tumbling Dice 16.She Is So Cold 17.All Down The Line 18.Hang Fire 19.Miss You 20.Let It Bleed 21.Start Me Up 22.Honky Tonk Women 23.Brow Sugar 24.Jumping Jack Flash 25.Satisfaction(15.4.2014)

Osobně mám raději "starší" koncerty Stounů. Když jsem tenhle koncert viděl krátce před prvním vystoupením kapely u nás (v kině U Hradeb), na které jsem už měl koupený lístel za tehdy neskutečných 350 Kč, myslel jsem si, že si ze mně někdo dělá srandu. Kdo je ten vyzáblej panáček ve žlutejch teplákách pobíhající ve předu a neustále zoufale mávající rukama ? - řikal jsem si. Čelist mi spadla teprve na Strahově, kde jsem pochopil, že tenhle fil o tehdejších Stounech zas tolik nevypovídal. Ale ve filmotéce ho mám.(26.6.2011)

Asi moje nejoblíbenější vystoupení. Energie z toho srší! Totální paráda! Nejlepší je, jak si v závěru Mick přivede na pódium ty ženský B-)(23.12.2011)