Srdce v Atlantidě

• USA Hearts in Atlantis (více)

Fotograf Bobby Garfield dostává zprávu, že jeho přítel z dětství Sully se zabil při autonehodě. Vydává se na jeho pohřeb do Bostonu a doufá, že tam potká Carol Gerberovou, poslední z partičky tří nerozlučných jedenáctiletých dětských přátel. Na pohřbu se dozvídá, že Carol je již také po smrti. Vzpomínky na mládí ho vedou k domu, kde bydlel. Je to již stará polozbořená ruina, ale dětství bylo nezapomenutelné: Bobby žije sám se svou matkou a ta pronajme první patro domu Tedovi Brautiganovi. Zatímco matka je vždy zaneprázdněna, hlavně sama sebou a svou prací, Ted začíná brát Bobbyho pod svá křídla. Vzniká mezi nimi vztah jako mezi otcem a synem. Brzy se ukáže, že Ted má jakousi telepatickou schopnost číst v myšlenkách a částečně ji předá Bobbymu, když se ho občas dotkne... (TV Nova)

bublajsa

Knihu jsem zatím nečetla, ale chystám se. Film sám o sobě má pro mě velice příjemnou atmosféru tajemna. Příběh pana Kinga je jako vždy nápaditý a krásný. Nevím proč, ale dětský herec mi v roli nějak nesedí. Jinak je to moc hezký nenápadný film se smutným koncem, který si - myslím - sir Hopkins(!) užil a perfektně vplul do role. Ráda se na něj zas a znova podívám. ()

Tayen

Těžko říct, jestli mám hodnotit Kinga nebo Hickse. Film byl natočen podle jedné z povídek, které zahrnují vzpomínání na dětství, většinou na jednu nezapomenutelnou událost, osobu, čas, akci s příměsí mystična. Hlavní hrdina se vrací zpět do místa svého dětství, aby si uvědomil, že tu nejlepší část svého života už prožil. Tento druh Kingových povídek většinou nejsou horor, spíše jakési dobrodružství. Srdce v Atlantidě se v ničem zásadním od těch ostatních neodlišuje. Je to skvělá povídka, ale nijak převratná. Tudíž jediným mínusem filmu je jeho neoriginalita. Pokud bych měla hodnotit film, je to skvělý film, se skvělým hlavním dětským představitelem, jako vždy perfektním Hopkinsem a tklivým koncem...možná až příliš tklivým. ()

PKD

Výborný film u kterého mi nakonec ani moc nevadilo,že absolutně vynechává hl.důvod,proč jsem si pořídil předlohu,a tím jest,provázanost s jistou Temnou Věží,páč Teda Brautigana honí Ničemní muži ve žlutých pláštích=služebníci Karmínového krále. To jen tak pro zajímavost. Byla by lahůdka vidět Anthonyho Hopkinse v adaptaci Temné Věže VII,kde osobně vystupuje jeho filmová postava a vypráví Rolandovi a spol.o jistém Bobbym Garfieldovi.:-) ()

jondzavid

Nostalgická nehororová Kingovka, ktorá má miestami výbornú atmosféru, miestami zase príliš nudí otrepanými klišé. Hlavnou výhrou je postava Teda Brautigana, ktorej tajomnosť zvýraznená štandardne kvalitným výkonom Anthonyho Hopkinsa patrí k hlavným plusom filmu. Zaujme opäť vizuálna stránka (kamera ala predchádzajúci Hicksov pokus Sneh padá na cédre), z predstaviteľov detí Mika Boorem (Carol) a tradične David Morse. Ak teda hľadáte staromódnu príbehovku z detstva s vyváženým množstvom sentimentu a detskej bezstarostnosti na jedno skusnutie, tak potom je HiA to pravé. ()

kaylin

Zrovna tahle kniha Stephena Kinga patří k mým oblíbenějším, i když není vyloženě na špici. Ale Anthony Hopkins a Anton Yelchin dali postavám tu správnou podobu a já jsem jen znovu a rád sledoval jejich příběh, který je o dospívání, není to příběh vyloženě hororový, ale o to je krásnější jeho laskavost s lehkou tragičností. ()

rt12

Bezesporu film stojí vidět jen k vůli perfektním výkonům všech herců, ať dospělých nebo dětských. Chudák Hope Davis, hrát takovou sebestřednou krávu není nic záviděníhodného, ovšem ten příběh je natočen bez většího napětí, které knížce nechybí. Nesměla bych číst knížku možná bych hodnotila víc, ale .... ()

stration

Ikdyž v podstatě polovina knížky chybí, jde o jednu z nejlepších Kingových adaptací. Hlavně atmosférou a hereckými výkony. ()

salalala

Úvodem třeba říct, že název je hrozně zavádějící - film je ve skutečnosti adaptací novely Ničemní muži ve žlutých pláštích a s novelou Srdce v Atlantidě nemá nic společného. Jinak film je to poměrně zdařilý, nejlepší na něm je, že se povedla zachytit nálada, jakou má samotná novela, takovou posmutnělou, melancholickou, vzpomínka na něco, co už nikdy nebude. Hopkins mi do role přesně sednul, i Anton Yelchin byl koukatelný a nelezl na nervy, jak se často u dětských představitelů stává. Film se často potácí mezi nudou a tajemnem, někdy je ta hranice skutečně tenká. Znalec předlohy se samozřejmě lépe orientuje, myslím, že neznalec se trošku ztrácí. Jinak ten konec byl nechutně přeslazený, takový hodně viditelný doják, prostě všichni plačte. SPOILER Navíc nechali umřít Carol, se kterou se Bobby na konci knihy setká KONEC SPOILERU. Nevím, jsem na rozpacích, dávám tři. ()

Lucjen

King sa veľmi rád hrá s detským pohľadom a perspektívou. Neviem, ako je to možné, ale zdá sa, že ten 69-ročný chlapík jej veľmi dobre rozumie. No popri detskom hrdinovi a Hopkinsovi, aka kúzelnom deduškovi film zabúda na ostatné. Na vyhrotenejšie situácie a precíznejšie budovanie atmosféry. Namiesto anglických autorov by som sa radšej dozvedela viac o tajomných mužoch ktorí prenasledovali Hannibala. Nečítala som knihu, neviem na ktorej strane sa stala chyba - či sa stratil King vo svojom príbehu alebo Hicks vo svojom filme. Je to škoda, pretože ústrední hrdinovia sú veľmi sympatickí. No sympatie nezabránili môjmu zmätenému pocitu na konci. Čo presne mi bolo sprostredkované? Posledné čarovné leto, kedy bol Bobby Garfield dieťaťom. No to čaro už mi sprostredkoval Rob Reiner so štyrmi chlapcami. ()

Skip

Literární předlohu neznám, ale film byl vcelku příjemným návratem do dětství. Žádné extra dílo to sice není, ale na klidné pokoukání to dostatečně stačí. ()

kajas

Stephen King je známý hlavně díky svým hororovým knihám, ale filmové adaptace jeho "normálních" děl mají překvapivě mnohem větší úspěch a kvalitu. Tento snímek není tak známý jako "Shawshank" nebo "Zelená míle", ale rozhodně stojí za vidění. Skvělý Hopkins i dětští herci, příjemná dobová hudba, v závěru filmu možná i zamáčknete slzu v oku. Pro mě osobně lepší než knižní předloha. ()

gumli

Knihu od Stephena Kinga som nečítal,takže porovnávať nemôžem.Film je predovšetkým o láske,nie síce o vášnivej láske,skôr o nevinnej,ale pravej láske.Zaujímavé je priateľstvo starého muža s malým chlapcom,muž mu je skôr ako otec,a chlapec ho má radšej ako svoju matku,ktorá naňho nikdy nemá čas.Tento film má sílu diváka vrátiť späť do detstva,keď sa zdalo že všetko je oveľa jednoduchšie.Je to dobrý film pre každého,kto má rád akýkoľvek žáner,bez rozdielu.Ako pre deti,tak aj pre dospelých.Film plynie pomalým tempom,nikde sa neponáhľa,ale napodiv to vôbec nevadí ako v iných filmoch.Po skončení filmu si mnohý spomenú na svoje detstvo,aký sme boli,keď sme boli deti. ()

Jino

Velice příjemný film s dobrými hereckými výkony a pěknou atmosférou, umocněnou spojením dětského a dospělého světa v jeden celek, který drží pohromadě. 80% ()

C0r0ner

Takovou hodinu mě to strašně bavilo a zajímalo mě, jak to bude dál... a pak to nějak ztratilo šťávu a celé to vyznělo do nikam. Přitom to mělo takovou pohodovou atmosféru Stůj při mně a zároveň trochu toho sci-fi. Dohromady tedy docela fajn, ale celkem promarněný potenciál. 70% ()

Fallen_One

Musím říct, že poslední dobou sahám po filmech, které ve mně zanechají hlubší dojem. No, možná i nejen hlubší, ale hluboký a mezi takové tenhle patří. Výborný Anthony Hopkins - tenhle herec by mi mohl třeba jen vyprávět, aby vykouzlil patřičný zážitek. Dětští herci Anton Yelchin a Mika Boorem předvedli taktéž dost solidní výkon. Krátká role Alana Tudyka potěší zase fanoušky Firefly. Scény v baru (a jeho okolí), na verandě a v "rokli" jsou asi nejsilnější, i když dialogy Hopkinse a Yelchina jim svou autentičností a uvěřitelností šlapaj těžce na paty. Svinsky zoufalou matku bych nechal stranou. Její charakter mi tak trochu vadil, ale bez ní by tenhle film asi nebyl ono. Film je druhým kandidátem na můj zážitek měsíce. A David Morse? Nejlepší z jeho performance přišlo na závěr. Recenze na: http://fanmovie.cz/mimokino/srdce-v-atlatide-hearts-in-atlantis/ ()

Flynn

Tři hvězdy dávám vylučně a pouze a jedině proto, že Anthony Hopkins je skvělý, takového spolubydlícího dědulu by chtěl každý a jeho chvilky zasnění jsou prostě fajn. Je hlavním středobodem filmu... jasne Anton hraje na svá léta taky skvěle.. ale film tak nějak bohužel nic nenabídne.. kniha se moc nepovedla dostat do filmového formátu.. nějak tady chybí jakékoli vyvrcholení, nedostavilo se ani napětí, je to takové nemastné, neslané.. škoda... ()

pakobylka

Silně atmosférický - a taky OSOBNÍ příběh, ozvláštněný trochou paranormality. Možná je to jen můj osobní dojem, ale jakoby - pohlcený melancholií - vyprávěl v první řadě o pomíjivosti života … a prchavých okamžicích, které se s každým dnem ztrácejí v propadlišti času ... spolu s opravdovým klukovským a holčičím přátelstvím … i s prvními láskami, které snad měly kdysi šanci stát se celoživotními. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin