Velký útok zombies

• Itálie Incubo sulla città contaminata (více)

Z dílny otce kanibalského subžánru Umberta Lenziho pochází horor, nepřehlédnutelný pro své naturalistické pojetí a oživení legendy jménem zombie. Na letišti má přistát letadlo s Dr. Kramerem z jaderné elektrárny, kde došlo k nehodě. Letadlo však nekomunikuje s řídící věží a na plochu je přivolána plně vyzbrojená vojenská jednotka. Po přistání se na překvapené vojáky vyřítí z útrob letadla tlupa hladových zombie, které nelze ničím zastavit. A tak si tlupa nesmrtelných monster dát nejprve předkrm v podobě vojáků a potom se neohroženě vydá poobědvat do televizního studia a nemocnice. Cestou zabíjejí vše živé a geometrická řada zombíků se nezadržitelně rozrůstá. Dokáže tyto nechutné nemrtvé vůbec někdo zastavit? (Řitka video)

Slimak

Včera v noci jsem přišel v dobrém rozpoložení domů a naložil si plný talíř francouzkých brambor...pomocí tatarky si na talíři udělal alpskou krajinu...zasedl jsem a k svému nočnímu chuťovému obřadu jsem si pustil tuto nevídanou taliánskou srágoru....a musím říci že jsem nelitoval...herectví k smíchu a o maskách ani nemluvim...kulil jsem oči co se to tam probůh děje a divil se jak je možné že takovéhle kraviny mohou ještě člověka bavit(každou chvilku píchnou nějaký ženský nárazníky)....a zatraceně baví.VELKÝ ÚTOK ZOMBIES už má mezi béčkovou hororovou filmografií své pevné renomé... ()

Paldiny

Má to širokouhlý obraz, bohatý komparz (televízne štúdio, požiarnici, policajti, armáda), poľudštených nemŕtvych, ktorí behajú, strieľajú, šoférujú, ale gore a vlastný výraz, aby ste pohľadali. Niečo ako keď si pustíte novú nahrávku vyslúžilej metalovej kapely. Vypeckujete ju na plné a vychutnávate si čistučký zvuk drahého nahrávacieho štúdia, uchu ľahodiaci hlas, zahustený spodok, lenže čo z toho, keď sa veškerá bezprostrednosť "špina“ a energia vytratili preč. Taký je Veľký útok zombies, bezpohlavný taliansky trash pre popoludňajšie vysielanie, ktorému predbieha tretia epizóda Sandokana. ()

spiritus

Tento film jsem viděl jako desetiletý a vzpomínám si ,že jsem se u něho hodně bál, resp. i hodně dlouho po něm. Samozřejmě to mohlo být zkresleno věkem, ale přesto mi film zůstal zafixovaný, jako hodně hororový. Bohužel jsem ho neměl možnost od té doby vidět, a tak nemůžu objektivně posoudit, jestli to byl dojem oprávněný, či ne. Po dalším shlédnutí, které se nezadržitelně blíží, tento komentář určitě doplním. :-) ()

Reverger

Když jsem se do toho s nechutí pustil, už jsem si jen tak pro sebe brnkal, nic si od toho neslibuj. Ze začátku je to poklidná jízda, pak vyběhnou na scénu něco jako zombies a člověk by se ani neotočil o 360ku a už si vesele kráčeli do městečka. Ani bych nemusel říkat, jak klišovitý to hned bude, určitě zde budou osudy lidí utíkajících před hordou nemrtvých. Nebudu ani lhát a řeknu, že v některých případech jsem byl mile překvapen jejich úmrtím. Film nenechával chvíli v klidu, byl pořád pozornosti hodný. Výčitek bych měl daleko víc, ale vzhledem k době, kdy byl natočen, je používat nebudu a tak je směle překročím. Nad čím se ale musím poklonit, je jak mi vytřeli oči tím závěrem. ()

tenebrae86

Skvěle jsem si vychutnal tento klasický brak. Klišovité scény k pohledání. Neuvěřitelná imbecilita hlavních postav v kombinaci s příšernými hereckými výkony. Béčkové gore efekty. Rychlý spád. Umberto Lenzi. Itálie. Rok 1980. Co dodat? Skvělá zábava! ()

Chřástal

Hrozně vtipný, o což asi tvůrcům nešlo. Snaha o široký záběr - město zachvácené terorem je ukázáno skrze střídající se linie několika postav – je pěkná, ale k čemu to s takovou spoustou pitomin – nakažení umí ovládat stroje i střelné zbraně, ale stejně furt do každého buší klackem a klobou rybičkou a působení armády se omezuje na přelety vrtulníkem, protože vojáci sice dostanou rozkaz trefovat „zombíky“ do mozku, ale zjevně neví, kde to je, a nikdo z nich se o to nepokusí. Ještě že je tu reportér Klíma a jeho manželka se sklonem k filosofickým úvahám. Podle místního folklóru dojde i na hezké herečky obnažované pod záminkou agrese hladových „zombíků“ a na gore momenty. Nutno přiznat, že film odsýpá a pořád se něco děje, i když je to většinou (zábavně) blbé. ()

DAVID.LOPAN

Vězměte libovolného člověka, jeho hlavu dejte do trouby a nechte hřát zhruba hodinu, na takových dvěstědvaceti stupních. Zhruba tak vypadají zombie z nightmare city. Jsou rychlí jako lidé a navíc ještě umějí ovládat zbraně a to se nevidí tak často.60% ()

RomeroIsGod

Hodně špatná zombárna, jestli se to tak dá vůbec brát. Masky jsou ultrašpatný, herecký výkony nula a ani ten příběh žánr neoživí. Za pár světlejších chvilek aspoň tu jednu. 15% ()

stansrac

plytké a průměrné zpracování známého tématu, které na jednu stranu vyniká příjemnou atmosférou osmdesátých let, na druhou ovšem stupiditou strojených dialogů. zřejmě jediný film kde mají zombies místo hlav připálený brambory, přest ač nerad, musím přiznat, že sem si velice bizardní útok zombies, vzhledem k příjemné stopáži docela užil:) ()

crha

První a zásadní chyba je, že se jedná o špatný film. To by samo o sobě ani nevadilo, kdyby si aspoň dokázal udělat prču sám ze sebe a třeba trochu parodoval bé filmy. Mohlo to být aspoň zábavné a tím se dostávám k druhé, pro mě zásadní věci. Nudil jsem se jak prase. Třetí neodpustitelná věc jsou ultrašpatné masky, které můžu odpustit parodii, ale ne hororu co chce být pouze a jen horor. ()

Rathalos

No ja osobne mam rad stare horory,takzvane klasiky,ale toto ma nebavilo,slabe masky,viac menej stale to iste dookola,nudil som sa a to znamena,ze ako horor to stalo za prd,ale snaha bola...:-) ()

Johny M.

Tak takhle hnusný zombíky (který vlastně ani nejsou ty klasický zombies) jsem snad ještě neviděl. O nějakejch hereckejch výkonech taky nemůže být řeč a když to ještě podpoří děsnej dabing, tak to nemůže jít nad **. ()

Fionor

jednu hvězdičku dostává film za těch pár scén které mě fakt rozesmály - hlavně chirurg vrhající jen tak mimochodem skalpel na zombii, která mu vtrhne na operační sál ()

Ygnor

Asi po třech dekádách jsem se podíval na tuhle kokotinu a musím konstatovat, že jestli má jít o parodii, tak si tři frčky zaslouží ;-) ()

AxelWers

Scéna s lietadlom bola veľmi dobrá. Ešte ju spraviť viac mysterióznu, viac nervóznu, aby sa napätie dalo krájať, trochu sa pohrať s kamerou a bolo by to dokonalé. Ale potom ako sa otvorili dvere na lietadle, stali sme sa svedkami celkom amatérskych hereckých výkonov, ktoré stiahli tento horor medzi hromadu iných béčkových hororov s rovnakou tematikou. ()