Albert Ganz je odsouzený trestanec, kterého osvobodí jeho přítel Billy přímo ze stavby silnice. Zastřelí přitom dva dozorce a uprchnou. Následně ještě zastřelí svého komplice Henryho Wonga. Téhož dne ještě zastřelí při policejní razii v hotelu dva policisty a odzbrojí policistu Jacka Catese. Jack zuří, a když se dozví, že ve vězení sedí Ganzův bývalý parťák Reggie Hammond, neváhá a ihned se za ním vydává, aby od něj získal informaci, kde se může Ganz skrývat. Hammond mu nemůže z vězení pomoci, jedinou možností je získat pro něj propustku na 48 hodin. Reggie zavede Jacka k dalšímu bývalému parťákovi, Lutherovi, který se však brání a na Jacka střílí. Jack ho spoutá a odvede na policejní stanici. Reggie dostane nápad, jak zjistit, kde žije Billy, Ganzův parťák. Předstírá, že je policista, a poněkud svérázným způsobem získá informace o tom, kde žije Billova dívka. Ta tvrdí, že s Billym už nemá a nechce mít nic společného. Zatím tedy Jackovo a Reggieho hledání moc úspěšné není. Jediným dílčím úspěchem je, že Jack Reggieho trochu lépe snáší. Sám je málomluvný a Reggie nezavře pusu. Prozradí Jackovi, že společně s Ganzem, Billym, Lutherem a Wongem obrali drogového dealera o půl milionu dolarů. Ty peníze jsou stále v Reggieho autě v parkovacím domě. Ganz unesl Lutherovu přítelkyni, aby Luther peníze vyzvedl a přinesl mu je výměnou za její život. Luther, který byl propuštěn, peníze vyzvedne, Jack a Reggie ho sledují až do metra, kde je však spatří Ganz a Billy. Jack je pronásleduje, ale jim se podaří uniknout. Reggie se snaží dostihnout Luthera, ale ani on nemá štěstí. Jack se vrací na stanici bez Reggieho, bez peněz, bez Ganze a navíc má potíže s přítelkyní. Poněkud se mu zvedne nálada, když mu kolega, se značným zpožděním, řekne, že mu Reggie u něj nechal vzkaz. Má mu zavolat do baru. A Reggie tam skutečně na Jacka čeká. V protějším hotelu se ubytoval Luther. Podle Reggieho pátrání si objednal buzení asi na osm hodin a tak mají čas. Jenže netrvá dlouho a Luther vychází z hotelu i s penězi. Nastupuje do autobusu, který ukradli Ganz s Billym, aby vyměnil peníze za přítelkyni... (TV Prima)

nudlis

Film samotný je fajn (4 z 5). Když na něj ale narazíte v telebedně a s dabingem, který si nechala pro sebe udělat TV Zhovna, stane se z toho odpornost. A to proto, že Dejdar Murphyho dabuje jako Barta Simpsona. A nedá se to poslouchat, zkazí to celej film (podobně je zkurvená jedna dabingová verze Masky, opět placená TV Zhovna). Pan Dejdar mi celkem nevadí, ale nesmí dabovat nic jinýho než Barta. ()

soukyd33

Správný akční film s komedií. Pořád se něco děje, a je tu dobré herecké obsazení. Akční film 80. let. 👍 Eddie Murphy je tady dokonalá zbraň proti zločinu. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

VashCZ

Čistě akční komedie s pohodovým Eddiem Murphym a Nickem Noltem drsným jako štěrk. Za mě Murphy nic moc, tvářil se jako andílek. V base by určitě dělal ženskou :-D. Nolt je zase tak drsný a hrubý, že by jakožto policista jednoduše nemohl existovat, když porušuje tolik zákonů. Příběh pak má několik nepravděpodobných situací a jeden ošklivý oslí můstek. 50% za poctivou americkou akčňárnu s hezkými kulisami. ()

charles3

Osmdesátková klasika, co se týče doby vzniku i mého hodnocení. Právě tímto filmem vstoupil na stříbrné plátno více než úspěšně Eddie Murphy a díky němu pak získal svou ikonickou roli Policajta v Beverly Hills. ()

-rooney-

Ze začátku jsem moc nerozuměl proč zrovna komedie? Připadalo mě to jako klasický thriller z 80tých let. Naštěstí se všechno obrátilo příchodem Eddieho na scénu. Murphy a Nolte je docela zdařila dvojíce. Jen bych to možná trochu více osolil tím vtipem. Bohužel k mé smůle jsou to viděl s velice amatérských dabingem jak aspoň tedy mě to přišlo. ()

TOMASINI

kdyby se film natočil po roce 2000, byl by technicky dokonalejší. To je jediné, co mi na filmu výrazně vadilo, jeho vizuál byl slabý. Jinak měl film napětí, akci, vtip, překvapení. ()

MoniqueM

Film, doslova nasáklý atmosférou osmdesátých let, kdy policajti nenávidí lumpy, lumpové policajty, bílí nenávidí černochy a černí bělochy, všichni si najímají prostitutky a u toho mluví sprostě. Ani zápletka - uprchlý trestanec hledá svoje peníze, někdo někoho podrazí, někdo někoho zabije - tomu moc nepřidává. Pětiminutová rvačka hlavních protagonistů a rádoby frajerská gestikulace už jsou v podobných filmech skoro klišé. Možná jsem měla až příliš vysoká očekávání, ale rozhodně mě film zklamal. Ani nevím, proč je vedený jako komedie - já osobně se u něj nezasmála ani jednou. Jedna hvězdička za to, že jsem si skutečně připadala jako v osmdesátých letech a jedna za to, že to Eddiemu v tom obleku za 500 dolarů vážně slušelo. ()

Octavia

Celkem nuda. Nick Nolte mě tam celou dobu neskutečně štval a nejvíce jsem si užila jak dostal nakládačku od vyfešákovanýho Murphyho. Neskutečnej pozér, který vůbec nebyl tak drsnej jak si myslel. A ta očekávaná smršť hlášek se taky celkem nekonala, "Jak ho nechytíme, bude tě mrzet, že si mě poznal. To mě mrzí už teď." - je asi jediná co stojí za to. ()

Megahead

Pozerateľný film, aj keď z môjho pohľadu skôr priemerný - dej mohol byť prepracovanejší... Kvalitné herecké výkony: Eddie Murphy je ako vo väčšine svojich filmov pozitívne naladený, Nick Nolte hraje zahundraného a tvrdého detektíva. ()

PanIncognito

Eddie Murphy je hvězda a jeho momenty i scény jsou nezapomenutelné. Stejně tak jeho parťák podává úžasný výkon. Příběh je vcelku rutinní, to co dělá tento snímek zábavným jsou dialogy. Krásné jsou i akční a násilné scény. :) (viděno s 2. dabingem) ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "To kvádro jsi ukradl, nebo je tvoje?" - "Kapánek vyšlo z módy, za tři roky." - "Kdyby tě náhodou loupeže začaly nudit, jako pasák by jsi vypadal dokonale." Akční-buddy film z 80.letech, který zachraňoval Eddie Murphy. Nick Nolte... To je takovej herec z druhé ligy... Tato neobvyklá dvojka, společně pátrá po uprchlém vrahovi. Vytvořené ve stylu staré kriminálky. Označení komedie pryč, protože sranda to fakt není. - 40%. ()

ferika

Hodnotim cesky dabing, ked poviem, ze mi nejako nesadol - aspon ta verzia, ktoru mam. Co mi na tom filme extremne vadilo, bola otravna vsadepritomna hlasna hudba. A keby len sprievodna hudba, ale tie nekonecne ukazky kapely z lokalu. Tvorcovia museli byt asi jej extremni fanusikovia. ()

Smells

Za mě prostě spojení Nolte x Murphy nefunguje. Navíc je scénář dost naivní. Záporáci si v každé scéně berou rukojmí, i když mají policii v šachu, tak nevystřelí atd. To má sice v dost akčních komediích z osmdesátek, ale tady to umocňuje ta nefungující chemie mezi dvojici. Kdyz to např. srovnám s Tango a Cash, Smrtonosnou zbraní, Harley Davidsonem a Marlboromanem atd. Toto je o hodně míň zábavný, o hodně míň realistický(naprosto zbytečná a trapná bitka Nolte s Murphym na ulici) a víc trapný. Hroznej scénář, hrozná režie. Podle mě, za většinu věci bohužel může herectví Nolteho a režisér a scénarista v jedné osobě. Murphy i když jde o jeho prvotinu předvádí strandardní výkon na kterej jsme u něho zvykli. Sry víc jak dvě nedám. Toto prostě není dobrej film.. ()

drkaldj

V jednoduchosti je síla. Tento film je jednoduchý, ale přesto dobře natočený. Walter Hill to jak vypadá uměl se spojením jednoduchosti a syrovostí krimi žánru. Takovýto styl by navíc už dnes neprošel, styl mírně rasistický a plný stereotypů. Ale Osmdesátky zvláště v Americe byly zkrátka takový. Navíc Nolte a Murphy do svých rolí celkem sedí a pěkně se doplňují. ()

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Dva upíři proti apokalypse

Dva upíři proti apokalypse

30.08.2015

Nová Fantastická čtyřka se nedočkala vysokých tržeb ani pochvalných reakcí, takže to s druhým dílem nevypadá moc dobře. Michaela B. Jordana (Kronika, Creed), který si zahrál novou verzi Human Torche,… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy