Rabbit Proof Fence

• Austrálie Rabbit-Proof Fence (více)

Filmový příběh je natočen podle skutečné události. Odehrává se v roce 1931. Tři malé míšenky, byly uneseny z domova, aby je ve sběrném táboře připravili pro život mezi "bílými". Statečná Molly se ale rozhodne této budoucnosti vzepřít a společně s Daisy z tábora utečou. Vydají se na nebezpečnou cestu dlouhou 1500 mil, s domorodým stopařem ve službách státu v patách a jen s malou nadějí na přežití před sebou ... "Policajt přišel a vzal Gracie, Daisy a mne, Molly. A dali nás tam. Do tábora. Řekli, že nemáme mámu. Věděla jsem, že nemají pravdu. Utekly jsme. Byla to dlouhá cesta. Bylo nám jasné, že když najdeme plot, ten RABBIT - PROOF FENCE, že se dostaneme domů." K silně emotivnímu dojmu z filmu přispěje i dokumentární závěr. (oficiální text distributora)

Michaell

Největší předností tohoto filmu je pro mě jeho edukativní hodnota, jelikož o tom, jaká byla v Austrálii situace kolem původních obyvatel jsem věděl skutečně velmi málo. Samozřejmě jsečm tušil, že to nebylo nic moc, ale že tam fungovaly takovéto projekty a to až do sedmdesátých let, to jsem skutečně netušil. ()

polko

Silny pribeh a uzasne herecne vykony deti ktore iba par dni pred nakrucanim nevedeli o herectve nic. Nadhera! ()

metfor

Některé filmy staví na emocích a snaží se z nich vyždímat víc než maximum. Tento snímek, ačkoli má v tomto ohledu nahráno na smeč, k nim v žádném případě nepatří. Během sledování jen vstřebáváte asi ne moc přiohnutá fakta. Aktéři, obzvláště ti tři hlavní, se většinou chovají velmi věcně, na naše poměry řekl bych až nezvykle. Ale následně aspoň u mně se vzpomínky na Rabbit-proof fence poměrně často vracejí. A tak nějak se obohatí o svá důležitá poselství. Mimochodem, zajímalo by mě, komu fandili lidé z Barnevernet, pokud se na tento film dívali. ()

Ajbell

Láska k matke priťahujúca tri deti prekoná nástrahy zlých ľudí i nehostinnej prírody. Nádherná spätosť domorodého človeka s prírodou a vzájomnej pomoci. Rečí tu nie je veľa a nie sú ani potrebné. Pekný príbeh návratu. ()