Peter Sanderson je poněkud nervní rozvedený právník, který pracuje jako daňový poradce pro velkou losangelskou firmu. Svou bývalou ženu Kate stále miluje a nechápe, proč se s ním rozešla. Stejně tak miluje své dvě děti, ale kvůli práci musí odříct výlet na Havaj, který dětem slíbil. Neuvědomuje si, že děti zklamal, ani to, že jeho práce byla důvodem, proč se mu rozpadlo manželství. Navíc má plnou hlavu večerní schůzky s atraktivní právničkou Charlene Mortonovou, se kterou se před časem seznámil přes internet. Po pečlivých přípravách však Petera čeká překvapení. U jeho dveří totiž nečeká krásná, kultivovaná a diplomovaná blondýna, ale robustní hubatá černoška, která ještě před pár dny seděla ve vězení. Žena chce, aby jí Peter pomohl s jejím případem. (TV Nova)

Chrustyn

Nepříliš vtipná komedie, která se dá se zaťatými zuby vydržet a možná (opravdu možná) se i zasmějete. Doby kdy nás Steve Martin bavil už jsou bohužel dávno pryč. ()

Ivoshek odpad!

Neviděl jsem to celé, ale těch prostředních 30 minut na zařazení do odpadu bohatě stačí. Točit takové věci s takovými herci by mělo být trestné. Chvíli jsem zvažoval hvězdičku za Levyho, ale nedám. a ne a ne a ne. ()

claudel

Další stále stejná herecká poloha Steva Martina obohacená a zpestřená jeho povedenými tanečními kreacemi a střetem se silným protihráčem v podání Queen Latifah. Slušná komedie, u níž se dobře dřímá, aniž by se člověk ztratil v ději. ()

Kryton

Další z řady amerických rodinných komedií. Jak já jsem přišel na nápad si to zapnout v TV to opravdu nevím! ()

mustafa

Kupodivu vcelku normální komedie. Opravdu jsem to nečekal. Podle toho, co jsem si přečetl v obsahu se od toho nedalo čekat opravdu nic. Jenže námět není zase tak suchý a tupý, jak se na první pohled zdá. Martin se přemáhá a místy jsem se dost nasmál. Je paráda, že se fim obešel bez těch nechutných, primitívních a hlavně fekálních vtípků. ()

ivishka odpad!

Bezduchá rasistická konverzační hloupost. Myslela jsem, že s věkem Steve Martin přijde malinko k rozumu ale dost jsem se mýlila...Pes se jménem William Shakespeare je teda vrchol...Stupidita z amerických komedií většinou naprosto srší a tahle není vyjimkou. ()

buldock

Velmi dobrý Steve Martin a perfektní Queen Latifah v dosti originální a velmi nenáročné komedii se zajímavou zápletkou , spoustou dobrých hlášek a komických situací , která ovšem trošku ztrácí díky průměrnému scénáři a trapnějšímu závěru. Celkově velmi dobrá zábava a příjemně strávený čas. 77% ()

Orlau32

Steve Martina jsem nikdy nemusela. Nevím, co mi na tom herci vadilo, ale byl pro mě vždy "utrpením" na plátně. Jinak běžná americká pitominka, dobrá tak jako "odchodné" pro hosty na Silvestra ve 3 hod. ráno. ()

blackrain

Název mluví za vše. Queen Latifah převrátila nejen dům ale i život naruby Stevu Martinovi. Veškeré vtipné situace vycházejí ze střetu dvou lidí, usedlého právníka a lehce divoké černošské ženy. A že jde o neoriginální příběh? Tak to mi vůbec nevadilo. Já jsem se výborně bavila a navíc mám oba hlavní představitele ráda. Oba totiž byli skvělí. Myslím, že si své role dostatečně užili. ()

JohnMiller

Samozrejme ide o kravinu. Vtipy sú tu klasické americko-fekálne ale miestami som sa pár krát zasmial. Ono miešanie socio-eknomicky a kultúrne odlišných ľudí vždy dokáže svojou inakosťou medzi postavami vyvodiť nejaký nečakane vtipný zvrat a pobaviť. Tak to bolo aj tu. Herci si sadli do postáv a uhrali to dobre, Steve Martin u mňa teda jednotka nikdy nebol ani nebude. Je to rutina ale po pravde rutina s tých lepších kúskov. Je to viac rodinný film než bohapustá komédia pretože každý člen rodiny si tam nájde to svoje.. ()

Suzana

Slabší průměr. Předvídatelná americká komedie se k mému překvapení zabývá tématem jako je rasismus - on totiž jeden americký právník příjde na to, že být černá automaticky neznamená být hloupá/trestankyně. Komedii hází klacky pod nohy nijak závratně vtipné "scénky" a i když temperamentní Latifah kontrastuje se sucharským Martinem, nevnáší to do děje skoro žádný vtip... vlastně to působí dost křečovitě. ()

OG_Swifty

Kdo vyzkouší černý, ten je jim věrný. Steve Martin je vtipnej sám o sobě, Queen Latifah hraje nevinnou trestankyni (anděla) z ghetta. Je tam několik vtipnej hlášek, hlavně když je Martin vožralej a je nadrženej nebo když přijde ta stará rašple na večeři a zpívá černošskej gospel :D. Celkově je ten film trochu slabší, ale má to dobrej hudební podkres a Eugene Levy je nadrženej na kakaový boby! ()

Chen

Bavil jsem se, bavil jsem se opravdu skvěle. Steve Martin jako raper? To se jen tak nevidí. Nikterak vulgární vtípky, ale ne úplně jemný humor. Ideální vyváženost humoru a kontrast mezi usedlou postavou Stevena Martina a živelou Queen Latifah funguje na výbornou. ()

Martin741

Prijemna komedia s dostatkom komickych situacii. Pribeh odsypa, k tomu cokoladova korpulentna kraska Queen Latifah a poriadna babska bitka. Ale rozhodne to neprekroci hranice priemeru, na to je Adam Shankman len za rutinera. 69 % ()

Andre3000

Ze zcela předem mnou odhadnuté kraviny se vyklubala docela v pohodě komedie. Jasný, nebyly tu salvy smíchu, ale v celku se film odehál na jednoduché pohodové vlně nenásilného humoru. Steva Martina sem doteď opvaravdu neměl rád, po tomto filmu jsem zjistil, že umí i hrát a nejen ze sebe dělat blbce. Queen Latifah je opravdu herečka k pohledání, prostě typická rázná černoška, před kterou bych v noci na ulici asi utekl někam do bezpečí rychleji, než před bandou holých lebek. Docela by mě zajímalo jak by vypadal filmový duet Queen Latifah a Forest Whiteaker :-))) ()