Peter Sanderson je poněkud nervní rozvedený právník, který pracuje jako daňový poradce pro velkou losangelskou firmu. Svou bývalou ženu Kate stále miluje a nechápe, proč se s ním rozešla. Stejně tak miluje své dvě děti, ale kvůli práci musí odříct výlet na Havaj, který dětem slíbil. Neuvědomuje si, že děti zklamal, ani to, že jeho práce byla důvodem, proč se mu rozpadlo manželství. Navíc má plnou hlavu večerní schůzky s atraktivní právničkou Charlene Mortonovou, se kterou se před časem seznámil přes internet. Po pečlivých přípravách však Petera čeká překvapení. U jeho dveří totiž nečeká krásná, kultivovaná a diplomovaná blondýna, ale robustní hubatá černoška, která ještě před pár dny seděla ve vězení. Žena chce, aby jí Peter pomohl s jejím případem. (TV Nova)

MickeyStuma

Typická komedie Stevena Martina s humorem a komediantstvím sobě vlastním. Má svůj osobitý styl humoru, který úspěšně vsazuje do téměř rodinných příběhů, takže si tu každý bez problémů najde to své. A nejinak je to i zde. Humor je vkusný, zábavný a hlavně nepřesahující do sitkomu. Snímek tedy neurazí a pro odpočinek velice vhodný. ()

pravo

Táto komédia trpí závažným nedostatkom kvalitného scenaristického spracovania a i napriek dvom vynikajúcim komediálne nadaným hercom(Steve Martin, Queen Latifah) výsledný produkt zanechá v človeku akúsi pachuť nepodarku. Chvíľami som sa zabával- chvíľami menej a výsledné hodnotenie mi príde ako uliate- proste za 2. ()

PEZ

Na zaciatku som aj ja mal trosku problem s tym cernoskym a beloskym afektom, ktory Queen Latifah a Steve Martin predvadzali, ale jedna sa o komediu a vsetko to prehananie je naschval. Takze ak clovek pristupi na hru a nezoberie film vazne, dobre sa pocas pozerania zabavi. Treba povedat, ze obaja hlavni predstavitelia boli v niektorych scenach naozaj vtipni a co je fajn, k tej svojej scenaristickej sialenosti miestami pridali aj stipku normalnosti, co rozhodne len prospelo. Stevea Martina mam rad a aj tu bol schopny zahrat zopar scen, ktore mi ostanu na dlhu dobu v pamati (napr. vecera s prehanadlom, alebo rapersky dance, ci jeho snaha rozpravat "prasacky" :)). A zensky fight v strede filmu mal tiez nieco do seba. Takze ja vravim, ako vtipna oddychovka, preco nie? 7/10 ()

anitae

Naprosto jednoduchá komedie, kde je sice pár trapných okamžiků, ale celkově jsem se moc dobře bavila. Martin a Latifah byli vtipní, stejně jako Levy a White s psíkem Shakespearem:) ()

tranquill

"Nehraj si na negra, Emineme!" A to já byl rád, za tu Martinovu taneční kreaci, a proto také dávám hvězdu navrch. Ne každá jeho komedie je vtipná, ale tahle mne rozhodně bavila. ()

Trixi

Občas jsem se i zasmála, ale jinak celkový dojem - nic moc. Steva Martina docela beru, ale tady na můj vkus krapet přehrává a tak jeho humor působí místy křečovitě. A Charleen ..... jako osudová žena ..... je trochu nevěrohodná. Chvíli mluví jako dlaždič a vzápětí je ztělesněním vzorné a citlivé chůvy. ()

MELODY

Hloupoučké, naivní, těžko uvěřitelné, přesto přijatelné. Queen Latifah dala své postavě takovou šťávu, že jsem jí to zbodla i s navijákem. ()

thomasnikrs odpad!

Kdyby kdokoliv jiný hrál roli místo toho černýho nehereckýho odpadu v podobě Q.L.... tak by tento film mohl mít i 3***, ale jen díky týhle neherecký sra..ce je to proste ODPAD ()

Tominni

Sice nic překvapivého se v komedii Dům naruby nekoná, celkem standardní a očekáváný průběh bílého právníka a afroamerické uprchlé vězenkyně, ale na druhou stranu tam nějaké sympatie jsou. Steve Martin už hrál v lepších filmech, ale i tak to vydá na solidní průměr - díky pořádné ženské bitce. ()

Prubner

Asi nejhorší Martinův film. Kdyby byl jen nudný, to by ještě nevadilo, ale on je místy až trapný (viž Martinův převlek za hiphopera nebo scéna, v níž Christine učí opilého Martina, jak se uvolnit). Dívat se, jak se tu ztrapňují jinak dobří herci (kromě Martina ještě Plowrightová a Levy), je vskutku tklivý zážitek. ()