Česko roku 2016. Poté, co se ukázalo, že vytunelovaný kosmický program nelze kvůli unijní pokutě zrušit, obrací ministr školství a mládeže Šnajdr všechny síly k jeho uskutečnění. Zatímco tajemník Repelent nemilosrdně škrtá školám, které se nacházejí v blízkosti vápencového lomu, z rozpočtu křídy, ministr hledá sponzora letu mezi nejbohatšími Čechy – tedy těmi z nich, kteří aspoň trochu umí česky. Čtveřice kosmonautů zatím podstupuje těžkou zkoušku, testy fyzické způsobilosti pod dozorem německého astronauta dr. Schmidta, autora cvičebního systému "2000 kliků na zahřátí". Ministr Šnajdr s Ruskou federací vyjednává pronájem kosmodromu Bajkonur, což by bylo dost těžké, i kdyby Rusové nepoužívali své klasické vyjednávací metody, do věci se nemotali Američané, Číňané a veřejné mínění. Nakonec už nejde jen o to, zda budou Češi první Slované na Měsíci, ale jestli jim zůstane alespoň Karlštejn... (Česká televize)

kocik1

Úplně jiný level než jednička. U českých filmových pokusů a legraci se obvykle tvářím jako stoický anglický suchar připečený v mikrovlnce. No a tady jsem se začala smát. ()

Mrkvič

Hm, přišlo mi to lehce slabší než první díl. Vtipy by byly fajn, ale bylo to už takové až moc lacině podané a ani trochu skrývané či v náznacích pro vnímavějšího diváka. ()

Honzíno

Absolutní vrchol. Tenhle díl by se měl povinně vysílat všem Zejména jako prevence proti dezinformacím. Neuvěřitelně nadčasový scénář, nejspíš ani sami tvůrci netušili, jak ještě nabude na aktuálnosti v čase. ()

Castrator odpad!

V komentářích k seriálu jsem se dočetl, že seriál má "pomalejší rozjezd" a to pravé ořechové začíná po 1. díle. 2. díl hodnotím jako ještě slabší než 1. díl, kterému jsem udělil odpad. Tak snad ta satira a vtipy vybafnou v plné parádě v následujícícm díle. Nechám se překvapit. (Trapné, hloupé, nevtipné.) ()

fabecc1222

V podstatě ta linka kosmonautů je zatím spíš taková "přítěž" a táhne to stále hlavně dvojice Myšička - Hána a jejich politické hry. Výborné narážky na dobovou politickou situaci (Ruské média v ČR paráda, hned člověku naskočí všechny ty magořiny, co psali takovéto servery během covidu) a taktéž satiry na určité osobnosti (Hrabiš). Tchibonaut, Vejconaut, Robusta...TOP ()

EllienPM

Nenamalovaná vycpaná Jana v modré teplákovce, po boku tří zoufalců v liduprázdné jídelně střediska Brdy 1? Tak to mě ho vyndej. Nejvíc nejvíc nejlepší atmosféra a všichni a všechno :). ()

mh.mail

40% — Rozhodně lepší než první díl, což je ale škoda a chyba, protože právě první díl by měl diváka navnadit a k seriálu přilepit. Ale co už. Budiž autorům ke cti, že se stejně strefují jak do Rusů, tak do Američanů, případně i do ostatních. Na druhou stranu seriál má ambice stát se chytrou zábavou, ale jaksi nám k ní nedává příležitost. Většina vtipů je polopatistických, využívajících stereotypy až klišé (např. zobrazení Rusů), fór s prodejem Karlštejna není originální, ani jméno Hrabiš pro drůbežářského magnáta nelze za chytrou zábavu považovat. Politická linka mi přijde o něco zábavnější než linka samotných kosmonautů. ()

Ben Nevis

Na rozdíl od prvního dílu jsou hlášky lépe vypointované a humor má větší tématický záběr, že si každý najde něco, s čím se může identifikovat. Dávám palec nahoru za nestrannost v zahraniční politice. Koukám, že nejsem jediná, kdo si všiml podobnosti s Ano, pane ministře. Vtipy samotných kosmonautů ještě potřebují doladit. Třeba na začátku se dozvíme, že jeden použil koloběžku, takže už pak není vtipné 5 minut rozebírat stopy na běžecké trase. ()

Flexaret

Český sebemrskačský humor mě příliš nebere. Větší prostor dostala politická satira, která je však stále dost krotká a bohužel místy dost předvídatelná, bohužel tím nevtipným způsobem. ()

ForGump

Některé vtípky byly až moc laciné jako třeba matrjoška Zeman - Putin nebo sledovací talismany, ale něco bylo trefné až to bolí. Karlštejn, ruský generál z druhého osvobození, razítka, brněnské metro ve Vídni nebo totální zabiják Hrabiš a jeho drůbežárna a miss Kurník. Dialogy dvojice Myšička - Hána jsou tak skvělé, že by vydaly na samostatný seriál (spin-off). Tady je vidět jak je důležité míti Baldýnského. 75% ()