Reklama

Reklama

Columbo - Série 1 (1971) (série)


Prázdný rám (S01E04)

(epizoda)
  • Česko Zrádné otisky (více)

Obsahy(1)

Uznávaný losangelský kritik umění Dale Kingston zavraždí svého strýce, sběratele obrazů Rudyho Matthewse v jeho luxusním sídle. Ukradne několik vzácných maleb a nastraží vše jako vloupání, které se vymklo kontrole. Do akce zapojí i svou milenku, malířku Tracy O'Connorovou. Oběma se podaří zmást policii ohledně stanovení doby smrti a vytvořit tak pro Dalea neprůstřelné alibi. Jako hlavní podezřelá se tak jeví bývalá manželka mrtvého Edna, která je dědičkou Matthewsovy umělecké sbírky. Poručík Columbo si však všimne několika nesrovnalostí. Pochopí, že skutečným vrahem je Dale Kingston, avšak k jeho usvědčení bude muset připravit rafinovanou past... (Česká televize)

(více)

Recenze (58)

Vyrida 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I když se vrah snaží sebevíc, tak právě ona velká snaha vše vyvrátit a zamaskovat svede na sebe pozornost důvtipného poručíka Columba. Samotný případ mě však tolik nezaujal, tak jako třeba některé předešlé. Zachraňuje to do značné míry konec, který je úsměvně zatím nejoriginálnější a pár bonusových čistě komických scének jako je album fotek nebo spoře oděná modelína, která zavaří Columbovi hlavu více než-li kdejaký kriminalista! :) ()

nash. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Columbo maluje jeden ze svých mistrovských kousků. Scénář načtrne zdařilou skicu, kterou pak Columbo rozpracuje do skvělé podíváné. Důstojný protivník, dobře rozkreslené dialogové bitvy, spousta drobných columbovských miniatur. Vražda prostá jako perokresba je sice téměř dokonalá, přesto má Columbo brzy jasno, a přestože ho vyšetřování vede úplně jiným směrem, dokáže v pravou chvíli vytáhnout z rukávu, vlastně z kapsy, ten správný trumf. ()

Reklama

DocBrown 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Framing" znamená kromě zarámování i něco jako vytvořit falešné obvinění (pěkný dvojsmysl) a to je přesně o co se tu vrah snaží. Jenže tentokrát je to taková nula, že by to došlo snad i Clancy Wiggumovi. Columbo si s ním hraje jak kočka s myší a právě to je na tomhle dílu to zábavné, zejména ty rukavice na závěr. ()

Rudyamon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ten romantický začátek jsem vždycky obdivoval - starší pán hraje na klavíru, s úctou vstoupí mladý muž a naslouchá lahodným tónům. Pak vytáhne ruku z kapsy a podívá se na hodinky, a než člověk stačí domyslet, proč má na rukou rukavice, vytáhnu druhou s pistolí a klavíristu zastřelí. Nevím, jestli v seriálu začal některý díl tak rychle. Pak už ovšem nastoupila klasická práce padoucha, který spolu se spolupachatelkou udělali všechny kroky, aby je nedopadli. Vše je ovšem marné, protože přijíždí Columbo a svými všetečnými otázkami - „Nechám vám odposlouchávat telefon, nevadí to, že?“ - začne pracovat na padoušské psychice. Dobrá byla scéna s modelkou, ta fakt pobavila... :-) Velice povedený díl. 5 hvězdiček - 100%. ()

lake-lake 

všechny recenze uživatele

jeden z prvních "Kolombů", které u nás v 70. letech dávali. pro mě (společně s dílem Vražda podle knihy) naprostá klasika, a přitom moderní detektivka. uplatňuje se zde typický columbovský syžet: divák od začátku ví, kdo je vrah, a zároveň se zdá, že se vrahovi (alespoň částečně) daří předstírat, že je muzikant (což je mu ovšem nakonec houby platné). tenhle scénář přes kopírák ale může po mnoha dalších pokračováních otrávit tak, že člověk tak nějak automaticky začne fandit Columbovým protivníkům (něco jako "Tom a Jerry efekt") jaké plyne pro zločince z tohoto dílu ponaučení? máte-li na rukou rukavice, nezanecháváte žádné otisky ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • V tejto epizóde zaznie zopár motívov klasickej hudby. Zaujímavým detailom je scéna, kedy prichádza vrah na vernisáž a v pozadí znie aranž Promenády od Musorgského, ktorú tento skladateľ napísal práve po návšteve jednej vernisáže. (lemonova)
  • Noční exteriérový záběr bytu uměleckého kritika Dale Kingstona navštíveného Columbem byl 882 N.Doheny, kde původně žila herečka Marilyn Monroe dvakrát v letech 1953 a 1961. (Epistemolog)

Reklama

Reklama