Bývalý profesionální špičkový zloděj, John Robie (Cary Grant), má problém. Ačkoliv po skončení války zanechal svého řemesla a dnes žije poklidně ve své vile nad Monakem, policie a místní podsvětí mu nevěří. Příčinou této nedůvěry je řada loupeží, která se v poslední době na Riviéře děje. Bohatým turistkám krade neznámý zloděj z pokoje jejich šperky. Pachatel přesně kopíruje bývalý styl loupeží Robieho, a tak policisté věří tomu, že se Robie vrátil ke své původní profesi. Když policisté dorazí k Robiemu do vily, aby ho zatkli, Robie na nic nečeká a uteče jim. Následně vyhledá svého bývalého kumpána z doby, kdy byl v odboji, Bertaniho. Jemu Robie řekne, že se rozhodl pachatele najít sám, a tím očistit své jméno. Robie má však policisty v patách, a tak mu před nimi z Bertaniho restaurace musí pomoci utéct dcera číšníka Foussarda, Danielle. Ostatně Foussard byl v době, kdy Robie ještě kradl šperky, jedním z jeho kompliců. Bertani kontaktuje Robieho se zaměstnancem pojišťovny Lloyds, H. H. Hughsonem. Ten přistupuje na Robieho nabídku odhalení skutečného zloděje a začíná s Robiem spolupracovat. Robie dostane od Hughsona soupis nejbohatších dam, které se v současnosti na Riviéře nacházejí a u nichž je předpoklad, že se je zloděj pokusí okrást o jejich šperky. Na základě tohoto seznamu se Robie seznámí s Američankami Stevensovými. Robiemu se líbí mladší z žen, Frances (Grace Kellyová). Její matce Jessie je Robie také sympatický. Robieho vyhledá Danielle a varuje ho, že jeho bývalí přátelé jsou z loupeží nervózní a uvažují nad tím, že Robieho zabijí. Robieho tedy tlačí čas. I když se snaží zloděje vypátrat, vůbec se mu nedaří. Ke všemu ho Francine, jak si Frances říká, odhalí. Fakt, že Robie je bývalým zlodějem, jí však nevadí. Jenže situace se pro Robieho ještě více zkomplikuje, když je matka Francine také okradena o své šperky. Francine zprvu věří, že šperky ukradl Robie. Ten se proto musí ztratit. Znovu kontaktuje Hughsona a společně s ním připraví plán, jak skutečného zloděje dopadnout. Robie využije lsti, pomocí které se ho jeho bývalí komplicové z podsvětí pokoušejí vylákat na odlehlé místo. Věří, že zde by mohl odhalit totožnost skutečného lupiče... (TV Prima)

johnny01

Filmu jako takovému není co vytknout. Zároveň však není co pochválit, je to prostě takový obyčejný příběh bez většího napětí, ač dobře natočený. Chybí překvapení i šok z odhalení skutečného pachatele. ()

imarvin

Tenhle film jsem našel v nějaké stovce filmů, které musíte vidět, než umřete. A upřímně, moc nevím proč. Je to podle mě na svou dobu asi dobrý film, ale mám pocit, že s věkem ztratil svoje kouzlo. Nebo aspoň já jsem ho tam nenašel. Alfred Hitchcock rozhodně patří do zlatého fondu kinematografie, ale myslím, že má velké množství daleko zajímavějších filmů. Co se mi ale líbilo a proč jsem se nakonec rozhodl, že je to o kousek lepší než průměrný film, je způsob práce kamery. Třeba záběry v úvodu z letadla (nebo helikoptéry) jsou boží a v té době to musela být doslova bomba. A hodně dobře se pracuje se zadní projekcí ve scénách v autech a na lodi. Bylo vidět, že tam nejsou jen tak slepě a jsou součástí děje a dobře předem natočené. No a moc dobré jsou kostýmy a vůbec výprava. ()

PlysovyMacko

Je to kriminalka s prvkami romantiky, kde sa zlodej snazi ocistit svoje meno a medzitym sa zakuka do bohatej krasky. Chyba dobry heist a napatie je nulove. Cary Grant ma velku charizmu a Grace je taka studena otravna blondyna. Film sa odohrava v krasnom prostredi a roby dam su uchvatne, vsetci su elegantni. Pacila sa mi uplne posledna scena kedy mu ona povie, ze sa k nemu nastahuje a ze jej matke sa unho bude pacit a ten jeho vyraz. ()

PetrJulian

Tenhle film se poněkud vymyká obvyklé tvorbě Hitchcocka, a je to bohužel znát. Každý ale má někdy slabší chvilku... Bylo to takové všelijaké. Romantické? Možná na tehdejší dobu, dnes se točí jiné romantické filmy. Vtipné? Leda tak k občasnému pousmání. Thriller? Na to chybělo to vzrušení, thrill. Zůstává jen označení krimi. S tím už by se dalo souhlasit, a tak pokud člověk chce z filmu něco mít, nezbývá mu než se na něj dívat takto. ()

MP17

Slabé tři hvězdičky. Hitchcocka mám rád, Grace Kelly je opravdu nádherná, ale film jako takový je jen utahaná nuda. Není tu ani vtip, ani pořádná zápletka, romantická linka je třeba proti Oknu do dvora nehorázně slaboučká. ()

kubilov

V 50. letech snad nemohla být lepší filmová kombinace než trojice charismatický Cary Grant, nádherná Grace Kelly a velký Alfred Hitchcock, což tak také dopadlo, obzvlášť když byl děj skvěle napsané romantické kriminálky zasazen na francouzskou Riviéru. Přímo radost pohledět. ()

Cerebrum

Myslím že závěrečný shot, kdy Caryho oko hledí do kamery, poté co to vzdal očekávajíc invazi tchýně, krásně vystihuje celý film - hravý, laškovný a přitom velmi napínavý. Pro hlavního hrdinu je sázka vysoká a proto se nehodlá poddat nádherné princezně jen tak zadarmo, naopak, musí mu dokázat, že to sám nezvládne a že ji potřebuje. Kdo by kdy řekl, že nejlepší romantiku najdu u Hitchocka... ()

pollstro

Ačkoliv film nepředstavuje to nejlepší z 50. let Hitchcockovy tvorby, a zároveň není schopen využít maximální potenciál svého námětu o zloději šperků ve výslužbě, tak i přesto je veškeré obrazové dění a dobrodružství natolik zábavné, vzrušující, vtipné, živé, veselé a především nádherně půvabné díky středomořské hravosti Francouzské riviéry, do které Hitchcock zasazuje svoji romantickou dvojici, které dává přednost před veškerým ostatním děním, a mezi kterou rozehrává živé, nápadité a trefné dialogy, obsahující překvapivě velké množství sexuálních narážek v plném romantickém napětí na pozadí lákavých kulis Azurového pobřeží. Šarmantně elegantní Cary Grant a nádherně půvabná a vznešená Grace Kelly. Herecká dvojice, které dodnes leží celý Hollywood u nohou a tiše obdivuje jejich vzájemnou, bezchybnou a nesmrtelnou dokonalost. Co na to, že Hitchcock nepracuje s napětím a divákovo pozorností tak dokonale jako v ostatních filmech, a že celé finální rozuzlení skutečného pachatele není tak účinné a efektivní. Vždyť stačí jeden jediný společný záběr dvou hlavních postav v prostředí slunné riviéry a veškeré nedokonalosti náhle zmizí. ()

Maiken Algren

Trochu predvídateľný, ale určite nie banálny príbeh (ako sa tu niektorí snažia podať) prerozprávaný s ľahkosťou aká sa len tak nevidí. A určite stojí za to porozumieť Hitchcockovmu humoru, lebo tento film je až prekvapivo vtipný. ()

H3LLraiser

Skoda ze jsem musel parkrat odbehnout, ale kdo je skutecny zlocin vam musi dojit kazdymu hned. Moc jinych takhle ocividnych podezrelych tam moc neni... ()

Anetulicek

Môj prvý film, kde si zahrala Grace Kelly a dúfam, že nie posledný. Na moje prekvapenie bola veľmi presvedčivá. Poznala som ju skôr ako námet dokumentárnej tvorby, ktorú obľubujem. Herecky to bolo vyvážené. Gary Grant na svoj vek veľmi charizmatický, dokonca si kludne mohol zahrať Bonda. Teším sa na ďalšie zaujímavé filmy, ktoré rozšíria môj horizont .5*. ()

brasek

Alfred Hitchcock a jeho úžasná filmová rola cestujúceho v autobuse, to ma vcelku pobavilo. Snímok ako romantická kriminálka určite zaujme a príbeh je správne vyvážený nielen romantickou a krimi zápletkou, ale aj dobrodružstvom. ()

r007

Možná hodnotím trochu přísně, ale Cary určitě hrál v lepších filmech. Asi jsem čekala něco víc. Mistr Hitchcock předvádí brilantní záběry, chytrý scénář, velmi vtipné dialogy...Grace je nádherná a okouzlující, ale jen do té doby, než promluví. Slušelo by jí trochu méně řečí a více tajuplných pohledů. Závěr takový nijaký, zamýšlel to režisér jako trest hlavního hrdiny za hříchy z mládí nebo bonus zdarma ? Jedno se však fillmu nedá upřít, Cary je zde předchůdcem Bonda se vším všudy ( i bond girls ) ()

PTuranyi

Romantický príbeh o zlodejovi šperkov, pardon - bývalom zlodejovi, ktorý je krivo obvinený sa snaží sa očistiť svoju česť. Žiaľ rozprávka o odboji a zamilovanej bohatej Američanke do toho akosi dobre nezapadajú. Všetko si udržuje vysoký štandard Hollywoodu 50. rokov ale inak priemer. ()

ste

Jak mám podobné staré filmy ráda, tak tento mě moc neoslovil. Chemie mezi Grantem a Kelly se mi zdála slabá a detektivní linie také nebyla příliš nápaditá. Snad jen ta atmosféra přímořského letoviska byla fajn. ()

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

12.01.2022

Studio Paramount Pictures chystá remake klasického romantického thrilleru Alfreda Hitchcocka z roku 1955, Chyťte zloděje. Ten se točil kolem postavy bývalého profesionálního lupiče v podání Caryho… (více)