Walter Coleman je bázlivý čtrnáctiletý kluk, kterého o prázdninách roku 1962 odveze chamtivá matka Mae na zchátralou farmu podivínských strýců Huba a Gartha McCanna, o nichž se šeptá, že ukrývají velké bohatství. Ani on ani svérázní muži nejsou příliš nadšení. Když však Walter zjistí, že ho matka oklamala a není k zastižení, nezbývá mu než zůstat a zvyknout si na manýry Huba a Gartha, mezi než patří například střelba po podomních obchodnících. Walter je sice bázlivý, ale není hloupý, a tak mu neunikne, že minulost strýčků skrývá nějaké tajemství. A protože na farmě není telefon ani televize, snaží se muži chlapce pobavit historkami ze svého dobrodružného života. Jak se za první světové války omylem dostali do francouzské cizinecké legie, jak se ocitli v Africe, kde se Hub zamiloval do krásné princezny Jasmine, která byla zaslíbena mocnému šejkovi. Jak ji Hub zachránil před nechtěným manželstvím, zuřící šejk vypsal na jeho hlavu odměnu a Garth ho zachránil, přestrojen za nájemného vraha. Jak Hub bojoval se šejkem, vyhrál a získal si jeho respekt. Jsou to tak fantastické historky, že si Walter není jist jejich pravdivostí. Během prázdnin prožije díky strýcům řadu dobrodružství. A pak jednoho dne Walter objeví úkryt, plný peněz. Rozhodne se správně? (TV Nova)

Zagros

Takový příjemný a pohodový film ve velmi dobrém obsazení. Michael Caine a Robert Duvall hrají oba vysloužilce perfektně. Přesto, že jde především o komedii, která opravdu pobaví, dokáží tomu dát ještě nadstavbu a nenásilně ukázat mladému Waltrovi nějaké ty životní hodnoty. Ano, občas to sklouzne k přílišné naivitě, ke konci je to příliš šablonovité a úplný konec je vpravdě "hollywoodský". Nicméně jako oddechovka to funguje znamenitě a někdy není na škodu, si mezi silnými snímky dopřát i něco podobného. ()

cab

I pres ucast me dosti oblibene dvojky, dnes uz starsich panu, (Michael Caine a Robert Duvall) si nemuzu pomoct, ale toto rodinne drama se mi vnucovalo se svym poselstvim o hodnotach, ktere mohly byt zakompovany mene okate. Navzdory tomuto faktu a pomalemu tempu ma snimek co nabidnout. Jeste zminim prehravajiciho a pro me velmi otravneho (Haley Joel Osmet). 55% ()

noby

Milý film. Není objevný, není hluboký, ale je milý natolik, že nic jiného být nemusí. Ba i první sladkobolný konec by mu neudělal až takovou ostudu. Takovou, jakou mu dělá ten druhý. ()

Tessie

Hodně příjemná podívaná s Michaelem Cainem. Na oko naprděný strýček mu padl na míru. Kluk nám z Mercury už taky pěkně vyrostl. A vůbec to tak všechno do sebe pěkně padlo s lidskou hamižností a humorem a lvicí. ()

Michalechal

Tak to má být. Film, při kterém váháte, zda je pravda co říkají príma strýčkové nebo to, co Vám našeptává okolí. Chvilku doslova laskavý humor, chvíli akce a pak i drama. Fajn film pro celou famílii ;-) ()

Dixiee

Milá, zábavná, ztřeštěná a oddychová podívaná pro celou rodinu. Možná není kdo ví jak dokonalá, ale i tak dokáže moc příjemným způsobem chytnout za srdce. ()

dozana

Taky bych chtěla mít takovéhle dva strejdy, hlavně když vyprávěli ty své historky to jsem se opravdu dost bavila. Dvojka Caine - Duvall jsou třída. A k tomu Osment a je tu film na který se každý rád podívá, až na tu konečnou scénu s helikoptérou, tu si mohli odpustit. ()

Abiosis

*SECONDHAND FORREST GUMP* Starčekovia si získajú sympatie mnohých a chlapčiatko - i napriek (alebo vďaka?) svojmu hlúpučkému výrazu na tvári - tiež. V Šiestom zmysle videl Haley Joel Osment duchov, no a v tomto filme mu mierne "straší vo veži" - miestami správaním dokonca pripomína malého Forresta Gumpa. Film je niekedy trochu nevýrazný a retrospektíva nie vždy vydarená, ale to, čo presvedčí, je jeho pozitívny náboj (zlo v podobe Walterovej nezodpovednej matky, či ziskuchtivých príbuzných nemá veľa príležitosti sa prejaviť, resp. je vtipne vždy eliminované). A kto by sa už pod jeho vplyvom necítil aspoň o niečo lepšie? Verdikt v 1 vete: Jeden malý, dvaja veľkí a veľa rôznych šialeností. 04.07.11 ()

jedenzdvoch

Film, ktorý som prvý krát videl asi ako 12 ročný a druhý krát ako 21 ročný a s istotou môžem potvrdiť že v oboch prípadoch som si z neho niečo odniesol. Ako malý som v tom videl rodinný film kde boli dvaja trafení strýkovia , chlapec a exotické zvieratá , ako dospelý som si uvedomil isté hodnoty, ktoré nám film prednáša a dá sa povedať, že ako dospelý som ho plne pochopil. Príjemne sa nesúca dejová línia s dvoma skvelými hercami Robertom Duvallom a Michaelom Caineom a jedným nehercom H.J. Osmentom, ktorý mi až tak nevadil. PS: Chválim oba konce filmu :) ()

Yardie

Celkem předvídatelný vývoj a konec příběhu. Nicméně provedení tento nedostatek dokonale vymazalo. Michaela Caina i Roberta Duvalla mám rád a čekal jsem, že jim role flegmatických starých svérázných "páprdů" sedne. A ano, dokonale si to užili. Objevilo se zde pár dobrých vtípků, kde jsem se fakt zasmál. Jinak byl příběh vyprávěn velice mile a poeticky a měl po celou dobu velice příjemnou a pohodovou atmosféru. Jediné, co mě trošku rušilo a do filmu mi nezapadalo byly prostřihy z Afriky, kde si myslím, že "akční" scény byly až příliš nadsazené a přehnané a narušili atmosféru filmy. To mi celkem vadilo. Nicméně i přesto je to velice povedené dílo. Howgh! ()

sona123

2 pardálové, kteří se bez vlastního přičinění starají o malého kluka. Žijí na odlehlém ranči a jejich největší zábavou je střílet po projíždějících obchodních cestujících, páč prý kdysi přišli k velkému jmění, po kterém pasou všichni vzdálení i méně vzdálení příbuzní. No, a zbytek už si určitě domyslíte. Pokud je tu vůbec nějaký prostor pro kreativitu, zde rozhodně nebyl využit. ()

Mikino00

Příjemný film o bláznivém dětství, které by chtěl prožít každý kluk. Oba strýčkové do svých rolí zapadli skvěle a samotný děj je opravdu zajímavý, ale trochu sentimentální. Hodně mě pobavila ta jachta na konci. ()

Ollie235

Příjemná oddechovka, která ničím nepřekvapí. Zároveň ale rozhodně nezklame. Ústřední dvojice je výborná a svými činy jak pobaví tak dojme, Osment se mi narozdíl od Šestého smyslu moc nelíbil. Celé se to táhne v nenáročném tempu s náznaky silného sentimentu, který se ale nakonec podařilo udržet v mezích snesitelnosti. Dobrý film na nedělní odpoledne. ()

Nethar

Pěkný nenáročný rodinný film, asi hlavně pro děti. Caine a Duvall dobří, zajímalo mě, jak hraje odrostlejší Heley Joel Osment. Tohle je podle ČSFD ještě jeden z posledních jeho filmů, který není propadák, je mu patnáct, a je tady stále takový ten roztomilý chytrolínek :-) ()

kritiklon

Příjemná podívaná. Takový ten film se silným příběhem, kdy je kvalita a způsob vyprávění na vysoké úrovni, což je jeho hlavní předností. "Secondhand Lions" jsou překrásným snímkem o dětství, životě a hlavně o snech! Haley Joel Osment, ačkoliv již trošku starší je ve své dětské roli NEpřekvapivě skvělý. Ostatně to jsou i Michael Caine s Robertem Duvallem. Řekl bych že nikdo z té trojice nikterak mnoho nevyčnívá, čímž je příběh i prostor pro ústřední postavy dokonale vyvážený! 4,5* za 86% ()

filipvrbik

Hvězdně obsazený, nicméně ze začátku nudný a překombinovaný film (flashbacky jako z pohádek tisíce a jedné noci)... Ovšem postupně se mezi strýčky a Walterem začíná vytvářet silné pouto a film se snaží být (víceméně úspěšně) tou správnou komedií. Každopádně od rvačky v hospodě je to super, a i když konec je takový zvláštní, hodnotím kladně... 70% ()