Vysloužilí lvi

Secondhand Lions

Tajomstvo bratov MacCannovcov

Drama / Komedie / Dobrodružný

USA, 2003, 105 min

Někdy je to nejhorší rozhodnutí zároveň tím nejlepším. Tak bych asi charakterizovala hlavní myšlenku Vysloužilých lvů. Celkově tento film vnímám velmi pozitivně, neboť já sama si svých prarodičů velmi vážím a oceňuji jejich životní moudrost a sečtělost. Už jen z toho principu na tom nechci hledat mouchy. Herce Michaela Cainea si velmi vážím a ráda sleduji jeho šarmantní vystupování před kamerou. Ne jednou mě ten šedivý pán rozplakal. Je úplně jedno, jestli ta vyprávění byla pravdivá nebo ne, šlo jen o to, že se sbližovali dvě generace a zároveň tím prokazovali jeden druhému úctu. Myslete si o mě, že jsem přehnaně sentimentální. Přes to všechno, jak jsem se v tom snažila hledat pozitiva, tak ten přeameričtělý konec to neskutečně podělal.(31.7.2012)

Film to byl docela milý, ale až na pár opravdu dobrých vtipných scén mi přišel nudný.. H. J. Osment, na kterého jsem se opravdu těšila, nepředvedl podle mě vůbec dobrý výkon a nakonec můj obdiv zůstává pouze na pánech Caineovi a Duvallovi, kteří byli vážně skvělí! A Duvallova hláška "A umřít máme na co? Na stáří?" (stejně jako sousta dalších) mě vážně pobavila! Co se týče příběhu jejich života, kdy bojovali se šejkem a zažívali spoustu dobrodružství, to mi přišlo hodně přehnané a bohužel trochu hloupé, i když někoho by asi i tohle mohlo bavit.. Celkově byl ale film celkem dobrý a závěr pro mě byl dost nečekaný.. :) Spíše takový lepší průměr..(30.12.2011)

O chlapcovi, ktorý náhle dostal druhú šancu na lepšie detstvo v podobe dvoch svojráznych strýkov. Aj napriek pomerne priamočiarej a predvídateľnej dejovej linke ma film dostal svojou príjemnou atmosférou a kúzlom dobrodružstva čoho dôsledkom bola vnútorná pohoda. Možno tiež povedať, že ide aj o jeden z posledných snímkov, kde H.J. Osment pôsobí dobrým hereckým dojmom. 80/100 Videné v rámci Tour po Amerike.(12.5.2016)

trosku prisne hodnotenie z mojej strany, no nemozem si pomoct niektore pasaze su fakt mierne pritrapnene...herecke obsadenie fajn, pribeh mily, ale nedotiahnuty..zlyhala rezia?neviem. 70%(6.4.2007)

Dva kujóni sedící na zápraží s brokovnicí v ruce, kterou odhánějí dotěrné obchodníky. Přesto se nejedná o žádné hrubiány. Ostatně k takovému chování mají pochopitelný důvod. Ve chvíli kdy k nim zavítá synovec, se z nich stávají stéjčkové za všechny prašule. Synovce totiž provedou školou života. Jejich minulost je pestrá, neuvěřitelná, přesto pravdivá.(5.2.2007)

• - Během natáčení bitky v baru Robert Duvall kvůli nedorozumění jednoho z teenagerů třikrát trefil do obličeje. Kvůli následovnému krvácení z nosu pak musela být poslední část scény vystřihnuta. (D3VIL)

• - Originálny koniec sa kvôli nie veľmi pozitívnej odozve u testovacieho publika do finálnej verzie filmu nedostal, a tak sa musel natočiť druhý koniec, ktorý nakoniec vidíme vo filme. Obe verzie sa dajú pozrieť na DVD. (jedenzdvoch)

• - Haley Joel Osment byl při natáčení napaden paradoxně prasetem, které se v porovnání se lvicí nezdálo nikomu nebezpečné. (D3VIL)