Vysloužilí lvi

Secondhand Lions

Tajomstvo bratov MacCannovcov

Drama / Komedie / Dobrodružný

USA, 2003, 105 min

Tak tohle mě pobavilo teda dost hodně.... největší podíl na tom má skvěle sehraná dvojka - Duwall a Caine.(12.7.2005)

Scénář: Tim McCanlies .. Kýčovité, idealizované, nasládlé a příjemně veselé. Scénář v úplném základu (dva starci osamocení na farmě, opuštěná matka a dítě) lehce připomíná nedávný snímek Žít po svém, ale vyklube se z něj něco jiného než komorní rodinné drama. Vysloužilí lvi jsou totiž skvěle obsazenou (a na mysli mám zejména dvojici pánů herců Duvall / Caine - můj oblíbenec a hlavní důvod, proč jsem do toho filmu šel) rodinnou podívanou, kdy orientální pohádky tisíce a jedné noci nevypráví překrásná žena před popravou, ale světaznalý strýček někde v Texasu. I tak to má své kouzlo, to mi věřte.(26.8.2006)

• DwayneJohnson

Přemýšlím, jak to popsat, vzhledem z úcty k oboum starším hercům, co možná nejjemněji. Vysloužilí lvi jsou pro mě jedno veliké, řekl bych až skoro obrovské zklamání. Nechápal jsem naprosto nic, hloupý scénař, děj, natož pak nějaký humor, vlastně abych byl přesný, asi jednou jsem se zasmál. Na dvě hvězdy to nakonec vytáhle aspoň konec, jinak zůstala jen hodně nepovedená pachuť, po zhruba 100 minutách sledování této " dobrodružné komedie".(29.6.2014)

Větší ptákovinu jsem už dlouho neviděl. Nebýt toho prasete, byl by to jasný odpad! Nesympatičtí herci s jejich žvásty mě přímo dováděli k šílenství. Nebýt hodného rodinného příbuzenstva, které chtělo pro strýčky jen to nejlepší, vypnul bych to po pěti minutách. A ze všeho nejvíc se divím, proč ten lev nesežral raději toho kluka, spratka jednoho nevychovaného! ...nebo snad myslíte, že lžu?! No, je jen na vás, čemu uvěříte! ;-) 80%(13.4.2010)

Naprosto úžasný!(7.6.2009)

• - Haley Joel Osment byl při natáčení napaden paradoxně prasetem, které se v porovnání se lvicí nezdálo nikomu nebezpečné. (D3VIL)

• - Ve filmu "starou" lvici ve skutečnosti hraje pouze dvouroční Taureg. (D3VIL)

• - Během natáčení bitky v baru Robert Duvall kvůli nedorozumění jednoho z teenagerů třikrát trefil do obličeje. Kvůli následovnému krvácení z nosu pak musela být poslední část scény vystřihnuta. (D3VIL)