Vysloužilí lvi

Secondhand Lions

Tajomstvo bratov MacCannovcov

Drama / Komedie / Dobrodružný

USA, 2003, 105 min

Príjemný rodinný film s dvojicou starších, ale mojich obľúbených hercov, ktorí hrajú v tomto filme miestnych neskutočne bohatých čudákov. H. J. Osment, ktorý k nim nečakane dorazí na prázdniny je pre nich iba otravný prívesok, no časom vzniká veľké priateľstvo. Príbehy starých pánov o tom ako prišli k peniazom sú miestami neuveriteľné, ale je to naozaj tak? Čakal by som tento film v akomkoľvek vysielacom čase, len nie ráno o 8.30 na Markíze. 80%.(31.8.2011)

Větší ptákovinu jsem už dlouho neviděl. Nebýt toho prasete, byl by to jasný odpad! Nesympatičtí herci s jejich žvásty mě přímo dováděli k šílenství. Nebýt hodného rodinného příbuzenstva, které chtělo pro strýčky jen to nejlepší, vypnul bych to po pěti minutách. A ze všeho nejvíc se divím, proč ten lev nesežral raději toho kluka, spratka jednoho nevychovaného! ...nebo snad myslíte, že lžu?! No, je jen na vás, čemu uvěříte! ;-) 80%(13.4.2010)

Tenhle film jsem viděl dávno.... ale zato si pamatuji, že se mi líbil.(16.1.2012)

Léto strávíš u svých 2 strýčků! Užiješ si spoustu legrace! Jo a taky prý mají spoustu prachů .…. Jednoduchý pohodový humor a dva šílení strýčci, jejichž životní příběh by z fleku mohli vyprávět baron Prášil nebo krásná Šeherezáda. Můžete to klidně pojmout jako rodinný film, protože dobrodružně založené děti budou okamžitě pátrat po vašich zapomenutých příbuzných. Nebo se alespoň naučí chytat ryby. A dědkové? Mnohem sympatičtější než TADY! Rád se za těmito staříky, které nic nerozhodí, vrátím! PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ *(21.8.2009)

Velmi pohodová oddychovka, která sice staví na tradičních klišé, od dítětem napravených mrzoutů až po princeznu a lásce na první pohled, podává je však příjemně neokoukaným způsobem. Občas je úsměvná, jindy balancuje téměř na hranici grotesky, plná suše práskajících hlášek, místy je laskavě dojemná, jindy zase smutná a občas posílá do publika moudrá, i když nijak objevná, slova o tom, co je v životě důležité, aby ho stálo za to žít. Michael Caine a Robert Duvall jsou naprosto úžasní a Duvallovy „náměsíčné“ scény patří k těm u nichž nezadržitelně vlhnou oči.(19.11.2010)