Vysloužilí lvi

Secondhand Lions

Tajomstvo bratov MacCannovcov

Drama / Komedie / Dobrodružný

USA, 2003, 105 min

Moc pěkný film. Takových můžu vidět i milion. Sice ten konec byl hodně přitažený za vlasy, ale celkový dojem to kazí opravdu jen malililinko. Chválit herecké výkony asi nemá smysl a k filmu už se zde vyjádřili jiní, takže to nebudu prodlužovat. 90%(16.8.2013)

• DwayneJohson

Přemýšlím, jak to popsat, vzhledem z úcty k oboum starším hercům, co možná nejjemněji. Vysloužilí lvi jsou pro mě jedno veliké, řekl bych až skoro obrovské zklamání. Nechápal jsem naprosto nic, hloupý scénař, děj, natož pak nějaký humor, vlastně abych byl přesný, asi jednou jsem se zasmál. Na dvě hvězdy to nakonec vytáhle aspoň konec, jinak zůstala jen hodně nepovedená pachuť, po zhruba 100 minutách sledování této " dobrodružné komedie".(29.6.2014)

Velice přijemný film se skvělým hereckým obsazením a jak napsal golfista, připomene i životní hodnoty. Michael Caine a Robert Duvall si sebrali celý film pro sebe.(5.9.2012)

Jasný důkaz toho, že obejít se dá i bez telefonu a Tv. Pro ukrácení volné chvíle se vždy „něco“ (nějaký ten pojišťovák s nabídkou výhodné koupě“) najde. Potom už stačí pohlídat (si) takovou maličkost, mít po ruce dostatek nábojů. Musím přiznat, že sledovat tyhle (ne)stárnoucí pardály v podobě M.Caina a R. Duvalla je nesmírným zážitkem a potěšením (alespoň pro moji maličkost). Je vidět, že tohle natáčení si dotyční náležitě užívali a (k divákovu štěstí) ten pocit následně přenesli i na něho samotného. To H. J. Osment zřejmě výraz ze Šestého smyslu „neodkládá ani na noc“, zde mi to nicméně (velkou) překážkou nebylo. Upřímně řečeno, být člověk v letech hl. hrdiny, kdo (z nás) by nebyl rád za takovéto dva podivné strýčky a dvou? měsíční neplánovanou dovolenou? Já ji podnikl (a vrátil se do dětských let) v podobě toho snímku, takže DÍKY a s dovětkem: Já osobně sice nikdy takovéhle strýčky neměl, za to babičku a dva dědy (u kterých jsem trávil valnou část několika svých prázdnin, zkoušel jejich trpělivost a zažíval nejlepší léta svého dětství) ano, takže toto je takové moje soukromé poděkování jim všem a pozdrav „tam nahoru“. p.s. proslov, který má Bobby Duvall k Walterovi by v každém jiném provedení vyzněl naprosto pateticky. V jeho podání mu to (ho) však věříte (resp. chcete věřit). Tohle je vymírající generace „správnejch, férovejch a zásadovejch chlapů“. Žádní „nagelovaní frajírci, maminčini mazánci, co dostanou nač si vzpomenou“. p.p.s. konec beru všemi deseti. SPOILER: Když umřít, tak s plnou parádou ("vestoje") a přitom, co jste měli v životě nejraději. To se potom (pevně věřím) i umírá s úsměvem na rtech a člověk (divák) i snáze odpustí (skousává) tu helikoptéru s nápisem Western Sahara Petroleum, protože snít se musí! Tomu se (já) říká(m) pro(žít) život! Vysloužilí lvi jsou typem snímku, který vidět „každý druhý den“, dozajista se vám začne zajídat, ale jednou za čas není vůbec na škodu („uvěřit, že život je pohádka“) a hlavně, přesycení se rozhodně bát nemusít(m)e, protože té přirozenosti (čti upřímnosti), která ze snímku sálá, se daří dosáhnout v případech lehce spočítaných na prstech jedné ruky.(7.11.2011)

Léto strávíš u svých 2 strýčků! Užiješ si spoustu legrace! Jo a taky prý mají spoustu prachů .…. Jednoduchý pohodový humor a dva šílení strýčci, jejichž životní příběh by z fleku mohli vyprávět baron Prášil nebo krásná Šeherezáda. Můžete to klidně pojmout jako rodinný film, protože dobrodružně založené děti budou okamžitě pátrat po vašich zapomenutých příbuzných. Nebo se alespoň naučí chytat ryby. A dědkové? Mnohem sympatičtější než TADY! Rád se za těmito staříky, které nic nerozhodí, vrátím! PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ *(21.8.2009)