Walter Coleman je bázlivý čtrnáctiletý kluk, kterého o prázdninách roku 1962 odveze chamtivá matka Mae na zchátralou farmu podivínských strýců Huba a Gartha McCanna, o nichž se šeptá, že ukrývají velké bohatství. Ani on ani svérázní muži nejsou příliš nadšení. Když však Walter zjistí, že ho matka oklamala a není k zastižení, nezbývá mu než zůstat a zvyknout si na manýry Huba a Gartha, mezi než patří například střelba po podomních obchodnících. Walter je sice bázlivý, ale není hloupý, a tak mu neunikne, že minulost strýčků skrývá nějaké tajemství. A protože na farmě není telefon ani televize, snaží se muži chlapce pobavit historkami ze svého dobrodružného života. Jak se za první světové války omylem dostali do francouzské cizinecké legie, jak se ocitli v Africe, kde se Hub zamiloval do krásné princezny Jasmine, která byla zaslíbena mocnému šejkovi. Jak ji Hub zachránil před nechtěným manželstvím, zuřící šejk vypsal na jeho hlavu odměnu a Garth ho zachránil, přestrojen za nájemného vraha. Jak Hub bojoval se šejkem, vyhrál a získal si jeho respekt. Jsou to tak fantastické historky, že si Walter není jist jejich pravdivostí. Během prázdnin prožije díky strýcům řadu dobrodružství. A pak jednoho dne Walter objeví úkryt, plný peněz. Rozhodne se správně? (TV Nova)

stuntmanMIKE

V celku nie zly film so skvelymi hercami, ale mne osobne tam vadil patos. Keby to bolo ponate trosku inak... viac humorne bolo by to podla mna lepsie. Ale ako vravim, nie zly film. ()

SonG

Pohodový film, říznutý lehkou pohádkovostí a dobrodružstvím. Duvall a Caine jsou prostě a jednoduše boží herci, a když se sejdou na jednom plátně, nemůže jim to zkazit ani Haley Joel Osment, jehož ksichtík mě naposledy bral v Šestém smyslu. ()

MartinNDL

Slušný odpočinkový rodinný dobrodružný filmeček se dvojicí hvězd v hlavních rolích. Celkem jednoduchý příběh, žádné velké myšlenky, ale zábavný a příjemný sledování to je. ()

Jonash87

Moc pěkný film, od něhož jsem ani nic nečekal, přesto mě dokázal několikrát jak upřímně rozesmát, tak dojmout. Trojka hlavních hrdinů hraje výborně, režie je nenásilná, hudba příjemná. Film má co říct. Za mě 75 %. ()

Caminzind odpad!

O dvou kmetech, kteří měli vše, byli ve všech válkách, opíchali všechny ženské (ale milovali každý jen jednu - aby to byla ta pravá láska; a nejlépe barovou zpěvačku), zestárli do moudrosti, smířili se se světem, aby pak mohli s nadhledem a stařeckou shovívavostí tomu světu vyprávět. Nekonfliktní pohodový snímek o lidskosti a všech těch zapomenutých dobrých a tradičních hodnotách, jemuž by si jen zrůda dovolila dát odpad. No a já nehodlám nikterak protestovat. ()

Martin741

Pozrel som si to len preto, ze tam bol Haley Joel osment /6th Sense/, no ale dokazal, ze vobec nevie hrat. Zacalo sa to dobre, hoci som teda nic necakal od filmu, ale v strede nastupila hodne velka nuda, a dialogy citelne zoslabli, miestami boli az slaboduche. Caine a Robert Duvall boli len lakadlom na divakov, aby sa chytili : 50 % ()

joker.george

Je to příjemné, rychlé a nenáročné s fajn obsazením i okamžiky, které dokáží pobavit či donutit na chvíli popřemýšlet. Poselství je pro jistotu několikrát zopakované nebo vypozorovatelné, ale zároveň jsem se nikdy necítil tak, že bych byl do něčeho tlačen a obouchávalo se mi násilně o hlavu. ()

Streeper

Haley Joel Osment byl opravdová dětská hvězda. Jeho očarované pohledy při vyprávění byly dokonale uvěřitelné. Spojení Caine a Duvall skvěle funguje, doslova jim věříte, že jsou bratři a že prožili to, co prožili. Líbí se mi ta gradace filmu, jak ze začátku byli všichni naštvaní a odpoutaný a postupem filmu se u hlavní trojice vyvinulo pevné rodinné pouto, kterým dopomohla zajímavá a dobrodružná minulost strýců. Příjemný film, ale místy trochu prázdný a zbytečně zdlouhavý. ()

Crawler-D

Michael Caine a Robert Duvall předvedli naprosto skvělé staroušky, kteří zahání nudu střílením podomních obchodníku. V rámci žánru ani nezamrzí slzopudný závěr. ()

lakikaki

Film plný emócií (najmä ku koncu) so skvelým hereckým duom Caine-Duvall a s otravným Osmentom, ktorý chodí a behá akoby mal plné gate (toho chlapca nemám rád). Inak je film taký lacno-sladko-dojemný, ale u mňa táto kombinácia predsa zabrala. A ešte potešili aj originálne záverečné titulky. ()

zette

Z hlavy nevim, ale myslim si, ze podobnych filmu uz bylo natoceno spousta. Vyslouzili lvi stoji predevsim na vybornych hereckych vykonech starych pardalu Caine-Duvall, me oblibenkyne Sedgwick a mladem Osmentovi, ktery bohuzel svuj detsky herecky potencial v budoucnu nenaplnil... Jinak pohodova komedie, pokud by se ve vypraveni nevraceli do minulosti a zili vice pritomnosti, myslim, ze by byl vysledek jeste lepsi... ()

KajusaK

Příběh o dvou bláznivých dědcích, kteří vychovávají malého synovce..Je tam zapletených mnoho docela odlišných věcí takže o zábavu a zajímavost postaráno... Krásný film, na který jen tak nezapomenu. ()

markyz.

Škoda jen role mladého hrdiny, který je mi už v tomhle věku nesympatický. Jinak náramně povedená rodinna drama/komedie. ()

eye candy

z osmenta se stava velkej kluk coz je dobre protoze ty jeho dokolecka-role malyho uťáplounka uz mne zacinaji list lehounce na nerv. vyslouzili lvi je docela obycejnej film drama hmm..komedie?ani poradne nevim co to bylo, hlavne to nebylo nic dvakrat originalniho a vtipneho a uz vubec to nebyl film kuli kterymu by se zbortil svet kdybyste ho nahodou nevideli, proste proto ze takovych filmu uz bylo spoustu, takze jestli vam uplaval po proudu pockejte si radeji na inci kapry, sice uz asi nikdy neuvidite jak caine dela maminku a duvall tatinka ale snad aspon nezabijete sto minut zivota dalsim prumernym bijakem ()

Jaňo

Pravdu povediac, nečakane dobrý film. Naozaj. Také to, pekné klišé - áno, tak to môžem nazvať. Ale, v jednoduchosti je krása a to je na tom zábavné, že aj keď je to trápne, smutné, vždy sa na tom pobavíte a zamyslíte. Najlepšie na tom je, že na tento film si nebudete asi dlho pamätať, lebo život vám nezmení, ale preto si ho môžte pozrieť aj päť - šesť krát :-) ()

A.Beech

Veľký drsňák Duvall, jeho brat Caine a jeden z najtalentovanejších detských hercov Osment. Veľmi sľubné herecké trio, ktoré nezaostalo za očakávaním. Od filmu som neočakával nič a dostal som veľa. Veľmi vydarená posledná časť filmu, ktorá svojim záverom ujasnila celý film a tým pádom ho posunula ešte o čosi vyššie. Svojim spôsobom nemal film celkovo nejakú úžasnú zápletku ale dojem urobil na konci dopozerania úžasný. Nechýbalo veľa a dal by som 5*. Možno časom predsa len prehodnotím :) ()