Walter Coleman je bázlivý čtrnáctiletý kluk, kterého o prázdninách roku 1962 odveze chamtivá matka Mae na zchátralou farmu podivínských strýců Huba a Gartha McCanna, o nichž se šeptá, že ukrývají velké bohatství. Ani on ani svérázní muži nejsou příliš nadšení. Když však Walter zjistí, že ho matka oklamala a není k zastižení, nezbývá mu než zůstat a zvyknout si na manýry Huba a Gartha, mezi než patří například střelba po podomních obchodnících. Walter je sice bázlivý, ale není hloupý, a tak mu neunikne, že minulost strýčků skrývá nějaké tajemství. A protože na farmě není telefon ani televize, snaží se muži chlapce pobavit historkami ze svého dobrodružného života. Jak se za první světové války omylem dostali do francouzské cizinecké legie, jak se ocitli v Africe, kde se Hub zamiloval do krásné princezny Jasmine, která byla zaslíbena mocnému šejkovi. Jak ji Hub zachránil před nechtěným manželstvím, zuřící šejk vypsal na jeho hlavu odměnu a Garth ho zachránil, přestrojen za nájemného vraha. Jak Hub bojoval se šejkem, vyhrál a získal si jeho respekt. Jsou to tak fantastické historky, že si Walter není jist jejich pravdivostí. Během prázdnin prožije díky strýcům řadu dobrodružství. A pak jednoho dne Walter objeví úkryt, plný peněz. Rozhodne se správně? (TV Nova)

rawboy

Takový milý, sentimentální filmeček, který nikoho neurazí. Trochu mě zklamal lehce toporný Osment, který coby zástupce nové herecké generace za ústřední dvojicí o krok zaostává. ()

milanko8

"A chci, aby sis zapamatoval tohle, že láska... pravá láska nikdy neumírá. To si pamatuj, chlapče. To si pamatuj. A vůbec nezáleží, zda je to pravda a nebo ne. Víš, muž by měl takovým věcem věřit, protože to jsou věci, v které se vyplatí věřit." 70 %. ()

Oudis

Velmi příjemná podívaná, která mě pobavila. Hezký, originální příběh. Trošku mi tam neseděly ty záběry z Afriky, ale pro představu to asi bylo nutný. Opět Osmelt několikrát zopakoval svůj typický výraz v obličeji, jako za mlada v Šestém smyslu...opět výborný herecký výkon. Dávám 4 **** za pěkný filmy na propršené odpoledne. :-) ()

fimler

Jako fakt jsem myslel, že mě tento film dostane, ale.......Někdy mívám takovou otázku ty jo to fakt začíná dobře další adept na top 10, ale při tomto filmu jsem si to neřekl ani jednou!Oblíbení herci,hezká příroda a jinak fakt nic! ()

Danielitto

Opravdu krásný a výborně koukatelný film. Nádherné prostředí, perfektní postavy, mnoho životních pravd a poselství, prostě skvělé... není jediného důvodu proč film nevidět... ()

Chester46

Nevim co napsat, pro mě naprosto úžasnej film, dokonce jsem na konci uronil pár slz. Úžasné jak se ze dvou zatvrdlých starců stanou strýcové co žijou na plno. Prostě úžasný ()

Callie

Miluju filmy právě pro tyhle pohádky, kdy vítězí dobro a z matkou zprzněných dětí nevyrůstají kriminálníci a citově chladní jedinci, ale zásahem dobrých strýčků úspěšní mladí a krásní muži. Oba pánové - smekám, Osment slabší, ale nerušil. hezky jsem se pokoukala a dojala. Jo a taky jsem mu záviděla tuhle možnost si vybrat mezi dvěma možnostmi dospívání. Většinou jí nemáme. ()

john986

puvodne sem chtel dat 3*, ale ten konec me tak strasne dostal, ze jen za 2*. Podle mistniho hodnoceni sem cekal zazrak, ale bylo to tak prehravany a tolik precukrovany, ze me to nebavilo. Nenasel sem v tom zadnej hlubsi smysl...bohuzel. ()

wirtuaruska

Ani ve snu mě nenapadlo, kolik krásných filmů jsem ješte nezhlédl. A je to tady, zase jsem naletěl na sentimentální "blábol", který mě tak chytil tak za srdce a vím, že to není naposledy kdy jsem tento film viděl ()

Cvachetka

Viděno v TV a příjemné překvapení. Odpočinkový film na který bych se klidně podíval i znovu. Jediné co mi na filmu trochu vadí, je Osment. Mám pocit, že s postupem času je ten herec čím dál víc nesympatický. Ale to je jen můj subjektivní názor. V tomto filmu jsem ho překousnul a celkově je to u mě za 85%. ()

Chris_Mike

Smál jsem se, brečel jsem a dlouho jsem o filmu přemýšlel. Zanechal na mne opravdu dojem. Konec působí v jedńu chvíli velice smutně a pak zase mile. Moc hezké. ()

rytir1

Mí dva oblíbení herci a k tomu v takovém filmu, to už snad ani nemůže být lepší. Velice příjemná podívaná s dvěma správnými staříky.,,Jo, jsme starý a měli bychom se chovat jako starý,,:-DDD ()

kolodej1

Caine s Duvallem a jejich herecký koncert. Film na nich skutečně stojí. A je podle mého velmi povedený. V první půli je především hodně vtipný, postupně se pak do filmu vkrádá více sentimentu a dojetí. To ale v tomto případě vůbec nevadí, i tak je film stále dostatečně zajímavý. Snad jedině samotné finále filmu bylo trochu zbytečné a překombinované. Ale to je celkem drobnost. Velmi příjemný film, po jehož zhlédnutí ve mě přetrvával dobrý pocit ()

ariari

Keby sa dalo, dám 10 hviezd.To je lepšia vianočná pecka ako čokoľvek, čo ste videli. Aspoň jeden takýto film by mal byť v povinnej autolekárničke na ceste životom. obrovský príbeh, paradoxy,dobrodružstvo ,nádherná kamera,k tomu veselá skvelá partička psov- čoklov z mokrej štvrte, stará levica a prasa dáva v kamere špeciálny podmaz a výnimočne láskavý humor to celé korunuje .film nemal žiadne mega promo a predsa sa vyrovná tomu najlepšiemu čo bolo spískané v kinematografii. Vďaka ()

Delfador

Krásný film, ke kterému mám jen jedno doporučení. Jakmile se děj přenese do současnosti, resp. asi 20 let po příběhu, kdy je hlavní hrdina už dospělý a pracuje v nějakém kanclu, okamžitě vypněte televizi a považujte to za konec filmu, protože tak zprasený konec jako je tady, jsem ještě neviděl. ()

tomino28

Jsem za každý takový film rád, a to se odráží i na mém hodnocení. Objektivně by to bylo spíš za 3 hvězdy, ale pohodová atmosféra spolu se skvělou ústřední dvojkou "staříků" byla proti. Vysloužilí lvi jsou příjemným filmem, který si nehraje na nic velkého a přesto dokáže diváka nenuceně zaujmout a udržet jeho pozornost. Drobné výtky mám jen k úplnému konci, který je snad až příliš sentimentální. ()