Rozvedený novinář Jack Taylor, do jehož péče svěří bývalá manželka na týden jejich dceru Maggie, a rozvedená architektka Melanie Parkerová, která se stará o syna Sammyho, shodou okolností zmeškají odplutí parníku na celodenní školní výlet dětí. Oba exponovaní rodiče musí v běžném pracovním dni plném povinností vyřešit, co s dětmi, ale nejjednodušší řešení – předat je na hlídání příbuzným – selhává. Situaci komplikuje jak averze dětí vůči sobě navzájem, tak nedůvěra a averze rodičů k opačnému pohlaví. Stresová situace nutí rodiče k vzájemné pomoci: Melanii čeká prezentace jejího významného architektonického projektu, Jacka tisková konference, na níž má předložit důkazy o tom, že starostovu volební kampaň finančně podporuje mafie. Hektický den, vyplněný překotnou koordinací osobních programů, dětským nezáměrným torpédováním snahy dospělých, nedopatřeními a drobnými nehodami sbližuje nejen děti, ale i dospělé… (TV Prima)

haWranka

Ale tak tohle samozřejmě není bůhví jakej film, ale na pohodovej večer nebo odpoledne je to skvělá podívaná. Hlavně kvůli Clooneymu, protože to je kus...:D ()

loveless

Průměrná oddychovka o jednom dni dvou zaměstnaných lidí, kteří se celý den musí sami postarat o své děti a společně si situaci ulehčí i zkomplikují. Příjemní George Clooney a Michelle Pfeiffer můžou za jednu hvězdičku navíc. ()

TheRay97

Občas se stane, že se ráno vstane levou nohou. Ale přestože se nedaří, za každým mrakem svítí slunce, takže všechno špatné je k něčemu dobré. A co si v případě Jacka a Mel víc přát. Překvapilo mě, že ačkoli je to klišé romantická komedie, skvěle se na film dívá a i těm nepochopitelným americkým vtípkům se člověk zasměje. ()

hekla

Příjemná, pohodová a vtipná romatická komedie o dvou rodičích, jejich neposedných dětech a náhodách. Obsazení George a Michelle je boží, jejich špičkování a chemie je nádherná, moc jim to spolu (a v případě neskutečně charizmatického George a sexy Michelle i zvlášť) velmi sluší, jsou příjemní a sympatičtí. A dětské výkony jsou také báječné. No a scénář dialogů je perfektní a to celé z Báječného dne dělá báječný film. ()

Fanak

Snímek plyne v unyle pomaloučkém tempu a chvílemi dost nudí. Vtipný teda taky moc není a jedinou emocí, kterou ve mně vzbudil byla chuť profackovat obě děti hlavních hrdinů. Nepusobili totiž ani trochu roztomile, ale jako nevychovaní fracci. ()

kubilov

"Mám hlad tati!" "Chceš Tic Tac?" Začínající George Clooney a v té době už nějakých dvanáct, třináct let hollywoodská star Michelle Pheiffer jako docela fajn pár s otravnýma dětma během jednoho hektického dne v New Yorku. Romantická oddechovka fajn. ()

subic

To bylo tehdy, když Jirkovi ještě bylo 35 a neměl šediny. Zatímco Michelle Pfeiffer už měla 42 a zajímavé role z osmdesátek za sebou. A je to docela nuda. ()

PlayEasy

Velmi příjemná romantická komedie s osvěžujícími výkony dvou hlavních představitelů, ale velmi otravnými dětmi díky, kterým 4* dát rozhodně nemůžeme, navíc je ještě spousta věcí nedotažených a předvídatelných, ale přesto to je jako romantický oddech výborná volba! 55% Ale ten konec......hrůza! ()

cinema_cz

Romantika dospívání tu skutečně nemá co dělat, protože Báječný den je pro diváky nad třicet. Ti mladší sotva ocení jemný humor, vycházející z každodenního stresu, zmatené dialogy, jakoby odposlechnuté z jejich vlastního anebo těch vedlejších životů, předem ztracenou snahu být dobrým rodičem a zároveň stihnout i velký kus práce. 60 % (Iva Hejlíčková, Ci 02/1997, str. 26) ()

Riverin

Taký veľmi príjemný a sympatický film, na pekne strávený večer, nič viac a nič menej. Ale kedže Clooney, tak o hviezdičku viac, ten chlap je skvelý :) ()

Muff

Takoý příjemný rodinný film. Celá zápletka se mohla vyřešit hned na začátku, kdyby se rozhodli ty otravný děcka hodit do řeky. ()

Snooper

Děcka nejsou legrace a v rámci tohoto dílka to platí dvojnásobně. Samozřejmě, že ve filmu v rámci scénáře být musela, ale proč jsou proboha podána takovou formou, která ruší velice příjemnou filmovou linku jejich rodičů. Problémové situace se daly navodit jistě lepším způsobem, než hodit všechno na dva špunty, kteří se v mých očích v průběhu filmu měnili na ufňukané spratky. Pokud je pošlu tam, kam slunce nesvítí, zbývá mi velmi povedená romantická záležitost. ()

Jarosh66

Nemůžu si pomoci, ale je to má nejoblíbenější romantická celovečerní komedie. Působí to jako lehký vánek, který vás pohladí a zanechá ve vás dobrý pocit, než zas odejde. Kráska Pfeiffer a sympaťák Clooney, vtipné dialogy, nesnášenlivost, ale nakonec přece jen láska jako trám. Pokud je potřeba romantiky tak tohle je ideální, když se chcete i trošku zasmát :-) ()

rojko666

Príjemná víkendová oddychovka, ktorá pobaví :) Oceňujem veľmi dobré herecké výkony Michelle Pfeiffer a Georgea Clooneyho... ()