Rozvedený novinář Jack Taylor, do jehož péče svěří bývalá manželka na týden jejich dceru Maggie, a rozvedená architektka Melanie Parkerová, která se stará o syna Sammyho, shodou okolností zmeškají odplutí parníku na celodenní školní výlet dětí. Oba exponovaní rodiče musí v běžném pracovním dni plném povinností vyřešit, co s dětmi, ale nejjednodušší řešení – předat je na hlídání příbuzným – selhává. Situaci komplikuje jak averze dětí vůči sobě navzájem, tak nedůvěra a averze rodičů k opačnému pohlaví. Stresová situace nutí rodiče k vzájemné pomoci: Melanii čeká prezentace jejího významného architektonického projektu, Jacka tisková konference, na níž má předložit důkazy o tom, že starostovu volební kampaň finančně podporuje mafie. Hektický den, vyplněný překotnou koordinací osobních programů, dětským nezáměrným torpédováním snahy dospělých, nedopatřeními a drobnými nehodami sbližuje nejen děti, ale i dospělé… (TV Prima)

ivishka

Pokud vám u filmu stačí vypnout mozek a sledovat co dělají postavy, tak se do tohoto snímku šupem vrhněte. Je totiž naprosto jasné, jaký konec následuje. Oba okouzlující herci George Clooney a Michelle Pfeiffer špatní nebyli, ale příběh byl dost předvídatelný. Stará dobrá romantika, která dýchá z každé scény ovšem zanechala mé oči naprosto prosté slz(jak tomu dnes u romantických filmů plných karamelu není). Dobrá jednorázová oddychovka. ()

Derek

zaujimave ze clooneyho a pfeiffer rozdeluju len 3 roky ale tu jeho filmova kariera iba zacinala a michelle bola na ustupe, ale taky uz je hollywood a sposob ako sa stavia k zenam. inak film nic moc extra vtipny, hlavne postavy su samozrejme sarmantne ale ich decka su na odstrel... ()

Fanucci

Myslím si, že ty dvě ratolesti měli působit roztomile a jejich soužití se zodpovědnými, ale pracovně vytíženými rodiči mělo zajišťovat vtipné a dojemné situace. Nic z toho se tvůrcům nepodařilo. Místo toho, aby Báječný den působil romanticky, vtipně a já nevím jak ještě, působil MIMOŘÁDNĚ trapně až stupidně. Jedna hvězdička je tak akorát... ()

balba

Výborný film , který oplývá jemným humorem , zmatenými dialogi jež vypráví o životě.Film je určený především starším divákům. ()

Flynn

Jo jo Clooney je prostě kořen:))) Kdybych vypadal tak jak on , až mi bude tolik co jemu vůbec bych se nezlobil:) ()

danecek24

54. Zlatý Glóbus za rok 1996 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "For the First Time" - Hudba a text Jud J. Friedman, James Newton Howard, Allan Dennis Rich ()

Juto

Zábava pre dospelé publikum. Komédia tejto krkolomnej romantiky dvoch vystresovaných osamelých rodičov je potešením od začiatku do konca. 6/10 ()

bartias

Dva nadmíru zaměstnaní rodičové se musejí jen jeden den podělit o péči o své potomky, přestože se ještě před hodinou neznali. Seznamují se více, než je jim to zprvu milé, ale jak se den chýlí ke konci, zjišťují, že na tom druhém přeci jen něco je. Michelle Pfeifer je půvabná a Gorge Clooney šarmantní, přesto tomu cosi chybí a neurčitý konec ještě zhoršuje výsledný pocit z filmu. ()

Magneto

Jeden z najpohodovejších a najkrajších rodinných filmov deväťdesiatych rokov ktorý si vždy rád pozriem. Najlešou vecou na tom filme je herecké obsadenie u ktoprého sa zdá, že hercom boli role ušité priamo na mieru.Clooney a Pfeifferová sa k sebe neuveriteľne hodia a všetko je také milé a romantické na znesiteľnej úrovni.Prostredie je klasicky newyorské, no proste úžasne upečený filmík s ktorým zažijete one fine day :-) ()

ivan_drago

Naprosto tuctová komedie o náhodném setkání a postupném zbližování dvou uspěchaných rodičů. Film nezachraňuje ani hvězdné herecké obsazení. Prostě šedošedej průměr. Jo a ještě se to místama fakt nepříjemně táhne. ()

Zdeňka

George je děsně roztomilej, ale jeho dcera a chlapeček, kterého hlídá jsou tak příšerní, že si říkám jestli je takové každé americké dítě, tak kam ten svět spěje? :-) ()

Spock

Předem říkám, že to je místy hodně naivní, ale já si ten film opravdu zamiloval. Hlavní dvojce je kouzelná a jejich děti se taky povedly. Jsem tak trochu romantik, a proto mi tento film tak skvěle sednul. Nebudu se přít o to, že tahle romantika možná není ta „nejromantičtější“, ale to je mi celkem jedno. Film skvěle funguje a jeho závěr, samozřejmě dost průhledný, mě potěšil. Z filmu na mě srší velká pohoda. Koho nepotěší film samý, ten se třeba vzhlédne v hlavních hrdinech. Charisma George Clooneyho je v tomto filmu zejména pro ženy velmi „nakažlivé“. :-) ()

Lencha

Docela dobrej film, jen Michelle tu vypadá jak pitvořící se slepice...jinak je to taková normální romanťárna a od začátku je jasný, jak to skončí... ()

Michelle75

Báječný den je prostě báječný. Ta pohoda z tohohle filmu k vám přifičí až domu. Nevěřila bych, že Michelle Pfeiffer zahraje tak sympatickou lehce potrhlou ženskou a dohromady s Clooneym jim to parádně ladí. Prostě klasický film na neděli nebo jako doplňková léčba při nemoci. A se dvěma kouzelnýma dětma navrch, baví mě, když se děti baví z dospělých. ()