Stvoření světa

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

Francie / Československo, 1957, 80 min

Eduard Hofman

Zdenka Hajdová

Stvoření světa, to je především s nadhledem napsaný scénář, jednoduchá, ale výrazná kresba se stejně jednoduchou, leč účelnou animací a především půvabný Werichův komentář. Poetická, hravá záležitost, které pěti hvězdičkám schází větší tempo a ostřejší, řekněme "simpsonovský" humor. Starosvětské pojetí je ale logické vzhledem ke stáří snímku, ve své době šlo o celkem avantgardní snímek. Celkový dojem 85%.(7.8.2007)

"dávno jsem ti říkal, zachovávej slovosled! Nejdřív patník, psa až potom" ... S humorem a originalitou podané písmo svaté o Stvoření světa s jedinečným Werichovým dabingem. Už tenkrát měl Pán Bůh pracovní plán, ale už nikdo neví, jak dlouho ten jeho jediný pracovní den trval. Štěstí, že mu pomáhali andělé a to i ti padlí. Takže "Milujte se a množte se, svět trvá teprv chvilku, milujte se a množte se, učte se násobilku."(8.5.2015)

Dost dobré animované fantasy, aneb když se má brát s nadhledem i World of Warcraft, proč by to nešlo i s výplodem jakéhosi pofidérního kolektivu autorů?;) Ideový pluralismus navždy!!:) 80%(16.11.2008)

Tohle je prostě nádhera.. mám to krásně spojeno s Vánocemi. :)(1.11.2012)

celkem nápaditý sumář prvního týdne na Zemi, bohužel místy vykukuje z podoblaků nehezká levičácká agitka (...a tak tedy vznik´ první šestidenní plán; tlampač TESLA; rytmus práce; spartakiádní cvičení stromů aj.) a vtírá se do jinak celkem pěkných veršů a písní, což mi doslova kazilo celý dojem z filmu. stopáž je rovněž poměrně přestřelená a snímek tak obsahuje dost hluchých a nudných pasáží. holt nejsem komunista, věřící, ani dítě. takže mě asi nejvíc zaujala Eva... btw, trefný komentář má třeba Aidan... 50%(22.12.2010)

• - Animátorem filmu byl Francouz Jean Effel. (Vlk17)

• - S Werichovým komentárom bol film premietaný aj vo Francúzsku, opatrený francúzskymi titulkami. (Raccoon.city)

• - Jedná se o první celovečerní film studia Bratři v triku. (Zdroj: Panáčci na plátně) (M.B)