poster

Stvoření světa

 • Francie

  Création du monde, La

 • anglický

  Creation of the World, The

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

Francie / Československo, 1957, 80 min

Režie:

Eduard Hofman

Kamera:

Zdenka Hajdová
(další profese)
 • hippyman
  ***

  celkem nápaditý sumář prvního týdne na Zemi, bohužel místy vykukuje z podoblaků nehezká levičácká agitka (...a tak tedy vznik´ první šestidenní plán; tlampač TESLA; rytmus práce; spartakiádní cvičení stromů aj.) a vtírá se do jinak celkem pěkných veršů a písní, což mi doslova kazilo celý dojem z filmu. stopáž je rovněž poměrně přestřelená a snímek tak obsahuje dost hluchých a nudných pasáží. holt nejsem komunista, věřící, ani dítě. takže mě asi nejvíc zaujala Eva... btw, trefný komentář má třeba Aidan... 50%(22.12.2010)

 • Matty
  **

  Některé skutečnosti mezi nebem a zemí asi zůstanou z mé strany nepochopeny. Vysoké hodnocení této budovatelské parodie Bible kupříkladu. 50%(6.1.2007)

 • gouryella
  ****

  Vtipny a poutavy animovany film o tom jak Buh stvoril svet. Hodne dobrej animak, vazne - a dokonaly komentar Jana Wericha.(4.8.2002)

 • Boss321
  ****

  Krásný animák, který vtipně podává "biblické" stvoření světa. Komentáře Jana Wericha jsou naprosto úžasné!! Tohle by se mělo povinně pouštěm všem malým dětem. A to je jediný důvod proč nedávám plný počet, protože jsem měl šanci tento snímek shlédnout až jako 20-ti letý, tak nebyla možnost plně docenit genialitu tohoto snímku, ale určitě všem doporučuji, opravdu krásné zpracování....(21.12.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Nevidíš se? To je škoda. A tak tvůrce napadlo stvořit kráse zrcadlo. Vůbec nepochybuju, že spoustě věřících všech druhů a odnoží tenhle děda na obláčku v noční košili, kolem kterého se popelí prdelatí andílci zvedá mandle a zcela upřímně se pohoršují nad kde čím od Adama až po poslední chapadlo chobotnice, ale mně jsou tenhle děda na obláčku, výlupek z čertovského vejce včetně malých čertíků, andílků a všeho toho ostatního sympatičtí.(29.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace