poster

Stvoření světa

 • Francie

  Création du monde, La

 • anglický

  Creation of the World, The

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

Francie / Československo, 1957, 80 min

Režie:

Eduard Hofman

Kamera:

Zdenka Hajdová
(další profese)
 • gogo76
  ****

  Výborný animák ,hoci uznávam že bez Werichovho komentára by to asi nebolo celkom ono.(27.12.2009)

 • Psema
  *****

  Nejlepší čeký animák, klasika. Nezapomenutelný film, kvůli kterému jsem ochoten vstát i v 5 hodin ráno. Pro mě jinak nadlidský výkon. Asi Boží moc.(30.1.2007)

 • ed_wood
  **

  Čo toto hľadá v TOP 200-ke ? To je asi nejaký žart.(7.2.2009)

 • Aidan
  **

  Jako kluk jsem se velmi bavil, ale už se tak nebavím, protože vidím, co mi dříve unikalo a co mi teď nemohlo nepřekážet (i když jsem se snažil, aby nepřekáželo). Nad laskavým filmem se vznáší démon 50. let, který nechává pánaboha (v tomto případě opravdu spíš než Pána Boha) učit stromy spartakiádní rozcvičce a Adama s Evou vykročit vstříc lepším zítřkům. Poznámky o levici a pravici, o rovnosti, svobodě a bratrství mě rušily a "budovatelský chorál" též. Leckdy mi to všechno připomnělo spíš dobové filmové týdeníky než příběh o stvoření. Nemám nic proti zjednodušením pro malé, ale tento bůh na obláčku působí příliš jako karikatura. Co dítě asi pomine - okouzleno vtipem příběhu - už sám pominout nedokážu. Docela hezky je uchopeno alespoň téma zla - ďábel, ať dělá co dělá, svým mařením tvůrčího díla nakonec přispěje jen k jeho větší kráse.(18.6.2009)

 • Cappuccino
  ****

  Odvážne, dravé a sexy. Nie, len srandujem. Rozprávočka ala "ako Jesús stvoril svet". Vtipne podané šarvátky medzi diablikom a jeho stvoriteľom spríjemňujú túto šesť dňovú púť (odpočinok sa neráta). Nič čo by urazilo ateistu čí cirkev (čo je koniec koncov i škoda).(25.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace