Stvoření světa

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

Francie / Československo, 1957, 80 min

Eduard Hofman

Zdenka Hajdová

Odvážne, dravé a sexy. Nie, len srandujem. Rozprávočka ala "ako Jesús stvoril svet". Vtipne podané šarvátky medzi diablikom a jeho stvoriteľom spríjemňujú túto šesť dňovú púť (odpočinok sa neráta). Nič čo by urazilo ateistu čí cirkev (čo je koniec koncov i škoda).(25.5.2010)

Film som videl v nemeckej verzii, ktora bola vyrobena az v roku 1995 a podla toho bola prisposobena aj moderna hudba 90-tych rokov, ale pesnicky a texty boli celkom pekne. Kedze som nevidel cesku verziu, co je na skodu, lebo by som si rad vypocul hlavne Jana Wericha, myslim si, ze sa snazili texty do pesniciek upravit co najviac podla ceskeho originalu. Film bol celkom zabavny, ale u mna je to zatial na 3 hviezdicky. Niekedy sa pozriem aj na tu cesku verziu a mozno prehodnotim svoje hodnotenie. _________ Jan Werich - (Vyprávač) +++ Francois Périer - (Vyprávač vo francúzskom znení) +++ Hudba: Jan Rychlík, Jean Wiener, André Girard +++(6.3.2011)

Výborný animák ,hoci uznávam že bez Werichovho komentára by to asi nebolo celkom ono.(27.12.2009)

Dost dobré animované fantasy, aneb když se má brát s nadhledem i World of Warcraft, proč by to nešlo i s výplodem jakéhosi pofidérního kolektivu autorů?;) Ideový pluralismus navždy!!:) 80%(16.11.2008)

• kingik

Pane Eduarde Hofmane, že jste neuměl kreslit a soudruzi Vám neumožnili natočit porno, to jste mohl sdělit rovnou a neoblažovat diváka animací jak od pětiletého chlapce s mentální retardací Hugh Hefnera. Dívat se na obludné naháče v rámci celovečerního filmu je docela síla. Ruku v ruce se do toho přimísilo náboženství, sice z jiného náhledu a s nadhledem, ale pořád je to náboženství. Co si z toho vybrat, že jo. Animace opravdu neoslní, kypré tvary Evy a Adamovo jablko nezvednou tyč a celé bych to dal nejraději pryč. Takhle si stvoření světa nepředstavovala ani Marie Majerová, když ve své reedici Robinsonky připsala řadu erotických scén a nejbarvitěji a na třiceti stránkách popsala, kterak nadržená patnáctka souloží s oddílovým vedoucím. To byl aspoň camp, ale tohle je pěkná píčovina, kdy sice šanci uzřít píču je poměrně vysoká, ale to jen proto, že fantazie odborového předáka fachčila naplno. Jinak se není čím zabavit, protože zábavný tón ve spojitosti s pánbíčkařením opravdu vyzdvihovat nehodlám. Werich je ovšem dobrý ve svém hlasovém projevu. Jeho zásluhou se film nenese v tak odporně popisném a iluzorním duchu. Animace mě vůbec nebavila. Nebavil jsem se ani nad výroky z Bible. "Milujte se a množte se" už dávno neplatí. I když na tu dobu je to výrok téměř pornografický. A ta animace má nějaké styčné rysy s animovanými pornáči, které jsou vesměs stejně malebně jalové jako je tato trapná blbost. 20%(7.5.2015)

• - Komunistický režim film zakázal z důvodu znázornění boha a rokenrolu. (fiLLthe3DD)

• - S Werichovým komentárom bol film premietaný aj vo Francúzsku, opatrený francúzskymi titulkami. (Raccoon.city)

• - Jedná se o první celovečerní film studia Bratři v triku. (Zdroj: Panáčci na plátně) (M.B)