poster

Stvoření světa

 • Francie

  Création du monde, La

 • anglický

  Creation of the World, The

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

Francie / Československo, 1957, 80 min

Režie:

Eduard Hofman

Kamera:

Zdenka Hajdová
(další profese)
 • J*A*S*M
  ***

  Nebýt neustálých nepřehlédnutelných znímek o odporné komunistické ideologii, šel bych možná výš. 5/10(22.10.2009)

 • lesumir
  *

  No teda, ten Pánbůh byl ale kreativec! Proti gustu sice žádný dišputát, ale já na tohle vážně nejsem. Pro děti určitě zábavné a pro křesťany oblíbené, ale pro mě je to pouhé nic s trapným ďáblem, ve kterém autor ukazuje svůj názor na to, co je špatné a dobré. Totálně samoúčelné a ty rýmy? To vymýšlelo nějaký komunistický pako.(14.1.2009)

 • bestlama
  *****

  Ano, Bible po animácku ... Náboženství nevyznávám. Ale tohle je celkem pěkné zobrazení světa :) Určitě tuto klasiku pustím svým dětem :)(19.5.2009)

 • Snorlax
  *****

  Krásné animace doplněné perfektním českým dabingem. A čert je sviňa, pro nemoravsky mluvící = úžasný darebák...(29.4.2011)

 • sportovec
  *****

  Jeden z vrcholů nejen národního, ale patrně i evropského a světového animovaného filmu nezapře svůj levicový půdorys. Činí tak ovšem ve vzácné vyváženosti taktnosti námětu, scénáře, animace i mluveného slova. K této věci přímo predestinovaný Werich je dalším pozitivním rozměrem této rozverné adaptace biblického tématu. Pokud někoho zaráží její dětské pojetí "zezdola" s pohledem upřeně a zpytavě směřujícím k tomu nedostupnému světu velkých, dospělých a nedotknutelných, je nutné připomenout, že podobná osvojování ujverzálního tématu jsou v lidské historii běžná a že na ně naše doba nemá monopol (připomínám pozoruhodnou knihu ČERNOŠSKÝ PÁNBŮH A PÁNI IZRAELITI nebo lidové hry našeho dávnějšího novověku XVIII. a XIX. století). Vkus a takt, s jakým je toto téma pojednáno, jsou nenapadnutelné a obdivu hodné. Do ryze francouzské látky byl určitě se zdarem promítnut i jemný český humor a všetečná všeshazující zvědavost. Dospělého dětství nikdy není dost. Tento film je něžnou obhajobou této neodstranitelné pravdy. A nejen jí.(28.8.2007)

 • - Jedná se o první celovečerní film studia Bratři v triku. (Zdroj: Panáčci na plátně) (M.B)

 • - S Werichovým komentárom bol film premietaný aj vo Francúzsku, opatrený francúzskymi titulkami. (Raccoon.city)

 • - Animátorem filmu byl Francouz Jean Effel. (Vlk17)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace