Stvoření světa

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

Francie / Československo, 1957, 80 min

Eduard Hofman

Zdenka Hajdová

Nevidíš se? To je škoda. A tak tvůrce napadlo stvořit kráse zrcadlo. Vůbec nepochybuju, že spoustě věřících všech druhů a odnoží tenhle děda na obláčku v noční košili, kolem kterého se popelí prdelatí andílci zvedá mandle a zcela upřímně se pohoršují nad kde čím od Adama až po poslední chapadlo chobotnice, ale mně jsou tenhle děda na obláčku, výlupek z čertovského vejce včetně malých čertíků, andílků a všeho toho ostatního sympatičtí.(29.10.2010)

Legendární a nenapodobytelný animák, který v české verzi nezapomenutelným způsobem namluvil Jan Werich. Z tohoto filmu musela mít církev velkou radost.(17.4.2006)

celkem nápaditý sumář prvního týdne na Zemi, bohužel místy vykukuje z podoblaků nehezká levičácká agitka (...a tak tedy vznik´ první šestidenní plán; tlampač TESLA; rytmus práce; spartakiádní cvičení stromů aj.) a vtírá se do jinak celkem pěkných veršů a písní, což mi doslova kazilo celý dojem z filmu. stopáž je rovněž poměrně přestřelená a snímek tak obsahuje dost hluchých a nudných pasáží. holt nejsem komunista, věřící, ani dítě. takže mě asi nejvíc zaujala Eva... btw, trefný komentář má třeba Aidan... 50%(22.12.2010)

Tenhle animák zoufalým způsobem konzervuje ty nejzjednodušenější, nejsměšnější a nejtrapnější představy o biblickém stvoření světa (zvláště, když má být určen i těm nejmenším). Ale co naplat, když je animován, dabován a hudebně podbarven tak úžasným, svěžím a nápaditým způsobem.(20.9.2006)

Tohle je prostě nádhera.. mám to krásně spojeno s Vánocemi. :)(1.11.2012)

• - Jedná se o první celovečerní film studia Bratři v triku. (Zdroj: Panáčci na plátně) (M.B)

• - Animátorem filmu byl Francouz Jean Effel. (Vlk17)

• - S Werichovým komentárom bol film premietaný aj vo Francúzsku, opatrený francúzskymi titulkami. (Raccoon.city)