Stvoření světa

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

Francie / Československo, 1957, 80 min

Eduard Hofman

Zdenka Hajdová

"dávno jsem ti říkal, zachovávej slovosled! Nejdřív patník, psa až potom" ... S humorem a originalitou podané písmo svaté o Stvoření světa s jedinečným Werichovým dabingem. Už tenkrát měl Pán Bůh pracovní plán, ale už nikdo neví, jak dlouho ten jeho jediný pracovní den trval. Štěstí, že mu pomáhali andělé a to i ti padlí. Takže "Milujte se a množte se, svět trvá teprv chvilku, milujte se a množte se, učte se násobilku."(8.5.2015)

"Milujte se a množte se" nebo "Perte se a žerte se"? Každý si může (ale nemusí) vybrat v tomto materialistickém pohledu na duchovní verzi vzniku života na zemi.(23.12.2008)

Legendární a nenapodobytelný animák, který v české verzi nezapomenutelným způsobem namluvil Jan Werich. Z tohoto filmu musela mít církev velkou radost.(17.4.2006)

Milujte se a množte se? Tahle píseň mi spíš nahání hrůzu...(15.3.2009)

...animak ako sa patri...poctiva praca "kreslicov" vtipne hlasky a este lepsie pesnicky.Roztomile zachytenie prveho tyzdna nasho Stvoritela. PS.tolko nahych tiel sa v animaku len tak casto nevidi ;-D(27.2.2004)