Stvoření světa

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

Francie / Československo, 1957, 80 min

Eduard Hofman

Zdenka Hajdová

Film Stvoření světa nabývá svých hodnot hlavně kvůli tomu, že jej svým vyprávěním doprovází naprosto perfektním způsobem Jan Werich. A ačkoliv je to jen pohádka, přesto se vám zaručeně zapíše do paměti. 9/10(6.1.2007)

Nesmírně šťastná kombinace českých tvůrců. Možná se duchovní stav pohoršuje, ale pokoukání je to náramné.(5.2.2012)

Dost dobré animované fantasy, aneb když se má brát s nadhledem i World of Warcraft, proč by to nešlo i s výplodem jakéhosi pofidérního kolektivu autorů?;) Ideový pluralismus navždy!!:) 80%(16.11.2008)

Optimální pro děti, které se seznamují se životem. Díky tomuhle filmu se v nich možná probudí zájem o jiné obory. předně ale o to, nakolik je film pravdivý. Tedy v čem jo, v čem ne. Mojžíš nám zde zanechal ve starém zákoně desatero - A zde je porušené!!! Svaté a Boha - NEZOBRAZÍŠ. Dítě, které to neví, tak potom si může myslet, že Bůh je hodný a laskavý dědeček a kroužkem kolem hlavy. Ono NEZOBRAZÍŠ i jaksi vypadlo z desatera katolického. Ale důvody jsou tak obecně známé, že netřeba je zde opakovat. Zodpovědní rodiče dětí, ale ví jak to je, takže nemám strach, že by dětem nevysvětlili, jak se věci mají.(24.7.2010)

Krásné animace doplněné perfektním českým dabingem. A čert je sviňa, pro nemoravsky mluvící = úžasný darebák...(29.4.2011)