poster

Stvoření světa

 • Francie

  Création du monde, La

 • anglický

  Creation of the World, The

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

Francie / Československo, 1957, 80 min

Režie:

Eduard Hofman

Kamera:

Zdenka Hajdová
(další profese)
 • Webb
  ***

  Moralizování českého národa od prvopočátku....(7.12.2008)

 • Boss321
  ****

  Krásný animák, který vtipně podává "biblické" stvoření světa. Komentáře Jana Wericha jsou naprosto úžasné!! Tohle by se mělo povinně pouštěm všem malým dětem. A to je jediný důvod proč nedávám plný počet, protože jsem měl šanci tento snímek shlédnout až jako 20-ti letý, tak nebyla možnost plně docenit genialitu tohoto snímku, ale určitě všem doporučuji, opravdu krásné zpracování....(21.12.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Nevidíš se? To je škoda. A tak tvůrce napadlo stvořit kráse zrcadlo. Vůbec nepochybuju, že spoustě věřících všech druhů a odnoží tenhle děda na obláčku v noční košili, kolem kterého se popelí prdelatí andílci zvedá mandle a zcela upřímně se pohoršují nad kde čím od Adama až po poslední chapadlo chobotnice, ale mně jsou tenhle děda na obláčku, výlupek z čertovského vejce včetně malých čertíků, andílků a všeho toho ostatního sympatičtí.(29.10.2010)

 • lesumir
  *

  No teda, ten Pánbůh byl ale kreativec! Proti gustu sice žádný dišputát, ale já na tohle vážně nejsem. Pro děti určitě zábavné a pro křesťany oblíbené, ale pro mě je to pouhé nic s trapným ďáblem, ve kterém autor ukazuje svůj názor na to, co je špatné a dobré. Totálně samoúčelné a ty rýmy? To vymýšlelo nějaký komunistický pako.(14.1.2009)

 • swamp
  *****

  Tohle je prostě nádhera.. mám to krásně spojeno s Vánocemi. :)(1.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace