The Suffering

Koľkokrát za život sa človek stretne s ponukou, ktorá sa neodmieta? V rovnakej pozícii sa ocitol aj Henry, ktorý jedného dňa prichádza do vily pána Remiela, aby splnil všetky jeho požiadavky. Čudná vyrážka, ktorú si v prvé ráno nájde na tele, alebo objav záhadného obesenca v opustenej chatke, sú len predzvesťou množstva podivných udalostí s ktorými sa v nasledujúce dni stretne. Je len na ňom, aby opätovne precitol, a uvedomil si: ide o realitu, alebo nočnú moru, z ktorej sa nevie prebudiť? (*CARNIFEX*)

xxmartinxx

Je roztomilé vidět ještě v roce 2016 film, kde se záhadný stařec představuje hrou na varhany uprostřed temné gotické místnosti a potom odvypráví ještě před pozdravem historku o Bachově smrti. Hezky archaická podívaná. Bohužel si ukousla až moc silné sousto, ráda by pomalu odkryla smysl života, a na konci to jaksi nezapadne do sebe. ()

EvilPhoEniX

Zajímavý horor to bezpochyby. Na mě sice příliš dlouhý a pomalý, tedy hluchým pasážím jsem se nevyhnul, ale Hamilton udělal Sufferingu svůj vlastní xicht, tedy disponuje zvláštní tajemnou atmosférou, slušnými hereckými výkony, scénař je poměrně hezky vymyšlen ve srovnání s konkurencí a závěrečné rozuzlení je definitivně nejsilnější pasáží filmu- Zvrat jak víno. Slušná trojka. 60% ()

Karamanlis

Niežeby ma Utrpenie zrovna posadilo na zadok, určité pozitíva ale tomuto nenápadnému americkému hororu nemožno uprieť. Tým najväčším je to, že sa jeho tvorca Rob Hamilton nezviezol na súčasnej vlne bezobsažných, ako vajce vajcu sa podobajúcich haunted house horrorov a pokúsil sa do príbehu vniesť istú nápaditosť a originalitu. ()

S.Quentin QUALE

Pochmurné psychologické drama namixované s hororem žánrově do písmene vystihuje podstatu pointy celého příběhu. Rozhodně se nejedná o mainstreamově stravitelný snímek, čemuž odpovídá i zdejší hodnocení (a opět některé dementní spoileroidní komentáře). Já si nemůžu stěžovat, protože mě i přes pomalejší tempo děj zaujal hned od začátku. Postupným budováním atmosféry a taky částečným ztrácením se přibývajících informacích mi pak při závěrečném objasnění docela spadl kámen ze srdce, protože jsem v předfinální dostal strach, kudy se ubereme. Scénáristicky výborné, atmosféricky dostatečné, hororové funkční. 80% ()

*CARNIFEX*

Koľko krát za život sa človek stretne s ponukou, ktorá sa neodmieta? V rovnakej pozícii sa ocitol aj Henry, ktorý jedného dňa prichádza do vily pána Remiela, aby splnil veškeré jeho požiadavky. Čudná vyrážka, ktorú si v prvé ráno nájde na tele, alebo objav záhadného obesenca v opustenej chatke, sú len predzvesťou množstva podivných udalostí s ktorými sa v nasledujúce dni stretne. Je len na ňom, aby opätovne precitol a uvedomil si: ide o realitu, alebo nočnú moru z ktorej sa nevie prebudiť? "The Suffering" má svoju kvalitu, pričom svojou silou si udelené hodnotenie od užívateľov bez problémov obháji. Na noc pred spaním ideálny počin, ktorý vás miestami vďaka celkom zdarenej atmosfére dostatočne natiahne na škripec. Priznám sa, že som ho spočiatku vďaka kvalite vizuálu podcenil, no som rád, že táto stránka ani omylom nehrala prvé husle. Tie totiž bez pochýb hral príbeh, ktorý možno niekomu nebude pripadať tak okatý, ako sa na prvý pohľad môže zdať. S hodnotením som si neni istý, takže je dosť pravdepodobné, že za pár dní možno porastie. Nebanujem, ani vy nebudete - 65% ()