Vše nechali za sebou a uprchli, aby nalezli to jediné, po čem celý život skutečně toužili. Zemi dost velkou pro jejich sny... V Irsku roku 1892 se rolník Joseph Donelly (T. Cruise) vydává zabít bohatého statkáře Christieho kvůli bídě, v níž se on i desítky dalších ocitli jeho přičiněním. Právě v Christieho sídle se setkává s jeho vzpurnou dcerou Shannon (N. Kidmanová), otrávenou svazujícími společenskými konvencemi. Tyto rozdílné povahy spojí dohromady stejný sen po nové půdě, která se má rozdávat zájemcům v americké Oklahomě. Společně prchají za oceán, ale brzy po připlutí k americkým břehům se svými plány narazí a jsou nuceni přežívat v nuzných podmínkách bostonské chudinské čtvrti. Odkázáni jeden na druhého překonávají spoustu zkoušek, ale svého snu se nevzdávají… (Česká televize)

WilliamWalla

Nie som žiadny veľký fanúšik romantických filmov, ale tento príbeh si ma naozaj dokázal získať. Aj napriek tomu, že je vo filme pár zvratov, v ktorých zažívajú hlavné postavy v podaní Toma Cruisa a perfektnej Nicole Kidman, nepríjemné chvíle, ma snímok naplňuje milým pocitom a po celý čas chcem byť súčasťou kolonizácie Ameriky začiatkom 20. storočia. Za úžasný scenár, réžiu Rona Howarda, ktorého beriem ako jedného z najlepších rozprávačov príbehov a herecký výkon Nicole Kidman, ktorý ma veľmi príjemne prekvapil dávam 5*. ()

Pythonator

Červená knihovna přenesená do westernu v režii Rona Howarda. Proč ne? Když je tam sympatický páreček herců, mezi kterými to fakt jiskří, je i kdejaká uondaná klišoidní kravina snesitelná. Tento film by mohl být kratší, ale i tak v podstatě nijak zvlášť nenudí a nějak se vleče až do skvělého finálního závodu amerických blbců, co si chtějí rozparcelovat zem ukradenou Indiánům. Jen si nejsem jist, co s lidskými vnitřnostmi a žebry udělá plná váha padnoucího koně - asi nic pěkného, ale to je detail. ()

chlievik

Klasický mladý Tom a krásna mladá Nicole. začiatok pekný, spôsoby ako sa Nicol chová sú milé, krásne sa hodí do úlohy paničky a princezničky v rozmaznanej domácnosti, úplne jej austrálsky kukuč sa na to hodí. A Tom si stále niekde udrzie hlavu, vo vlaku, v krčme, všade. Na to, že ten frňatý pajác je taký nasraný herec, je jeho herecký výkon pomerne príjemným spestrením, Tom vždy vedel zahrať nadštandard. prostredie je už menej vábivé, hoci realistické, bitky v krčme 10 minút filmu nonstop, neviem, to nie je moja šalka kávy, ale zase presladená romantika by mi vadila viacej, takže v tomto...oka. Aj scéna v byte kde sa vkradnú je pekný, nie je sladká, a pritom je to láska. A nakoniec ten pretek, trochu o ničom, zas dlhá naháňačka s hudbou v pozadí, neviem čo tým chceli vo mne evokovať, ale inak príjemný film. No tie "zmŕtvychvstania" na začiatku a na konci si tiež mohli odpustiť :)) ()

Bogrant

Romantický gýč jak hovado, ale akceptovateľný a v tej dobe aj zo súkromného života fungujúcou dvojkou Cruise - Kidman. Howard takisto spoľahlivý, ale natočil aj oveľa lepšie filmy. ()

surprise

Inu takové velkolepě romantické, kde se neustále objímá láska a smrt, chudoba a bohatství, ideál a přízemnost. Pěkně se na to dívá, když u toho popíjíte, konzumujete a komentujete. Žádný ponor do hlubin duše se nekoná. ()

Dusty56

Kvalitní romantický film, kde vládla dvojice Cruise a Kidman. Bavily nejen pohledy na svět od rozdílných hrdinů, rozbroje mezi nimi nebo prostředí boxerských zápasů. Na druhou stranu kratší minutáž by asi neškodila. 75% ()

Jasmín

Kdysi jsem tento film letmo viděl a říkal jsem si: "Dobrý". Teď po pár letech si však myslím, že to je jeden z nejlepších romantických filmů vůbec a to hlavně díky dobře napsanému silnému vztahu dvou hlavních hrdinů, kteří ačkoliv si to vlastně nikdy neřekli, tak k sobě v té Americe patří a nemohou tam bez sebe být. No a to pro mě stačilo na plný počet.... ()

pelegryna

Americký sen v Irském povlečení.... Vynikající Nikol a výrazný Tom. Jinak limonádovitý průměr, ale díky hereckým stars to má svůj osobitý šmrnc. ()

skonsam

Nejmladší,vycvičený,pracovitý a ambiciozní Cruis se vydává na dlouhou cestu za štěstím, až nevídaným a tak trochu pohádkovým. Provázený perfektní hudbou,snímkama,vtipama a samozřejmě krásnou Nikol, která zde předvedla snad i lepší herecký výkon než Tom. Trochu předvídaná zápletka (ta je jasná každému už na začátku, ale spíš než kdo s kym jde o to KDY :D ) . Na konci se divák dočká předvídaného plus ale k tomu něco naprosto nevídaného a to udělá okořeněný konec. To dělá film dojákem. ()

JerryPilsen

Nebýt pár přitažených momentů,mělo to na víc.Cruise docela přehrává,ale jako dvojice jsou cool.Celé putování na západ je pěkně vylíčeno,škoda těch patetických momentů. ()

p8ja

Hezky odvyprávěný příběh. Jen jsem od začátku měl problém uvěřit, že Ti dva mají být evropané. ()

Nepl

Krásný příklad toho, že hvězdné herecké obsazení ještě neznamená hvězdný film.... Těšil jsem se na film alá Austrálie a místo toho jsem dostal pohádku pro dospělé....pradon, pohádku pro slaboduché dospělé. ()

Cuffini

Hlavní role v podání mladých tvářiček Hot Tom Kurz, před který se musely nohy otevírat jak vrátka do Saloonu a Nikča bez makeupu jako pěkné růžovoučké prasátečko s rezavou naškrobenou střechou. Krásný, skvělý film s ještě lepším příběhem a výkony. Bravo. ()

pajapeta

Aji jsem uvažoval nad čtyřma. Nicméně myslím, že teď,když jsem to viděl uceleně celé,tak už podruhý nemusím. Dobrej film, asi ne výbornej. Takže 3 a půl a děkuji za vyplněné odpoledne. ()

Marrakech86

Není to vůbec špatný film, ale myslím, že měl navíc. Začátek byl fajn, pak se to v té Americe trochu zvrtlo a konec ušel. ()

andy60

Ron Howard špatné filmy netočí, ale na druhou stranu nenatočil žádný film, který by mně , jak se říká, vyrazil dech. Navždy a daleko do toho přesně zapadá, těžko to někoho urazí, ale do top 10 by to asi nikdo nezařadil. Chvílemi mně to i nudilo, kratší stopáž by filmu určitě prospěla. ()