Snídaňový klub

Scénografie:

John W. Corso

Kostýmy:

Marilyn Vance

nejvíc se mi líbila závěrečná seance, kdy každý říká co umí. pohled na (nejen) americkou školu, kde přátelství bojuje o to, aby překonalo odlišné společenské vrstvy.(26.1.2011)

Proč musí Estévéz hrát tak často takové přemachrované dobrákosráče? Na začátku jsem zase rostla, ale pak už to šlo. Jednoduchoučká a občas nesmyslná pohádka "ze života" pro retro týnejdžry.(27.1.2011)

THE BREAKFAST CLUB je snímek tak trochu poplatný době a mám pocit, že být teenager v 80-tých letech, nejspíš bych se s tím stotožnil mnohem víc než v roce 2008. Každopádně je to dobrá ukázka toho, že se dá natočit zábavná teen komedie bez kýblu zvratek a semene. 70%(10.2.2008)

Jde o významnější film, který jsem viděl (dobrý námět) s faktoru založených s pěti v životě ztracených lidí (dětí), kteří se snaží nepřipustit k tělu (druhu schválení mezi sebe), ale zároveň najít lepší životní cestu. Příběhy jsou vážné a každý pochopí, že to každý nemá zrovna nejlehčí. Konec je dobrý, ale chtěl bych vidět, co se stane s postavami na druhý den. Chci druhý díl, stejné herce a pod lupou třeba Chechika :)(10.6.2012)

Na to, že je tenhle snímek starší než já, mi přijde i v dnešní době neuvěřitelně svěží a se schopností promlouvat i k současné generaci. Je to hravé, milé, místy srandovní, jindy dojemné, ale hlavně ryze lidské. Přitom se to celé odehrává během jednoho dne ve zdánlivě nudné školní knihovně, kde se sejde pět poškoláků. Ale to, jakým způsobem jsou ukázány jejich charaktery a následně jejich niterné pocity, díky kterým vyjde najevo, že vlastně nejsou až tak rozdílní a že je to koneckonců jen parta mladých lidí, kteří si dokážou porozumět... to je zkrátka úžasné. Nejen že to naplnilo má očekávání, ale výsledný filmový dojem je snad i o něco předčil. ~(4,7)~(16.8.2014)

• - Scéna, ve které sedí postavy v kruhu na zemi a vyprávějí si, proč jsou po škole, je kompletní improvizací, kterou nakázal režisér. (Othello)

• - Knihovna ve filmu byla postavena jen pro účely filmu v té době již dva roky opuštěné školní budově Maine North High School. (Othello)

• - Nicolas Cage byl zvažován do role Johna Bendera, ale produkce si ho nemohla dovolit. (Karlos80)