Na konci druhé světové války přinutí dánská armáda německé zajatce, kteří jsou skoro ještě dětmi, splnit nebezpečný úkol – zneškodnit a odstranit nášlapné miny z dánského pobřeží. Chlapci bez potřebných znalostí i nezbytných technických pomůcek velmi rychle pochopí, že pro ně válka ještě zdaleka neskončila. Snímek "V písku - Příslib svobody", inspirovaný skutečnými událostmi, odhaluje neznámý příběh jednoho tragického okamžiku dánské historie. (Cinemax)

zette

Dobry film s velice zajimavym tematem. Slusne herecke vykony, krasna kamera a pekna hudba. Dobre vystizeny vztah mezi serzantem a zajatci. Mozna to jeste chtelo lepsi vykresleni postav ci nejaky vetsi dejovy zvrat, aby film ode me dostal patou hvezdicku... ()

Juto

Že mladý nemecký chlapci po 2. Svetovej odstraňovali z Dánskej pláže míni som nevedel.Tento historický fakt mi ušiel. Výborný scenár. Zblíženie seržanta a mladých nemeckých vojakov ma prekvapil,lebo na začiatku seržant sa správal ako cvok. Až neskôr bolo jasné, že si nájde k ním cestu a bude ich mať rád. 7/10 ()

campix

Podařené válečné drama, které pojednává o skupinách mladých německých vojáků, kteří musí po Druhé světové válce zneškodňovat nacisty zaminované dánské pobřeží. Tedy námět, který přímo vyzývá k silnému příběhu a často i nepříjemnému citovému vydíraní, které zde ale nenajdete. Jak jistě dle příběhu chápete, tak nouze o silné momenty tu rozhodně není, jelikož ne všichni se vrátili domů a ti, kteří se vrátili, tak většinou ne zrovna vcelku. Kvalitně zpracované drama, kterému vévodí Roland Moller jakožto dánský velitel mladých Němců. Bez zbytečného patosu a také bez zbytečného citového vydírání. Zájemcům o válečnou tématiku nelze než doporučit. ()

chelseaman22

Zcela evidentně jsou i horší věci, nežli válka - kupříkladu vykopávání min. Mladiství náckové se dostávají do područí dánského kapitána, který předmětné árijce fackuje, kope do údů a obstarává božskou manu ve formě potkaních exkrementů. Finální nakládka vykopaných min na korbu tatrovky byla vskutku k nasrání. 69% ()

Remivsremi

Precizně podané válečné drama, kde má svou pravdu každá strana a ve výsledku budou vinu muset nést na svých bedrech všichni. Není to hektická akce ala Ryan, ale napětí si tu stejně užijete dosyta. ()

octopuska

Další válečnej zářez do pažby, který stojí za to vidět. Zase jiný pohled, jak to na konci války vypadalo. Třeba na dánském pobřeží. Mladí Němci likvidují nášlapné miny z pláží a že jich tam teda bylo hafo. Tady se fakt nezahálelo. Je jasné že hoši jdou na jistou smrt a že mají jen malou šanci vrátit se domů. Výcvik a podmínky jsou tak chabé, že to nemůže směřovat jinam. Každopádně pro mě byla stěžejní postava seržanta, který to měl na povel. Počáteční nenávist se postupně začne měnit v soucítění s kluky, kteří vlastně ani pořádně neví o co šlo a jde. Ze spaní volají mámu, když je straší noční můry z prožitých hrůz. Jeho chování se hodně změní a nakonec klidně riskuje život, aby dostál svého slova muže, vojáka, které klukům slíbil po splnění úkolu. Moc pěkná scéna, když je den volna a všichni si zahrají fotbal, jen tak, aby na chvíli zapomněli na všudypřítomné peklo a nervy drásající okamžiky, při odstraňování min. Panebože, kdy to zase vybuchne...... ()

Tosi

Získat sympatie k německým vojákům nebylo nikdy tak snadné jako v tomto filmu, odehrávajícím se na dánském pobřeží, kdy při jejich zoufale vyčerpávající práci pomalu mizel rozdíl mezi dobrými a zlými. Under sandet je dojemným a současně syrovým portrétem této skupinky vojáků, který záměrně nebyl natočen násilně, a i když zde byla pomsta logickou volbou, příběh byl jemně vrstvený a vyhrál si s vývojem charakterů. Melancholická hudba v některých scénách mě ničila a čistě pocitově tak dávám pět hvězdiček. ()

LadyPupu

Pochod smrti bělostnou pláží pod dohledem vynikajícího Rolanda Møllera. Vkusné, i bez zbytečného patosu velmi silné. ()

Johnny.ARN

Komorná atmosféra doprevádzaná minimalistickou výpravou. Ťažké postavy, s ktorými nemôžete splynúť, lebo nepoznáte ich minulosť. Hovadský veliteľ ako vystrihnutý z brožúrky klasických labilných postáv. Nechýbajú vyhrotené situácie, emočné scény s hudobným podmazom a všade prítomný piesok, ktorý zalieza za uniformu. Napriek týmto všetkým plusom a sp rihliadnutím na severskú tvorbu, mi tam chýbal kvalitný rozprávač a tempo. O to väčšia škoda, lebo severania to vedia. 4 z 5 ()

elanius

(55/2017) / Vojnové filmy pozerám výnimočne, a pri Under Sandet som si pekne zas potvrdil prečo. Sú väčšinou jednotvárne na zápletku a hlavne prostredie. Samotný námet je fajn, ale film sa venuje viac menej iba stvárneniu utrpenia zajatých nemeckých chudákov. Ale natočené je to klasicky seversky poctivo vo výrazných studených farbách so skveloiu kamerou. (6/10) ()

Mishqo

80-85% ... Neskutočne silný vojnový príbeh o povojnovom odstraňovaní mín z dánskeho pobrežia mladými neskúsenými nemeckými vojakmi. ()

Killda

Hodně zajímavá látka, která by si však zasloužila lepší zpracování - kvalitnější scénář a režii. Po hodině totiž už film nemá co nabídnout a silnému tématu tak pomalu dojde dech. ()

Skeksis

Konečne niečo o vojne bez zbytočného pátosu. A pripomenutie, že deti môžu mať niekedy triezvejší pohľad na svet ako dospelí. A skúsenosti sú nanič, ak je človek kretén. To, akí sme, ovplyvňujú aj okolnosti, ale my tie okolnosti zároveň vytvárame, pretože sme akí sme. ()

s.e.p.p

Filmů o hrůzách války je tady spousta. Under Sandet ale prezentuje pohled na odvrácenou stranu a podává působivou, emocionální výpověď o válečných dozvucích. Roland Møller exceluje v roli seržanta, který má vzbuzovat respekt, ale také působit jako jakási empatická figura, a umožnit tak vcítění se do postav dětí odsouzených pykat a nést zodpovědnost za rozhodnutí svých nadřízených. Trochu to zavání šablonou, ale rozhodně se nejedná o žádný přehnaný kalkul a netlačí se tady na emocionální pilu v takové míře, v jaké by to dělali jinde. Silné téma uchopené v typicky severské, lehce odosobněné formě, což mu ale rozhodně na působivosti neubírá. ()

Tft

Tak tohle bylo hodně temný. Co by to bylo za rok aby Dánové neposlali do bojů o Oscara nějakou pecku? Komorní poválečné drama o německém komandu zneškodňujícím miny, které v Dánsku umístila jejich armáda. Nejsmutnější věc je ta, že se jedná o partu mladých chlapů, který s touhle válkou mají pramálo společného. Téma druhé světové války ani po tolika letech není zdaleka vyčerpané a tenhle film je toho zářným důkazem. Je to brutální, lidské, smutné a odjišťování min musí být jedna z nejnapínavějších věcí, které se kdy ve filmu objevily, navíc je okolo toho výborně vystavěn celý děj filmu spojen s úžasnými hereckými výkony party chlapců i jejich seržanta v podání Rolanda Møllera. Film o zášti, která je pochopitelná, bohužel je však vylévána na těch nesprávných lidech a tak musí na scénu přijít pravý charakter lidskosti, který se v temných časech jako byly tyto cení ze všeho nejvíc. Takhle se dělá drama, nezbývá než zatleskat Martinu Zandvlietovi a popřát hodně štěstí do bojů o sošky. tl;dr: Napětí = hledání min x 9000. 85% ()

vyfuk

Oscars 2017: Musím se přiznat, že jsem byl vůči cizojazyčným filmům na Oscarech lehce skeptický. Jak to dopadlo? Tahoun a hlavní favorit Toni šel skoro úplně mimo mne a byl to film, který mě skoro vůbec neoslovil. Muž jménem Ove mi ukázal, že Švédi umí točit skvělé a netrpké filmy, no a toto... ach bože, ať žije Dánsko. Skandinávie a Jutský poloostrov mne nějak vždycky přitahovali. Ať už v rámci "temperamentu", stylu života, přírodě a nebo i filmu. I když už jsem měl spousty nálad se na filmy z těchto zemích podívat, vždycky se mi to nějak vyhne. No a dělám hold asi chybu. Pod pískem, nebo jak to převésti do češtiny je dokonalý film. Je zde vyprávěn snad dosud nevyprávěný příběh z války, z oblasti, kde by ani někdo neřekl, že by se mohlo bojovat. No prostě, tenhle film byla jednoduše radost pohledět. Velice solidní soupeř pro Oveho. Nemohu říct, který film byl lepší. Nicméně Toni je proti těmto filmům Kameňák. ()

Jello Biafra

Sledujem dánsku kinematografiu už nejaký ten piatok a ich filmy mňa stále viac a viac dostávajú. Tentoraz sledujeme osudy nemeckých zajatcov, ktorí museli po skončení druhej svetovej vojny upratovať čo po sebe zanechali. V tomto prípade zamínované pláže. Vekový priemer zajatcov je tak osemnásť rokov a títo neskúsení mladíci ani nevedia ako sa správne míny odstráňujú. Domáce obyvateľstvo ich považuje za odpad a cesta domov je v nedohľadne. Herec Roland Møller mňa po filmoch R a Nordvest definitívne presvedčil že je prvotriedny herec, pretože to čo tu predvádza, občas až berie dych. Ale v popredí tu pre mňa ostáva atmosféra smútku a beznádeje mladých chlapcov, ktorí túžia po domove. Mimoriadne emocionálne silný film. ()

Maynard.

Brr, docela depkoidní film. Je to sice film "válečný", ale vlastně se tam ani jednou nevystřelí, jen tam občas bouchne nějaká ta mina. Nic moc si takle po válce hledat vlastní miny v cizí zemi. Všude už vládne mír, ale ty jako němčour musíš chtě nechtě uklízet bordel, kterej si v Dánsku nechal. Práce je to děsivá, každou chvíli ti umře kámoš, nemáš co jíst a všichni tě nenáviděj. Tak takle trávili svůj čas němečtí mládenci. NA příběhu je moc pěknej přerod dánskýho serži, kterej nejdříve byl zarytým odpůrcem svých oveček, ale postupně si k nim vybudoval poměrně kamarádkej vztah. Kloubouk dolů před tím, že se dá v podstatě na jedný pláži natočit napínavej film. Ani nevím jestli sem někdy viděl film z podobný těsně poválečný doby, ale asi spíš ne. Tak si jen říkám, kde takových filmů je víc? ()

netahlo

Jedina cesta jak v soucasne dobe videt kvalitni valecny film, je obloukem se vyhnout vsem americkym curakovinam a zamerit se na produkci nemeckou nebo severskou. Dalsi dansky majstrstyk! ()