Connor Gibson byl právě vysazen ve federálním vězení Sprawl, které díky pronájmu od vlády provozuje soukromá společnost. V tomto obrovském vězení, v kterém se nachází půl miliónu vězňů, panuje anarchie a vládne tu zločinec Frankenstein. Ten také ve vězení provozuje závody smrti, ve kterých pro účastníky existují jen dvě možnosti, buď vítězství, nebo smrt. Vedení soukromé firmy by ale rádo Frankensteina zabilo, a obnovilo tak svou vládu nad věznicí. Poslední pokus, při kterém byla do věznice poslána zásahová jednotka, však skončil jejím masakrem. Connorovi se podaří ještě s jednou nově vysazenou vězenkyní, Gipsy Rose, přežít první útok takzvané Frankensteinovy vězeňské policie na nově příchozí a oba jsou odhodláni se do závodů zapojit. To se Connorovi podaří díky kontaktu na Baltimore Boba, jednoho z organizátorů závodů pro Frankensteina. Kontakt dá Gibsonovi barmanka Jane. Baltimore Bob je skutečně ochoten pro Gipsyho postavit závodní auto, nejdříve musí ale Gibson přežít kvalifikaci do závodu... (TV Nova)

iXtr3m3

Slušné remeselné dielo. Žiadna výhra, ale akcie dosť, spracovanie tiež na úrovni, krvavé úmrtia vystriedali umelé aj prírodné kozičky, takže bolo na čo pozerať a nenadávať. :) ()

borec999

Ušlo to. V rámci série ide možno o najslabší diel, ale stále je to pozerateľné. To najhlavnejšie v Death Race sérii je akcia a závody. Tých je tu dosť, sú rovnomerne rozložené po celom filme, pričom bitky a prestrelky sú dostatočne krvavé, drsné a na béčko i celkom fajn natočené. Hlavný hrdina v pohode, Trejo s Gloverom vo vedľajších úlohách síce v rámci akcie nič nepredvedú, ale aj tak ich poteší vidieť v niečom čo sa dá nazvať aspoň béčkom. Príbehovo je to stále to isté dokola a nič navyše oproti minulým dielom nedostaneme. Vo finále som však spokojný, ako akčné béčko to funguje bez problémov. 60% ()

Corpsegrinder

Od toho průseru z roku 2008 je tohle nejlepší Death Race. Už si to na nic nehraje a vydalo se to cestou zábavnýho béčka alá 80's kde každej vypadá jak kdyby právě dotočil Mad Maxe. Vyvarovalo se to trapnýho CGI takže drtivá většina bouraček a explozí vypadá slušně a né komicky jak v předchozích dílech. Peníze se ovšem šetřily kde se dalo a tak je prostřední část filmu silně vatová, i tak se tam ale najdou akčnější scény a filmy nikdy nepřijde o svižnější tempo. Kamera je taky slušná na nízkorozpočťák. Herci jsou takový nijaký, hlavní hrdina je necharismatický dřevo, Danny Glover už je uplně v prdeli, Danny Trejo je Danny Trejo a nejlepší byl asi Frankenstein kterej se z nevýraznýho nudnýho klaďase stal celkem slušným záporákem. Neni to nic extra ale já se bavil. ()

BOURQUE

Aktuálne pokračovanie príbehu „death race“ sa snaží prekvapiť väčšou a nekompromisnou brutalitou, anarchickým a „postapokalyptickým“ prostredím, rýchlosťou, tvrdou hudbou a nahými slečnami. Z celkového hľadiska však posun dopredu sa nekoná. Tento príbeh, hlavne v tomto štýle, je už za horizontom a mal by sa dočkať adekvátneho ukončenia. A nenatočiť taký záver, ktorý dostal „DR 4“. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

MickeyStuma

Čtvrtý snímek ze série ´Death Race´ jasně ukazuje, že si tvůrci na nic zbytečně nehráli. Hlavní charakter příběhu je zachován, což je nejdůležitější. Použití známé dějové linky sice způsobuje značnou předvídavost, ale opravdu to někomu vadí? Proč? Hlavním magnetem snímku je především smrtící automobilový závod a toho se divák dočká. Napětí by se dalo krájet a jedinkrát se nepolevuje. Spousta brutality, nahoty, okrajově lesbická i heterosexuální sexualita. Klipový střih udržuje tempo, podporované skvělým soundtrackem. Vizuální efekty už jen doplňují jinak výbornou kameru. Zkrátka bylo dějově vsazeno na jednoduchost a filmařská práce už jen dodělala zbytek. A vyplatilo se. V rámci akční zábavy obyčejného videofilmu byla tímto laťka opět vyzdvihnuta nahoru. ()

Likan7 odpad!

Všechny předešlé díly Rallye smrti jsou dobrý béčka. Jsou to ideální filmy na odpoledne, kdy přijdete z práce, sednete a vypnete mozek. Hlavním hrdinům přejete, těm sympošům přejete ty nádherný ženský a tušíte, že to celý skončí happy endem. Proto vůbec nechápu koho napadlo udělat čtvrtý díl takhle. Beyond Anarchy mi přijde jako hodně špatný pokus o Mad Maxe, jenže Don Michael Paul nemá herce, nemá kameramany, nemá ani talent, jakým disponoval Šílený Max. Nešetří se tu nahými těly, sexem, pouty, špínou až to celý vypadá jako dvouhodinová reklama na sado maso salón pro ty nejotrlejší. Akce je nudná (a je jí málo). Zach McGowan možná vypadá cool a jeho kukuč nejednu slečnu vzruší, hrát ale neumí a tak se film nemá vlastně vůbec o co opřít. Ve vedlejších rolích hrající Trejo a Glover jsou úplně zbyteční, stejně jako celý tenhle film. ()

rublik05

Po čtvrté a zase to samé, jen s obměněním hereckým ansámblem a mnohem hloupějším příběhem. Chápu, že se tvůrci snaží značku Death Race dojit, co to jen jde. Co ale nechápu, je naprostá rezignace na smysluplný příběh, nikdo si neláme hlavu s tím, že většina událostí působí strašně hloupě a nesmyslně, čemuž moc nepomáhá ani volba herců, kteří jsou jednoznačně z toho "levnějšího" ranku. Danny Trejo a Danny Glover jsou tentokrát zcela odsunuti bokem, jejich přítomnost je minimální, do popředí se tak dostal krajně nesympatický Zach McGowan, několik nehezkých polonahých holek a hromada namakaných bezmozků bez špetky charismatu či hereckého umu. Opět je jedinou věcí, která se dá nějak kladně hodnotit, jednoznačně akce. Té je opravdu dostatek, akční scény jsou poměrně dobře natočené, i když v daném žánru je to spíše průměr. Stopáž téměř 2 hodiny mi přišla zbytečně moc, snímek není až tak moc poutavý ani zajímavý, aby tak dlouho udržel divákovu pozornost. Je smutné sledovat postupný úpadek tak zajímavé série... 2/10. ()

Nix odpad!

Tak tohle opravdu ne. Film se snaží být něco, co není. I ta rádoby nadměrná brutalita a přidání více sexuality tomu fakt nepomohlo. A ten rádoby drsný svět připomínající všechna post-apa? Achjo, tohle zase byl průser. Jsem rád, že to už nepokračovalo a kvalit předchozích dílů to opravdu nedosahuje. ()

beso74

Vyzerá to tak, že Don Michael Paul dostane v blízkej dobe cenu Greenpeace za celoživotnú recykláciu, od roku 2004 už stihol zrecyklovať 7 pokračovaní a ôsme je na obzore - nový Kráľ Škorpion. Je pravda, že v otrepanej schéme - divoké automobilové ilegálne preteky vo vnútri trestaneckej kolónii sa ťažko rodia nové, inovatívne postupy, preto si za cestu, ktorú si zvolil zaslúži môj obdiv. Frankenstein sa stal záporákom, škodnou, ktorú treba odstrániť a oveľa viac priestoru dostal samotný život v kolónii. Akurát škoda, že hlavný hrdina v podaní Zacha McGowana žiari charizmou ako vrece piesku, Danny Trejo sa ukazuje akurát tak ako sediaci a ležiaci mexický narkobarón staviaci na preteky (ale konečne usmievajúci sa vďaka spoločnosti, ktorú mu priradili), akčné sekvencie sú dehonestované brutálne ohyzdnou digi krvou a navyše sa zdá, že prachy z pretekov končia inde akou usporiadateľov, pretože vozový park je na zaplakanie - sajdka, malé autíčka, len aby ich bolo aspoň 10. Škoda, Universal by rád zarobil, ale už začína variť takmer zo samej vody a to čoskoro diváci prekuknú. A tak s ľútosťou musím skonštatovať, že zmes pôvodných Death race 2000, Úteku z NY a Šialeneho Maxa ma príliš nenadchla. Ak si chcete pozrieť niečo na ten štýl, síce bez áut ale s poriadnou trestaneckou kolóniou a hrdlorezmi, odporúčam Útěk z Absolomu. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Do čtveřice to stejné a přesto nejhorší. Prostě se tam jezdí auty a nebýt tam ty kozy, zadky a vagíny tak o hvězdu snížím :D ()

GameboyNES

po čtvrté to samé, akorát nový hrdina je pokaždé čím dál tím víc nesympatický. Trejo a Glover, tam byli uplně zbytečný na ty štěky. Tak ty slabší dvě, za pěkný kundy a jakštakš muziku. ()

Mamlas

Asi nejlepší díl. Standardní schéma obohaceno o SWAT, motokros, agenta CIA, zápas. Méně divočení v autech, více trochu rozumnější akce mimo závodní dráhu. Je s podivem, že 4. díl natolik příjemně překvapil po upadající monotónní sérii. (53%) ()

curil

A já vůl, při troše dobré vůle, jsem si mohl tenhle zážitek odpustit. Mělo mě varovat nevyvedené třetí volné pokračování a také účast Danny Treja, který se nachomýtne u každého druhého škváru. Takhle jsem strávil u film tři a půl hodiny, protože jsem dvakrát usnul a musel stále přetáčet zpět, abych byl v obraze. Byla to krutá noc. ()

Vimrak158

A sakra proč ne ?? Jednou těch nezasloužených 5* dám rád. Film si na nic nehraje a servíruje to, co od filmu tohoto žánru divák očekává měrou vrchovatou. Maximálně užito. 8/10 ()

kobras5 odpad!

Tohle prostě není ta cesta, kterou by měli tvůrci jít dál. Jako pokus o oživení série trochu jinou cestou OK, ale není to nic, co bych si s původním filmem jakkoliv spojoval, takže označení 4 zde úplně nesedí. Ve své podstatě jsem nebyl ani tak vtažený do děje, abych si stihl vztah k nějaké postavě vybudovat, že mi vlastně osud jakékoliv postavy byl lhostejný, takže finále, kterého jsme se zde dočkaly nemělo u mě žádný efekt překvapení a oproti předchozím filmům zde ani pořádné překvapení není. Škoda a třeba někdy v budoucnu bude opět nějaký pokus o reboot. ()

Kushina

Film typu: Dáme tam Treja a pár svalnatých týpků a hodně krve a to bude pro kvalitní film stačit. Bohužel nestačilo a krutý fakt, že díl od dílu je DR horší, tak jen čekám na to, kdy se na to režiséři vyserou, nebo to aspoň pojmenují jinak. Pár mrdaček a závodů vykouzlilo nádherných 40% ()

RoyBatty444

Autá no dobré. Zach McGowan to celkom zvláda inak je to, ale D-čko amatérčina hlavne krovie je ochotníčina. Nezachráni to ani titi a prehnaná brutalita. Prívlastok Anarchy by som zmenil na Butcher. 1* za snahu byť postapo ala Mad Max . ()

bicekz

Tento díl už by se dal zařadit možná i mezi sci-fi daným světem. Začátek se dle mého názoru nepovedl. Po závěrečném závodě jsem však musel zvýšit hodnocení až na 4*. Konečný závod se zvratem je skvělý a nakonec jsem si uvědomil, že celý děj dává smysl. Bohužel už není film tak dobrý jako předchozí, ale furt si zaslouží hezké hodnocení. Vadila mi strašně nahota v tomto filmu, i když nejsem gay, do žánru tohoto filmu se to nehodí. Navíc se to nehodilo ani do daných scén (kromě sprchy) - že žena startuje závod o život nahoře bez jaksi nepochopím - proč? Ale pokud jste fandy této série, určitě se podívejte! ()