Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

Martin741

Mozu si tu veru fans sikmookych bitiek vytahovat tento podpriemer do nebeskych vysin kolko chcu. A mozu tomu napliaskat 5 hviezd a neviemkolko %. Podla mna situaciu, aka zavladla v akcnom filme samotny Willis vyjadril velmi dobre po premiere 6th Sense : "Acny film je v krize". A nic na tom nezmenila ani tato ultralacna srajda so sikoockom Jetom Li. 40 % ()

majo25

Kombinácia afroamerických a čínskych gangov v New Yorku, či kde to bolo, pôsobí trochu kostrbato, aj keď to má istú dávku originality. Ale Jet Li ako rómeo-milovník? - to snáď nie, ten krpec s medzerou medzi zubami a chlapčenským ksichtom sa skôr hodí ako kamoš do zábavného parku, než ako zvodca. A tak to nad vodou držia hlavne bojové súboje, ktorých je ale za prvé pomenej, a za druhé, sú fajn, keď sa držia pri zemi, akonáhle sa však strácajú fyzikálne zákony, sú súboje naprd. Najpodarenejšia scéna je, keď Li začne mlátiť protívníkov s odseknutou protipožiarnou hadicou. ()

predators

Hodně jsem váhal mezi průměrem a "čtyřkou", ale vzhledem k tomu, že se mi nedostalo kvantitativně ani kvalitativně soubojů a akce, tak se přikloním k první variantě. Trochu víc sem taky čekal od scénáře, protože celé to divadýlko bylo docela dobře čitelné. Na druhou stranu je to slušná oddychovka a po shlédnutí nikdo neoslepne:-) Jj, kung-fu můžu:-)60% ()

xmozek

Co film vytahuje vysoko jsou bojové scény a akce všeobecně. Až na pár nevhodně použitých počítačových triků není co vytknout. Choreografie obstála na výbornou. Co ale film táhne dolů jsou rádoby vážné a psychologické rozpravy protagonistů. Někteří tomuto fimlu vyčítají i přítomnost hůmoru. Pravda je,že pokud by se to chtělo tvářit jako klasická bojová řežba, asi je to na škodu, ale jsem člověk, který má hůmor rád a tak v otm takový problém nevidím. Každopádně Doporučuju tento film jako odpočinek. ()

Seag

Môj obľúbený Jet Li si to rozdáva s rapujúcimi černochmi, hláškuje ako nikdy ("Ty ma necháš ísť, ja ťa nechám žiť") a flirtuje s krasavicou (dnes už ,bohužiaľ, mŕtvou) Aaliyah. Ale idem pekne od začiatku. Na začiatku nám predvedie skvelý Russel Wong ako dokáže nakopať 5. amíkov do zadku (Tento sympatický herec, sa mi zdá vo filmovom priemysle nevyužitý). A aby Jet Li nezaostával, tak štýlovo utečie s Hong Kongskej väznice. Neskôr dostane šancu aj spomínaná Aaliyah a (podľa mna skvelý komik) Anthony Anderson ktorý hláškuje celý film, a to dosť cool spôsobom. Isaiah Washington je skvelý gangser. Určite mu viac sedia záporne role ako kladné. Co sa týka Delroya Lindoa, tak ten má skvelé charizma, občas pôsobí ako tough guy, a svoju rolu, zvládol brilantne. Súbojov je tu dosť, majú dobrú choreografiu, a ani tie bezpečnostné laná (alá Matrix) mi nevadili. Takže ked si to tak zoberiem celé dokopy, vychádza mi čestných 4*. P.S. Cameo DMXa poteší.A jeho hudbu žeriem. ()

• Futbalová akčná scéna sa natáčala počas zamračeného dňa, no vďaka podsvieteniu a správnemu nastaveniu uhlov jednotlivých kamier to vyzerá akoby sa natáčalo počas slnečného dňa. (m.a.t.o.)
  • Producentovi Joelovi Silverovi vadilo, že v hollywoodskych filmoch nie je nič čerstvé a originálne. Inšpiráciu začal hľadať v kinematografii z Hongkongu. (Real Tom Hardy)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera