Ghostland

• Austrálie Incident in a Ghostland (více)

Beth a Vera jsou sestry, které se společně s matkou stěhují z města na venkov, kde zdědily po tetičce dům. Beth se věnuje vymýšlení a psaní hororových povídek. Zato Vera je teeneger jak se patří "do větru". Proto je matka musí krotit na každém kroku, protože jsou věčně v sobě. Na benzínové pumpě si v novinách přečtou, že v okolí řádí vrah. Ten navštíví i jejich dům, protože ho Vera vypočítavě urazila grimasou na silnici, když je předjížděl. Nyní musí sestry spojit síly, aby porazily společného nepřítele. (Rodriguez)

MartinSTFC

Tak dle mého názoru je zdejší hodnocení poměrně dost nadnesené. 50% by dle mého skromného soudu zcela odpovídalo. Film totiž nezapadá ani do jednoho z připisovaných žánrů. Rozhodně se nejedná o horor. Na to je film málo strašidelný a atmosferický. Thriller? Na to film postrádá potřebné napětí, i když nějaké zde samozřejmě bylo. Drama? O tom by se snad dalo polemizovat, z uvedených žánrů by to k tomuto filmu sedlo nejvíce. Ale i tak, stále málo napínavé a zároveň tak předvídatelné. A mysteriózní to nebylo vůbec. A i přesto mě film ve svých posledních minutách dokázal čímsi dojmout. Snad to bylo tou závěrečnou scénou, kterou krásně podtrhla dramatická hudba. Rozhodně se nejedná o film, který bych si pustil znovu, ale každopádně mohu říci, že se jedná o film pro jedno shlédnutí přijatelný. Také snad nebudu spoilerovat když napíši, že hlavní plot twist stojí za to a filmu to dodalo jakousi jiskru, i když jako celek to film rozhodně zachránit nedokázalo. ()

Baru.Class

tak konečně sem si spravila chuť....film je fakt dobrej, příběh originál a hlavně, rozjede se to už asi po pěti minutách! Navíc je ta super zvrat, prostě za mě klobouček, po Martyrs další vydařenej francouzskej počin, jen tak dál! 8/10 ()

Peter.Guba

Presne takto si predstavujem VERBALA, tlustoprdny uchyl je jeho verna kopia.Film je vcelku pozeratelny, trosku sadizmu nikomu neuskodi. 3 hviezdicky za hlavnu herecku, prelinanie reality s imaginarnom a zaver. ()

Andy.222

Musím říct, že to mělo opravdu zajímavý nápad a dost intenzivní dusivou atmosféru. ALE. Možná až moc. Nevím jestli je u hororu klad nebo zápor, že jsem se asi dvakrát díval na to, kolik zbývá do konce s tím, že už to chci mít za sebou. Za mě možná spíš zápor. Crystal mi nijak zvášť nepřirostla k srdci ani v mláděti, na její mladší verzi se mi koukalo lépe. Naopak musím vyzdvihnout pí. Farmer. Takže shrnuto - věřím že tento film někdo ocení, ale já to nebudu. ()

Milo384

fakt dobrej horor, nic jsem o něm nevěděl a jen tak jsem si ho večer pustil, líbila se mně změna děje uprostřed filmu, vše dávalo smysl, u sledování jsem měl docela špatnej pocit - komu se líbilo Inside nebo Mučedníci (2008), tak určitě s tímto filmem nešlápne vedle, u mě plný počet ()

Little_Sawy

To čumím pýčo! Mě se to fucking líbilo jak kráva! Film se odehráva v odlahlém prostředí, kde Matka s dvěma dceruškama se jede stěhovať do domu sví pra, pra, tety nebo dokonce i babičky z páteho kolena. Zastaví na pumpe, tam si jedna z dcér přečte že v okolí řádi vrah, jenomže to netuší že to je transvestita a k tomu magor, kterej má za zadkem pořád ..Beth se očividně nelíbi že jim jen tak máva, tak se rozhodne učiniť svá rozhodnutí které ale budou mít lecos své následky..Tak zajedou do domu, zabydlí se, stihnou si navzájem vypičovat, jedna z nich dostane krámy, z čeho Beth není dvakrát nadšená, protože jí mamka musí obskakovat jako malého parchanta. Netrvá dlouho a máme tady 300 kilovího obra, co žere jenom KFC, a ííkvéé má akváriové rybky, takže matku jebne po hlavě a tá se sesype jak vrece brambor. Poté, jsou holky odtáhnuté do sklepa. Beth, stihne vystrčit čumák ze sklepa když v tom zbadá Transvestitu, kterýho mrdne mamka po hlavě a chvíli s ním zápasí v kuchyni, kde se na to Beth vyděšeně kouká a kouká a nic nedělá..Né žeby pomohla, když vidí jak vlastnou mamku kuchá Transvestit, ale prostě pitomě ječí, tak si to matka musí vybaviť ručně stručně a útočníka nakonec zabiť sama .. Film pokračuje dál, ale to se mi už zatraceně spoilerovat nechce. Tohle byl kruto-přísnej nářez! ()

mullerad

Horory mám rád, mystériu tiež. Film v sebe strieda veľmi dobré nápady s takými B-éčkovými až trapnými. Nemôžem dať viac, pretože som sa viac tešil na koniec ako mal radosť zo samotného filmu. Myšlienky zaujímavé, ale striedané s jatkami a hrozne veľa krikom. ()

CarryMahonny

Tohle je názorný příklad toho, že hororový film s jednoduchým námětem a dějem, lze podat i tak, že si bradu ze země budete zvedat nejednou. Těžce koukatelný psycho horor Ghostland,  který ve vás probudí nepříjemné pocity, nekomfort, strach ale hlavně nebudete dlouhou chvíli tušit co je skutečné a co není, horor který dle mě obsahuje vše co horor má obsahovat, se nám ukazuje ve velice originálním a netradičním kabátě a to já zkrátka hodně oceňuju. Chválím i pár povedených lekaček, které já prostě v hororech naprosto zbožňuji. Absence gore zde vlastně nevadí tohle bych spíš nazval psychickým gore. No škoda slov zde, podle mě povinnost každého hororového fajnšmekra a musím říct že sem zde váhal, že hodnocení vytáhnu do síně slávy. Fíha to byla jízda... ()

Holly_Molly

Slušná nálož! První půlka solidní mindfuck, působí jako klasická duchařina a pak bum, twist, karty se promíchaj. Hodně napínavej drama-thriller (horor ani náhodou) s až neuvěřitelně zmrdskejma, slizkejma záporákama (zkriplenej mix trola s "člověkem" a goth transvestita, jmenuj víc ikonický duo). Finále je velice uspokojující vzhledem k tomu co se v tom filmu děje. Je to ale tak intens a uřvaný, že to asi jednou vidět stačilo..ode dneška bacha na cukrářský dodávky ;-) ()

Nelinkaaaa

Víceméně originální snímek a i když takové úchylárny moc teda nemusím, tak tenhle film udržel moji pozornost především díky napínavosti a neustálém sletu událostí. ()

naytsirk

Že to dělal rejža Mučedníků jsem se dozvěděl až po shlédnutí…Nevím, jestli bych Ghostland vnímal jinak s tímto vědomím…Každopádně celkově to na mě nepůsobilo nijak děsivě…Ani, ty představy jak ze Sucker Punch byly fajn, ale hned jak se to provalilo, už to nebylo ono… ()

Igwar

Ghostland ma niečo, čo mnohým dnešným hororom (bohužiaľ) chýba. Inteligentný a dobre vystavaný scenár + plus impozantný twist, ktorý nie je niekde vo finále iba na efekt, ale je na ňom geniálne vystavaný celý film. Takiež to má tú správnu atmosféru, ktorá dokáže vtiahnúť a držaž až do záveru. Ten hodnotím taktiež veľmi pozitívne a pridávam hviezdičku za to, že sa tvorcovia aj napriek celkovej pointe filmu nenechali zlákať na hlúpy otvorený koniec (ktorý sa tak trochu ponúkal). Ale ktovie, možno po úspechu filmu bude dvojka a zistíme, že je to úplne ináč . :-) Taktiež súlasím s ďalšími komentármi, že názov nie je ani náhodou zavádzajúci a presne film vystihuje. Dostal som oveľa viac, ako som očakával, takže sa nebojím vysokého hodnotenia. ()

blexster

Manson ve filmu !!! je tomu tak, i když se bohužel nejedná o zkutečného Merilyna Mansona v některých scénách bych stěží našel rozdíl. Co se týká filmu samého, tak bych ho zařadil do TOP 10 nejlepších hororu za uplynulé 3 roky. ()

Lord_Okurka

Skutečně děsivá záležitost, která především v první půlce zaujme netradičním způsobem vyprávění, kdy divák vůbec netuší, o co vlastně ve filmu půjde. To je dle mého mínění jedna z nejsilnějších zbraní hororů, tedy kdy neznáme pravou povahu zla, netušíme, co se vlastně děje. Neznámo děsí. Například v prvním Vetřelci podstatnou část filmu žádnou příšeru nevidíme, jen něco tušíme, domýšlíme se... Jakmile se povaha zla objasní, částečně zmizí i napětí. Druhá půlka je tedy už o dost slabší než ta první, děj se odvíjí předvídatelně a v rámci tradic žánru. Přesto si i druhá půlka uchovává jistou nezanedbatelnou sílu v tom, že se na plátně odehrávají skutečně ošklivé věci a divák je prožívá společně s hlavními hrdinkami. Film dokáže diváka vtáhnout do děje a donutit ho prožívat události na plátně. Takže celkově velmi silné tři hvězdy a spokojenost. A poznámka na závěr s jistým drobným SPOILEREM - z filmu je cítit inspirace především Texaským masakrem motorovou pilou, odkazy na Lovecrafta jsou v tomto ohledu dosti matoucí. ()

goauld

Tak já vám teda nevím... Po technické stránce k tomu není v podstatě co vytknout. Surovost z tohoto snímku tekla plným proudem, nicméně co se týče uvažování obou protagonistek - nevím... ale pokud by šlo někomu o život, tak se alespon brání a nenechá se vláčet za vlasy bez nějakého odporu. Když už konečně jednu z nich napadne "něco" udělat (psací stroj) tak to nedokončí. Co se týče té "ochechule" - taky se mi nezdá, že by -zpacifikovala- obě holčiny "najednou" jen tak... (minimálně by jedna musela přece "nějak" zareagovat). No nic.... každopádně horrorová atmosféra zaujala ;-) ()

BStone

Film, který nemá v žánru slovíčko horor jen tak pro parádu. Protože to opravdu parádní horor je. Nemilosrdná nálož psychoakce bez slitování, s kvalitním scénářem, děsivým dějem a skvělým prolínáním reality. Za mne podstatně lepší než Mučedníci. 70% ()