Torkild, vodca gangu kodaňských zlodejíčkov, túži uskutočniť  svoj posledný zločin, ktorý mu zaistí bezstarostný život v cudzine. Stretne ho šťastie v podobe Muža z Fara, bezcitného kriminálnika, ktorý ho najme spolu s tromi kumpánmi, aby ukradli vrece so štyrmi miliónmi dánskych korún. Štvorlístok sa rozhodne utiecť do Barcelony. Cestou sa im však rozbije auto, pričom objavia opustený dom, ktorý býval reštauráciou.  Tak sa im ponúkne  šanca vybudovať si rodinný život, ktorý im vždy chýbal... (Film Europe)

Soundtrack

Výborná a především originální komedie. Fakt by mě zajímalo, co se honilo hercům hlavou, když ve scénáři poprvé četli scénu s krávami :) Nejradši mám ale vyfukování vajec! ()

sta

Naprosto neuvěřitelná a dokonalá směsice absurdního humoru, gangsterského filmu a děsivých traumat dospívání. ()

MissJ

"Máme hosty? - Jo, ale všichni šli na hajzl." No panejo, to je klenot. Protože se mi slovy nepodaří vyjádřit, co pro mě tento film znamená, nebudu se o to ani pokoušet, dávám plný počet a zařazuju do kolonky "srdcovky". ()

Freemind

Přes všechny nedostatky dávám tomuto filmu čtyři hvězdičky - jednu pro Stefana, jednu pro Petera, jednu pro Arna a jednu pro Torkilda. Jensen zde sice teprve nesměle vystrkuje růžky, přesto už tehdy bylo možno vycítit základy jeho nezaměnitelného rukopisu a citu pro tvorbu degenerovaných, ale podivným způsobem sympatických postav. ()

slunicko2

Psychologicky zabarvené samoúčelné tarantinovské násilí jako zábava. 1) Osmadvacetiletý režisér a scénárista Jensen vytvořil žánrově nejasnou psychologickou gangsterku, která zpočátku dost nudí, ale časem přece jen převládne dobrá řemeslná práce a čistě filmové vyprávěcí prostředky. 2) Postavy jsem si na rozdíl od některých komentátorů nezamiloval, nelíbila se mi ani jedna a nic na tom nezměnily ani průhledy do jejich bezútěšného dětství. 3) Jestli ovšem takhle vypadá skandinávská komedie, pak nechci vidět jejich tragédii. Inu, je vidět, že ibsenovská tradice stále žije. 4) Ignorantu, který psal oficiální text distributora, bych pak rád připomenul, že onen "Muž z Fara" není z Fara (město v Portugalsku), ale z Faerských ostrovů. 5) Film mi nic nedal, jen necelé dvě hodiny rozpačité polonudy, ale nemám mu to za zlé. Vždyť to byla jen zasraná veverka. ()

YURAyura

9/10 K dokonalosti chybelo malicko. Chlapi jsou chlapi a i ti maji sve dny a tydny. Retro uzasne, pribeh propleteny, postavy opet huste, hlasky nezapomenutelne. ()

de_FACTO

Neobjektivně (Café Max + Kadet a Krejzy + 3 piva) pět *. Krásnej film o přátelství a jeden z nejlepších coming-of-age filmů (fakt, myslim to vážně). Sentimentální formou naprosto nesentimentálně o sentimentálních věcech. Wau. ()

Foma

Pohádka o tom, jak se divocí Vikingové naplňováním svých chlapeckých snů stali mírnými beránky uprostřed severský divočiny :-))). A taky je to o neblahým vlivu výchovy, kterej se jim podařilo překonat tim, že nechali minulost za sebou. Rozumíte, je to pohádka :-). Díky Bohu za takový pohádky. ()

Skip

Dost dobře jsem se bavil u této dánské černohumorné komedie. Scéna s krávami nemá chybu. Ještě teď se při psaní usmívám, když si na to vzpomenu. Sem tam nějaká ta hlušší místa, ale jinak dobré. ()

PP66

Gangsterka naruby aneb pohlazení na duši. Už se mi stejskalo po dobrém severském filmu, navíc od mého oblíbence a s celou plejádou výborných dánských herců. ()

Petroff

- "Co čumíš? Seš hluchá nebo co? Říkám, co čumíš? Budeš civět? Ty seš ale hnusná. Velká, tlustá kráva. Kráva zasraná." ... BUUMMM - "Co to děláš? Střílíš mý krávy?" - "Já nevěděl, že byla vaše." - "Tu krávu mi zaplatíš! Čím jsi ji to zastřelil?" - "To je Desert Eagle. Izraelská, vojenská. Největší pistole všech dob. Vemte si ji. Za tu krávu." ()

Fanucci

Naprosto výtečně. Film do sebe dokonale zapadá (postavy, retrospektivní příběhy, dialogy) a brutální humor zážitek z něj dokonale umocňuje. Podle mne jeden z nejlepších dánských filmů vůbec a perfektní herecký výkon ústřední čtveřice. ()

Moena

V posledních letech jsem navštívil spoustu restaurací. Nikde jsem nejedl horší jídlo, než v Blikajících lucernách. Ale i přes nehygienické nádobí a rozvařené, nevalně oloupané brambory, jim dávám čtyři hvězdičky. Jednu pro Steffana, jednu pro Petera, jednu pro Arna a jednu pro Torkilda. ()

dyfur odpad!

....ak by sa mňa niekto pýtal ako by som pár vetami charakterizoval tento film....nuž stačili by mi slová dve....nekonečná nuda...(pre mňa -nikdy viac nepozerať) ()

easaque

+4* po čase jsem se vrátil k tomuto Jansenově celovečerní režijní prvotině, kterou jsem tehdy z jeho filmů viděl poprvé. Setkáme se tu s jeho typickým absurdním humorem i sehranou partičkou herců. Drsným a surovým chováním nešetří, ale není tak bezúčelné a za vším je podvědomá snaha ochránit "rodinu", a proto mu svým zvláštním způsobem nechybí srdce. Nakonec se z toho vyklube příjemný film, které se už moc netočí. Kombinace akce, citu a humoru drží film v rovnováze a uzavírá vše v dokonalý celek. Z původních 5 hvězdiček trochu uberu, hlavně kvůli zdlouhavému rozjezdu, abych vyzdvihnul Adamova jablka, která považuji zatím za vrchol jeho tvorby. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

mahler

Hele jelen. Blikající světla a Adamova jablka od Anderse Thomase Jensena patří ke dvěma nejlepším filmům co jsem kdy viděl. Film určitě není komedií, ale spíše gangsterkou s netypickými gangstery, přesto vyfukování vajíček je nejvtipnější scéna ze všech a nezapomenutelná je rovněž Mikkelsenova etuda s blbě čumící krávou. Proč proboha tento režisér od roku 2005 nic nenatočil? ()

kagemush

Tak Thomsen a Mikkelsen si tu hezky nacvičili bubu kukuče na ty svoje Proctory, případně Hanibaly ,- takže za to i za ty pivní pasti u pláže a protože stejně tenhle týden v TV nic lepšího nebylo,  to nakonec na slabší čtyři hvězdy je. - Ještě že tu máme takové pofiderní staničky jako je např. Film+, páč nevím, kde jinde bych po dvacetitřech letech od vzniku filmu na tohle někde narazil. ()

Martin741

Teda komedia urcite nie, skor taky pohodovy film o kradezi, ceste do Barcelony a starom opustenom dome. Tempo je kludne, dialogy na urovni, len nuda zas dostala hlavne v strede priestor : 60 % ()

M.i.k.e

dobrý nápad a i když je tu pár vyloženě zbytečných věcí,ve výsledku je to hodně příjemný kousek.Ústřední partička kriminálníků je zábavná a Mikkelsen má ve sbírce dalšího magora...70% ()