Torkild, vodca gangu kodaňských zlodejíčkov, túži uskutočniť  svoj posledný zločin, ktorý mu zaistí bezstarostný život v cudzine. Stretne ho šťastie v podobe Muža z Fara, bezcitného kriminálnika, ktorý ho najme spolu s tromi kumpánmi, aby ukradli vrece so štyrmi miliónmi dánskych korún. Štvorlístok sa rozhodne utiecť do Barcelony. Cestou sa im však rozbije auto, pričom objavia opustený dom, ktorý býval reštauráciou.  Tak sa im ponúkne  šanca vybudovať si rodinný život, ktorý im vždy chýbal... (Film Europe)

Devadesát Dva

Komorní nízkorozpočtáky založené na scénáři s duem Mikkelsen a Thomsen mi začínají být zatraceně po chuti, protože prostě fungují, jak mají a nepotřebují k tomu skoro nic, jsou přirozené, násilné a přitom i mile šáhlé a lidské, bez jediné zbytečné minuty navíc. Ale on tenhle humor není pro každého, sic nepotřebuje být a není nějak ostrý. "Nebuď baba! Krvácím víc, když si ho honím." ()

klukluka

Ke konci už to trochu ztrácelo dech, možná mohl přijít o něco dřív, ale jinak to bylo zase moc pěkný - něha ukrytá v kýblu plným vulgarit a násilí...ale byla tam, a je obdivuhodný, jak se Jensenovi daří ty dvě nesourodý ingredience mísit v příjemný, poměrně uvěřitelný bijáky. Za Blikající světla ode mě dostane stejně jako Torkild od své bejvalky. ()

Fordzy

Film pro pořádné chlapy s pořádně černým humorem. Mads Mikkelsen a jeho občasné záchvaty mi vehnaly slzy smíchu do očí. 78% ()

matolas

Dokonalo dánska zmes humoru a drámy, kde nikdy netušíte, čo vás čaká v ďalšej minúte. K tomu perfektné obsadenie a zvrhlo zábavné flashbacky a o zábavu je postarané. ()

Zagros

Jeden z filmů, který patří k mým srdcovkám. Někdy se to zkrátka povede, vše zapadne jak má a ještě se mi to trefí do nálady. Jako dnes si pamatuji, jak jsem se u něj před mnoha lety v kině nasmál. Přesto bych jej do žánru komedií snad ani neřadil. Film má pro mě úžasnou hloubku, málokde jsem viděl tak výtečně propracované postavy. Také obsazení k daným charakterům sedlo dokonale. Vhodně je zvolená i hudba, která dokresluje místy temnější a místy pohodovou atmosféru. K dobru musím přičíst i to, že jsem viděl v odstupu pár let několikrát znovu a vždy se mi velmi líbil. K dokonalosti chybělo jen málo, ale čert to vem, Blikající světla jsou jednoduše skvělá. ()

cab

Tahly a povetsinou nudici spad udalosti zachranuji jedine schopni herci, jez jsou uveritelni v rolich neurvalych lupicu menicich se v majitele jedne jimi zrekonstrovane hospody. 50% ()

Rssa

Drsná komedie z Dánska, plyne pomalu kupředu, ale stále ji chybí aspekty, které by rozhodly o 4té hvězdičce. Lepší nadprůměr. 75 % ()

Paity

Film jsem měl jen k zaplácnutí jednoho večera a na základě toho co uvidím, jsem se chtěl rozhodnout, zda si ho zařadím do své filmotéky. Což se nestalo. Nevím, zda jen prostě nedokážu dostatečně ocenit "severskou" kinematografii, ale snímek Blikající světla není ani komedií (za celý film tam nenajdete ani jednu úsměvnou scénu a to nejsem žádný suchar), ani akčním počinem (střílení je tam sice poměrně dost, ale převážně do nebohé lesní zvěře). Nejvíce se snad blíží žánru krimi, i když to spíš ze snahy zařadit ho někam. Prostě film o čtyřech zlodějíčcích co okradou bosse a s penězi se během dvou minut rozhodnou uprchnout z Dánska do španělské Barcelony (kde budou dělat bůhví co), mne nijak nenadchnul. Řekl bych, že se daleko více dalo „vymáčknout“ z toho, jak čtyři polo-gangsteři provozují restauraci, což se nakonec smrsklo jen na scénu s výměnou názorů mezi násilnickým, nagelovaným amatérským kuchařem proti své vůli a místním lékařem-alkoholikem v důchodovém věku, který obhajuje svou erudici v oblasti gastronomie 17 lety strávenými u plotny, protože jeho žena nebyla v kuchyni schopná ničeho. Prostě dvě hvězdy za to, že to není vyloženě propadák. ()

RichardLev

Výborná netradiční krimi komedie. Tolik nečekaných rozhodnutí a bizarních situací ke kterým vedou jen tak nevidíte. Torkild je malý gangster, co dluží prachy Eskimovi. Torkild ukradne pro Eskima kufřík, otevře ho a zjistí, že je v něm hooodně moc peněz. Tak se Torkild s bandou kamarádu seberou a rozhodnou se odjet s kufříkem do Barcelony. Moc daleko se ale nedostanou, protože jim auto chcípne uprostřed lesů. A od této chvíle už to jede. Opilý doktor, šílený hajný, prostředí venkova, dozvíte se co dělat, když na vás čumí kráva a nechce se dívat jinam, dozvíte se jak si vykopat jámu na chlazení piva... Celé mi to trochu připomnělo V Bruggách. Podobný humor, gangsteři v netradičním prostředí hodnotí svůj život. Určitě je to film, ke kterému se časem s chutí vrátím. Hihňal jsem se u toho jako šílenec. Varování: Pokud nemáte rádi násilí (a obzvlášť zabíjení zvířat), tak se na to raději nedívejte. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Adamova jablka jsem ochutnal na začátku týdne. Již za pár dní jsem dostal chuť na podobnou laskominu a ze své sbírky nosičů vylovil ještě zaprášenější „Blikající světla“. Z nich se vyklubal další veskrze komerční, nicméně chytrý a povznesenou, snad až euforickou náladu produkující film s několika scénami a okolnostmi, která výše naznačené zdánlivě vylučují – deprivace, střílení krav do hlavy, boxování těhotných žen do obličeje; snad jsem neprozradil příliš, prostě chlapská bžunda – a ve výsledku školí ve domácím prostředí zprofanovaném a pokleslém žánru hořké komedie / tragikomedie [já vím, já vím, zastřelte mě!]. Možná jediný film, ve kterém se nevyskytuje ani jedna kladná ženská postava [Jensena ženský svět zjevně nezajímá], čímž je již tak buddy-prvek [oproštěný od všech gay podtónů] vytočený do červených čísel. A o jablka jde zčásti znova. Anti-Almodóvar. ()

SpaceOdyseus

No nevim... Neprislo mi to jako komedie, ani jako drama, ale jako takove nijake mimozanrove nic. Kdyz si gangsteri chteji otevrit restauraci, tak bych ocekaval, ze z toho reziser vyvari vic zajimavych a vypointovanych scen. Takle jsou vsichni pulku filmu v depresi a nastvani na sebe a nic se poradne nedeje. Par prijemne absurdnich scen tu je, ale na celovecerak toho je zoufale malo. ()

kolemjdouc

doporučuju.Psát superlativy nemá ani cenu ,už tady byly napsány.Kdo už má dost sraček plných matrixu přide si tady na své .Vrchovatě.Podle traileru to vypadalo na prachobyčejnou gangsterku kterých jste viděli stovky tak tady to navíc nepostrádalo vtip. ()

jakeer

Malo to mojich obľúbených hercov z Dogmy, malo to môjho obľúbeného režiséra, malo to Madsa. Ale nado všetko v mojom subjektivínom hodnotení vyplával fakt, že ja gangsterky fakt nemám rád. Film sa snaží aj o psychologický rozbor postáv, flasbackmi do detských čias zisťujeme, ako sa štyria dezoláti stali dezolátmi. Páči sa mi, ako si dánski režiséri vytvárajú svoj mikrosvet a svojich obľúbených hercov si opakovane obsadzujú aj do menších rolí. Ak som napríklad z Mäsiarov cítil ľudskosť, tuto mi prišlo, že sa na ňu len hrám. Opäť je to príjemný žánrový mix, avšak s dejom, ktorý mne nič nehovorí. Filmu dávam silné tri škandinávske hviezdičky. ()

DannyBoy80

Černá pecka z Dánska. 4 kamarádi z dětství a zároveň kriminálníci utíkají před zlým Fajeřanem. Utáboří se na zapadákově v jedné polorozpadlé restauraci. Film je prošpikovaný absurdními situacemi a dost se zasmějete. Humor je jako obvykle černý. Herecky je nejlepší Mikkelsen, který hraje největšího pošuka. ()

dormouse

Hodně drsná komedie, kdy si člověk mnohdy říká, zda to již není thriller, vzhledem k množstí vypálených kulek a mrtvol. Příběh čtyř outseiderů, kteří se na útěku před gangsterem, kterého okradli, zastaví v lesích a rozhodnou se tu vybudovat hospodu. Takovou Hospodu na mýtince. ()

Skalda

Krásná - oddychovka, která si na nic nehraje a jestli jo tak to není vidět. Doufám - možná se to trošku podobá filmům typu: Sbal prachy a vypadni, ale tempo je o fous mírnější ... asi ()

Pafl

Ahojky ! Půjdem vyfukovat vajíčka ? Vystřílíme v lese všechny veverky ? Tak trochu dánská verze Sonatine, která suverénně balancuje na hranicích různých žánrů. Několik slabých míst, ale jinak svižné a velice zábavné. Po shlédnutí dvou dílů Pushera a teď tohohle mám vážné pochybnosti, jestli bych někdy chtěl být dánským gangsterem. Teda, možná bych to zkusil, ale před holkama bych se s tím moc nechlubil. ()

dehlie

atypický príbeh 4 mafiánov na čele s "vyhoreným" šéfom torkildom, ktorí sa skrývajú v opustenom hostinci niekde v dánskych lesoch. partička sa časom usadí a akoby postupne nachádzala samých seba. pobavili má mnohé scénky- veverička, liečba miestneho "doktora", pošahaný horár, chladenie piva či torkildova reakcia za vajíčkový nezdar. ťažko blikajúce svetlá niekam zaradiť. jedno je však isté- dánsky film ma opäť nesklamal. ()