Le Locataire diabolique

• USA The Devilish Tenant
Krátkometrážní / Fantasy / Komedie
Francie, 1909, 6 min

Nájemník se stěhuje do svého nového bytu. Má sebou pouze jeden kufr, ze kterého postupně vybaluje nábytek, obrazy, klavír, zrdcadlo a nakonec i celou rodinu. Brzy mu ovčem dojdou peníze na nájemné, což se nelíbí panu domácímu, tak vytáhne svůj kouzelný kufr, všecko zase sbalí zpět a prchá oknem. (jonyyy)

Jara.Cimrman.jr

Co se dá všechno přinést v malém kufru? Tak především ubrus, stůl a židle, svícny, ale hlavně velký kufr. V něm už pak může být několik zrcadel, obrazů, skříní, klavír a v neposlední řadě čtyři osoby. Nábytek se přistaví ke stěně, obrazy se nahází na zeď a už se dá bydlet. V případě ukončení pobytu je vše možné sbalit do jedné minuty, z metrového kufru vyndat čtyřmetrový žebřík a jako správný gentleman odejít oknem. Díky za návod. ()

Tsunami_X

Nový nájemník si přináší do domu pouze kufřík. Z něho postupně ovšem vytahuje několik skříní, stůl, obrazy a nakonec i celou rodinu. Když už nemá na zaplacení nájemného, situace se odvíjí zcela opačně a dotyčný prchá. Další ručně obarvený snímek s výbornými triky. Předměty jsou skládací papírové a snímek je docela veselý. ()

Le_Chuck

Tvorba Georgesa Mélièsa (a nielen jeho) z obdodbia prvopočiatkov kinematografie, kedy nikto nemal šajnu do akých rozmerov toto umenie o sto rokov dozreje, je na dnešné pomery ťažko amatérska. Toto nieje výtka, toto je fakt. Ale v porovnaní s dnešným amatérskym filmom nebola Georgova fantázia a kreativita absolútne ničím ovplyvnená. Čistá hlava plná tvorčieho elánu a nápadov, ako využiť prostinké technické dispozície (statická kamera, piano background) dáva vzniknúť filmom, na ktorých sa aj o 4(!) generácie neskôr ľudia bavia (a bez nejakej sílenej nostalgie). ()

Radko

Sťahovanie, odsťahovanie a šikovná pomsta nenásytnému prenajímateľovi za 6 minút. To všetko vo filme sto rokov starom. Je ešte nejaká námietka o zdĺhavosti filmov nemej éry? ()

liborek_

Méliés opět nezklamal... Kolorovaný a neskonale vtipný filmeček, který mě, upřimně řečeno, dost odrovnal..:-) No prostě ďábelský nájemník.... ()

-bad-mad-wolf-

Skvělá práce s vizuálním klamem. Filmy se v počátcích své éry soustředily pochopitelně především na možnost zobrazit trikově něco, co v reálu není možné, příběh byl vedlejší. Tudíž každý podobný nápad musel mít úspěch. ()

Snorlax

Barevné, vtipné, nápadité. A jako bonus návod pro neplatiče nájemného: pořiďte si Mélièsův kufr, značně urychlí stěhování. ()

Webb

Velice zdařilá groteska, pěkně barevně provedená. Trikově zase o krůček dál. Nevíte, kde by se takový kufr dal sehnat? :-) ()

Anderton

Melies a groteska. Idem skontrolovať kufre, či som z nich po dovolenke nezabudol niečo vybaliť. Jeden z najkúzelnejších Meliesových filmíkov. A Ikea ide machrovať, ako prakticky sa dá u nich nakúpiť a odviezť nábytok. ()

Oktavianus

Jelikož jsem se minulý týden stěhoval, zatraceně bych ocenil podobný kufřík, jakým disponuje hlavní hrdina. Já měl 40 krabic jen s knížkama, takže za takový vynález bych vraždil. ()

Marek1991

Od autora Cesty na Mesiac by som očakával trochu viac než len dielo, kde zas tými jeho akože kúzlami vykladá a naspäť nakladá veci z a do čarovných dební po väčšinu času. ()

liquido26

Celých šest minut jsem se válel smíchy. Melies byl fakt machr. Filmečku navíc na atraktivitě dodává i velice zdařilé kolorování. ()