Rande naslepo

Mein Blind Date mit dem Leben

Rande naslepo

Komedie

Německo, 2017, 111 min

Velmi příjemné překvapení. Sama bych na tenhle film asi nešla a to by byla velká škoda. Jen zběžně jsem tušila, o čem to bude, a čekala jsem romantický film (český název není totiž moc šťastný), ale tohle bylo mnohem víc než to. Životní příběh kluka, se všemi radostmi a pády, který vidí jen 5% a rozmazaně. To, že je příběh založen na skutečnosti, vše jen umocňuje. Nedokážu si představit, že bych něco takového zvládla, ten člověk musel mít neuvěřitelnou chuť žít a dokázat, že za něco stojí nehledě na životní okolnosti. Rozhodně mi i slza ukápla.(10.4.2017)

Než jsem šla na film do kina, tak jsem trochu věděla, o čem je, ale nevěděla jsem, co čekat. Bála jsem se, že to bude takový ten typický německý romantický film. Tento byl, ale netradiční a opravdu mě překvapil. Paradoxem je, že na to, že měl film spíše smutný děj, tak byl opravdu vtipný. Byly tam samozřejmě i dojemné chvíle, ale ty vtipné převažovaly. Nejlepší byla herecká dvojka Kostja Ullmann a Jacob Matschenz. Vtipné bylo, jak si ze Saliyai jeho kamarád utahoval. My jsme se s kamarádkou nasmály a nebyly jsme jediné. Samozřejmě film byl plný zvratů. Doporučuji, za zhlédnutí určitě stojí.(26.3.2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 25.1.2017) Solidně natočený film z německé produkce, ve kterém se účelně mísí prvky komedie, romantiky a dramatu, těží zejména z nadmíru sympatického obsazení a ze samotného námětu, který mohl "napsat jen sám život". Saliya je člověk, který rozhodně ví, co chce, a jde si tvrdě za svým, a to i přesto, že mu svět neustále hází pod nohy klacky - důležité je však se při každém dalším pádu zvednout a pokračovat za svým cílem. Zkrátka moc mile natočený a zahraný snímek, který rozesměje i dojme.(24.3.2017)

• Daginka

Raději jeden dobře odvedenej žánr, než jakejsi pochybnej mišmaš dvou těžko slučitelných. Nejsympatičtější postava filmu? Svatební dort, do kterýho se hlavní hrdina v závrati poroučí....(16.4.2017)

Příjemně utíkající film o chlapíkovi, který si jde za svým cílem a musí překonávat překážky. Sympatičtí hrdinové, mile vtipné a s klasickým happy endem. Chybí tomu výraznější momenty, které by hýbaly emocemi a spíše se jedná o snímek, který ničím nepřekvapí a neurazí. Rozhodně to chtělo lépe pracovat s jednotlivými scénami a hrdinou, ale na pohodový večer s přítelkyní to určitě stačí.......6/10(1.4.2017)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)