Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

Juto

Démoni od Lamberta Bavu bol prvý taliansky horor, ktorý som kedy videl, takže stále mám na ňom slabosť. Úprimne nechápem, ako si tento film mohol pozrieť nejaký hororový fanúšik a nebaviť sa pri ňom. Film nebol natočený preto, aby získal ceny, a rozhodne nebol natočený preto, aby predvádzal herecké výkony. Nie, film ako je tento bol natočený, aby ukázal a prehnané násilie a dobrú zábavu. 6/10 ()

okkac

Filmový horor o hororu v kině. Z dnešního pohledu povedená zábava, kde proteče plno krve a slizu a do toho hraje metal. Hlavně finále s motorkou a katanou za doprovodu vypalovačky Fast As A Shark od Accept nelze nemilovat a to slabší technické zpracování k tomu prostě patří. A fajn závěr k tomu. ()

SeanLSD

Rýdzi 80's nášup, priamočiary a svojim spôsobom geniálny... Paradoxne je tu všetko lepšie než samotní démoni... - premisa, prostredie, hudba, skoksovaná partička, motorka s katanou v kinosále, vrtuľník... Niekto ako Alexandre Aja by mal natočiť brutálne vytunený remake! ()

Mol

Je to trash jako hovado, ale má své momenty. Muzika, drsňák Tony s vystřelovákem, punkáči a samozřejmě motorka s katanou! Jen jsem teda nemile překvapen, že na italský horor z osmdesátých let, je zde jen jeden cecek. ()

Sabrewulf

V dětství to byla jedna z mých srdcovek, ale po letech je z toho studená sprcha. Jasně, už tehdy jsem tak nějak podvědomě dokázal trošičku rozlišit to, že Démoni a Pátky 13tého nepatří mezi stejnou kvalitativní sortu jako třeba Věc nebo Moucha, ale pořád jsem teď očekával aspoň neškodné béčko. S hrůzou jsem zjistil, že to nemá daleko k braku. Začnu nejprve pozitivy. Masky a gore jsou parádní, o tom žádná. Ty démonské ksichty působí odporně a strašidelně pořád. Hudba taktéž suprová, nejen songy ale i původní theme. A do třetice - strašně moc mě fascinuje koncept, prostě ta základní dějová kostra nalákaných lidí do uzavřeného kina, ve kterém jede film v "real time" módu. Nic objevného, ale rozhodně ne tuctové. A za to jsou všechny ty hvězdy. Jenže pak je tu něco, co celý film totálně pohřbívá. --- Herci. Jako já nevyžaduju nutně v hororech výkony Džeků Nicholsnů a Toníků Hopkinsů, ale naprosto ochromen jsem zůstal při zjištění, že tady se hraje na úrovni filmů Bruna Matteiho. Pokud jste někdy viděli nějaký z jeho "skvostů", pak víte, že sledování herců v jeho filmech už přímo fyzicky bolí, či minimálně vyvolává salvy smíchu. A to je přesně tady -  typ hraní, kdy herci všechny úkony dělají jakoby na povel. Za zmínku stojí třeba hádka feťáků kvůli rozsypané droze. Za naprostý herecký koncert však považuju scénu, ve které hlavní hrdinové hledají jiný východ a narazí na místnost někde na půdě, kde jsou jen samé zdi. Statický záběr - chlapi stojí uprostřed scény, ženské rozeseté po okrajích. Beze střihu následuje toto: Hlavní hrdinka naběhne doprostřed a "na povel" začne hysterčit, druhá ženská naběhne doprostřed a "na povel" začne hysterčit, třetí ženská naběhne doprostřed a "na povel" začne hysterčit. Grandiózní. Celou tu ochotničinu pak ještě několikanásobně umocňuje naškrobený dabing/postsynchrony tolik typický pro osmdesátkové italské horory, kdy je ta angličtina pronášena s extrémně uhlazenou artikulací a bez jakýchkoliv ruchů jako echo apod. ("Dímns, instruments of ívl"). Těšil jsem se aspoň na kombo "motorka - katana - Accept", přičemž taková kombinace snad ani nejde pokazit a přece - namísto toho, aby scény byly uzpůsobené písničce, ve výsledku je to jen, jakoby jste si do libovolné akční scény v jakémkoliv filmu pustili libovolný nářez a čekali, jestli se něco z toho chytí. Navíc tam není ani žádná odezva ve stylu: seknutí - ruka pryč, seknutí - hlava pryč... Namísto toho jen máchání katanou zblízka. Ta scéna, na kterou jsem se prakticky celé roky těšil, mě zklamala neskutečně. Kdyby byl song alespoň celý, jenže on je nevhodně utnutý fade outem při kytarovém sóle, což je k danému dění na obrazovce tak brutálně mimo, až jsem se zařezával do křesla. Studem samozřejmě. Pak tu máme i hloupoučké chování postav, např. feťáci vlezou bočním vchodem do kina, dojdou k hlavnímu vchodu a když vidí, že se tam dělo něco nekalého, řeknou, že musí najít východ ven a jdou hledat všude možně, jen ne tam, odkud přišli. Film, jež by hrozně moc potřeboval remake, ale s tím, že se zachová stejná podoba bubáků (víme, jak dopadl Evil Dead). Normálně jde o parádně nechutnou podívanou, jakmile se ale začne mluvit/hrát, padá neskutečně na hubu (i v rámci nostalgie). P.S: Zařazení feťáků do děje jsem vůbec nepochopil, nemělo to tam vůbec žádný vliv, protože dveře kina se stejně dokázaly otevřít samy od sebe. P.S.2: Smáš évryfing! Smáš évryfing! Smáš évryfing! () (méně) (více)

ivan bohatyr

V dnešní době triků (film z roku 85, dnes 2010) už by to asi neobstálo, protože některé triky byly opravdů průhledné doslova "skz-naskrz" -> jasně viditelné, že to jsou uměle vytvořené; ale věřím že v době premiéry filmu to muselo být něco. Nezvyklá pro mě byla hudba, která obvykle bývá hodně podobná ostrému houslovému koncertu (jasný př. čelisti), zde se jednalo o hudba podobnou diskotéce (ovšem pořád měla jistou hodnotu napětí) nebo metalu, v tomto případě by se dalo řící "death metalu". Příště si v kině hodně rychle zjistím jak nejrychleji vypadnout. ()

TKKMR

Jeden z najlepších starých talianskych hororov. Démoni sú dosť hustí a aj po skoro 20 rokoch od doby natočenia tohto horroru z nich stále ide hrôza. ()

Kubaso

Humorná nadsázka a osmdesátá léta italskému hororu dost svědčí. Nemá cenu se zamýšlet nad prostoduchým dějem, když se u toho tak dobře bavíte. Od začátku se Démoni profilují jako hutná popcornová jízda s množstvím povedených fórků i nechuťáren, hraje k tomu metálek, po kině jezdí motorky, šňupe se koks, atd. Jestli máte rádi Návrat živé smrti nebo dvojku Evil Dead, Démony nesmíte minout. Jóóó, a až půjdete příště do kina, dávejte si bacha, aby vám tam nespadla na hlavu helikoptéra. Člověk nikdy neví... ()

sskrblik

Old school horor, kterej měl tu správně úchylnou atmosféru. Kdysi jsem to viděl s mono dabingem a to byla panečku podívaná :-) ()

Mishqo

slušný horor...síce herci pomerne amatérski a scenár pomerne slabý ale je to natočené s vtipom a rozhodne tomu nechýba krv a nechutnosť ()

KasparekZabijak

Asi kult teda, alespon co tak ctu ostatni. Za me dost nudna brecka, kterou na dve hvezdy dotahly sceny s motorkou, helikopterou a samozrejme soundtrack. Parta podivnejch existenci dostava v kinosale ponuryho vzezreni na frak od Demonu, ktery prichazej skrz platno a prebiraj vladu nad kinem. Zaver mi trochu pripomel jeden z mejch nejoblibenejsich filmu http://www.csfd.cz/film/71798-letni-kino/komentare/, kterej si rozhodne dejte, pokud se chcete dozvedet jak se z ne uplne obvyklyho kina dostat. 40% ()

lykan9

Já vyloženě fanda těchto italských hororů z 80´ let nejsem. Na mě je tam až moc divnýho slizu, praskajících puchýřů a bůh ví čeho ještě. Démoni se však shlédnout dali, a to i přes jednoduchost a nenápaditost. Na druhou stranu, v té době se to ještě bralo, jako originální a ne moc často viděný kousek. S tím vším jde o lehký nadprůměr. ()

drackula

Argento, Bava, Soavi - pekelná kombinácia :D Ak k tomu pridáme skvelé gore, vynikajúcu hudbu /Billy Idol, Accept, Motley Crue, Saxon/, zábavu a celkový look 80tich rokov je to naozaj paráda :) 90 % ()

liuk

Parádně fanouškovský filmeček, svou lehkostí mi připomenul Návrat oživlých mrtvol, Od soumraku do úsvitu nebo Útok z hlubin, se kterým má společnou i jednu smrt. Apache má pravdu, že je zajímavé, kolik mají Demons zprvu oddělených dějových linek, tedy až tři. Postupně odpadají nebo se spojují a tím také narůstá počet zrůd se zrůdnými zuby a pařáty, a k tomu jede fakticky nářezová hudba. Producent Argento zavzpomínal na Phenomenu. O gore už bylo řečeno mnohé, ja jen tedy potvrdím, že je fakt hodně kruté. Ale zabíjení nejsou jen vymačkávané oči. Pro představu: zahýbající, líbající se pár za oponou je synchronizovaně uškrcen! Takových exkluzivit je zde plno, a to nejen z ranečku umírání, protože takhle použitou plechovku od KOKA-coly, jsem teda ještě neviděl. Boží výsměch. ()

Jaro.Krafcik

Hodnotenie s číslom 9.500 by bolo určite v kinosále, ale žiaľ stále sa nedá. Tak som zapol netflix a tam toto, starší Talianský hororový snímok prekvapil. Nie len že sa odohráva v kine ale aj celkom bavil. Na ten rok to bolo dosť dobre. A zaslúžené percentá aj na tunajšej databáze. Zatiaľ môj prvý "italský" horor a veľmi dobrý. 4* ()

sedm.1

Je mi líto,že dávám tak nízké hodnocení,ale od filmu,o kterém se v hororových kuolárech tak hovoří,jsem čekal něco sakra víc.Musím ale zároveň přiznat,že "slavné" italské hororové období 80. a 90. let mi nikdy moc nesedělo a Démoni mi to jen potvrdili.Už jen ta jejich" italianodiscomusica",kterou filmaři rvali úplně všude je otřesná,nevhodná a znehodnocující.I zde ona hudbička nechyběla,ovšem osvěžujícím prvkem bylo asi dvojí použití heavymetalového doprovodu,který dal filmu úplně jiné grády,ovšem zas to bylo ve scénách,které byly tak směšné a blbé,až to bolelo.On celý samotný příběh je tak neuvěřitelně banální,že nechápu,když je hloupoučký děj odsouzen ve většině jiných podobných filmů,proč je to zde přehlíženo?Mizérie!Herecké výkony něco na pomezí sebestrapňováním a ochotnickými výkony,tedy opět mizérie!A samotná kapitola jsou krvavé gore efekty,které z tohoto období patří rozhodně mezi ty primitivnější a navíc jich není ani moc.Film své tempo má a pozornost si dokáže udržet po celou svou stopáž,ale pro mě jsou Démoni rozhodně prohrávajícm filmovým dílem.Možná že jsem celé Démony vzal až moc vážně,ačkoliv to měla třeba být jen opravdu hloupoučká oddychovka,ale o tom by se dalo diskutovat.Kdo čeká goreřezničinu jako já,bude prostě zklamán! ()

Šakalík

Tohle je opravdu prvotřídní hovadina, která svým scénářem – jestli se ten cár papíru dá tak vůbec nazvat – patří na absolutní dno filmové žumpy. Přesto si tenhle film drží status „hororové klasiky“. A jakkoli to z pohledu diváka jednadvacátého století může působit neuvěřitelně, tenhle film VE SVÉ DOBĚ parametry slušného hororu skutečně měl. Ve filmu je po italsku zastoupeno kvalitní gore, takže milovníci krve, slizu, mokvajících puchýřů, krví podlitých očí a vůbec démonických zjevení si přijdou na své. Kapitolou samou o sobě je hudba – ve filmu zazní heavymetalové odrhovačky tehdejších protagonistů jako Mötley Crüe, Accept nebo Saxon, kterýžto hudební doprovod ještě lépe charakterizuje dobu, ve které film vnikl. Nicméně obsahová prázdnota filmu a nebojím se říci jeho enormní stupidita je natolik nesnesitelná, že je sledování tohoto hororu učiněné utrpení. Ano, tenhle film je strašná blbost, ale jako ryze oddechová záležitost pro krvemilné publikum může sloužit ještě drahně let. ()