Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

Raziel_cz

Luxus. Trochu meta, absolutní nářez. Krvavý brak plný stylizovaných záběrů, gore jak od Saviniho a tvrdé muziky (pokud pominu ten pornosong na začátku), který si nezadá s Evil Deadem nebo Dog Soldiers. Až překvapivě to drží pohromadě, masakr se rozjede během čtvrt hodiny a už nezastaví. A poslední dvacetiminutovka, jež se zvrhne v naprostou fantasmagorii, je naprostá lahoda. Démoni, motocykl, katana, hardrock... a libový závěr. Italové uměli nejen westerny. ()

MickeyStuma

Lamberto Lama byl pro italský hororový gore film fenomén. Fantazii se, stejně jako v Americe, meze nekladli a tak vznikly náměty dnes naprosto nevídané. Tentokrát je skupinka náhodně vybraných mladých lidí pozvána na projekci utajeného filmu, při kterém se však začnou dít věci. 80. léta jak vyšitá, při kterém nechybí atmosférické šílenství, na svou dobu typické, avšak výborné masky a make-up, trefný soundtrack, akce a samozřejmě gore. Zub času i tentokrát lstivě zapracoval, ale to na věci nic nemění. Dnes hororová klasika vzbuzující nostalgické vzpomínky spojené se strachem co se stane při návštěvě v kině. Takže nic jiného, než čistě hororová děsivě vzrušující zábava s nádherným nostalgickým efektem klasické hrůzy. ()

helloween93

Zpočátku atmosferická podívaná, která mi připomínala Waxwork, ale po nasazení masky je to klasická zombie řezničina, akorát s tím rozdílem, že jsou tu místo zombies démoni. Přeživší jsou uvězněni v kině, kde je loví démoni. Tenkrát to muselo být něco, dnešní optikou jsou hlavně scénář, efekty a střih velmi úsměvné, ale celkově to neurazí. 3* ()

Rathalos

Ulala,tak toto je nadherna oldschool demonicka hororova jazda z Talianska,ktora aj napriek tomu,ze uz ma svoje roky,vie zaujat,zabavit a vystrasit i v dnesnej dobe,perfektna atmosfera,skvela hudba,uzasne masky,ktore ma najviac ohurili,ale aj gore efekty ci napatie,ktore cloveku neda vydychnut,no a pozrel som si aj dvojku,ktora sa mi pacila este o nieco viac,reziser Lamberto Bava mi urobil velku radost v oboch pripadoch...:-) ()

inutihar

Já jsem zklamán. To není film, ale náhodné seskupení wtf a gore scének. I v kontextu tak specifického žánru, jakým je splatter horor je absence děje a naprosto nesmyslné chování většiny postav v tomto výtvoru do očí bijící. Vlastně mě to chvílemi dost nudilo. ()

cure

Konečne horor, v ktorom napätie a strach nevyvoláva kvapkajúca voda z vodovodu, tykajúce hodiny a mysteriózna hudba, ale beznádej a panika za sprievodu metalovej muziky od Saxon. Čo som musel změknout klobouk aj ako starý depešák trasúci sa pod perinou. ()

helraiser

Lamberto Bava na diváky uzamčeného kina vypouští bandu krvalečných démonů, kteří se s tím teda vůbec nemazlej. Navíc vypadaj dost ostře. Tenhle film prostě miluju, skvělé masky démonů, dokonalá hudba, hodně gore, skvělá zabití, oči se tu před ničím nezavírají, splatter jak sviňa. No prostě jatka jak se sluší a patří na 80. léta s plno nechutnýma scénama a jeden z nejlepších hororů 80. let ať si řiká kdo chce co chce. Tohle prostě musíte mít. Jen škoda, že to zatím u nás nevyšlo, to je k pláči že... ()

LyBerion

Tohle byl mů první horor, tehdy mi bylo nanejvýš 6 let a nezapomenu jak sem do toho byl zabraný, potom na mě kdosi zakřičel zezadu a já se skoro po****. Co se filmu týče, nechutností je tam spoustu, nápad dobrý, zpracování taky, jen mi tam nějak nesedl ten "happy end". ()

AngelG

Celý film jsem si říkala, že jen kvůli těm naprosto příšerným a toporným "hercům", kteří mi tento jinak vcelku slušný horor, kazí jak se jen dá + ještě ty hrozně tupé dialogy s ještě tupějšími hlasy, kteří se snaží napůl předabovat italštinu do angličtiny, nemůžou zas tak ovlivnit mé konečné hodnocení a opravdu jsem chtěla dát alespoň ty 4, ale když to se pak skutečně nedalo.. ačkoliv ten apokalyptický konec a masky, to docela zachraňují, tak stejně.. vadí mi zde až moc věcí na to, aby to pro mě mělo větší přínos.. ale věřím tomu, že ve své době, to musel být trhák.. ()

AxelWers

Prvý krát som tento horor videl, keď som mal asi 12 rokov. Najviac si pamätám, že môj o rok a pol mladší brácho bol taký posratý, že ho pozeral z balkóna, haha. Inak veľmi slušný horor, v polovici 80. rokov to bola pecka. ()

Al44...

Hodně slabý a nevyrovnaný snímek - nesmyslné jednání postav, které jsou navíc dost nesympatické - naprosto zoufalé dialogy - na svou dobu dobré gore efekty a nechutnosti - absence napětí - celkově je třeba tento film brát se značnou nadsázkou, já se ovšem u jeho sledování nebavil. ()

bubblebobble

Ak bol ešte pred pár dekádami pohľad mužov na ženy taký ako to prezentuje tento film, tak vďaka bohu, za feministky a chudák Ripleyovú. Ženské osadenstvo tu pripomína výlet pomocnej školy do kina a páni za nimi nestíhajú (alebo nemajú na to toľko priestoru). No ale film je to celkom zábavný a tak keď sa prenesiem nad týmito neduhmi, dostalo sa mi 90 minút čistej popcornovej srandy nad ktorou sa zamýšľať veľmi netreba. Ten zabitý záver som už nerozdýchal a musel som zbierať slinky z monitoru. Sme sa trošku smiechovo povybuchovali. ()

messi@h

Hodně špatný horror. Naivně natočený, s absurdními hereckými výkony, ale hlavně - strašlivě nudný. Jistě, gore efekty jsou na tehdejší dobu na slušné úrovni, jenže to je tak všechno. Vzhledem ke špatnému scénáři a špatným hercům vás nezaujme ani jedna postava, takže vám děj skládající se ze zmateného pobíhání přijde neuvěřitelně ubíjející. Celý film jsem absolvoval jen díky tomu, že jsem posledních 20 min přehrál 1,5x vyšší rychlostí (škoda, že jsem to neudělal hned ze začátku). Odpad nedávám jenom s ohledem na rok výroby. (Neodpustím si srovnání - např. takový Propad do temnot (Darkness falls) se na CSFD v hodnocení pohybuje pod 50 %, a i když netrvrdím, že je to skvost, je rozhodně ZÁBAVNÝ a obsahuje pár slušných mrazivých momentů.) P.S.: Málem bych zapomněl - prvek Deus ex machina v podobě vrtulníku je vážně nestravitelný. Už mi chyběl jenom "Vichr z hor". ()

xladojx

Slušný gore masakr. Vše graduje záverečnou částí s motorkou, katanou a metalovou hudbou , jež mě potěšila více než bych čekal, celkově spokojenost... ()

Galliano

Po vizuálnej stránke perfektná robota, dejová línia ujde, ale tie chabé herecké výkony ma odradili od vyššieho hodnotenia, avšak na 85´ rok slušná hororová pecka. ()

PRobin

Pěkný a zábavný gore snímek, jehož projekce na Festivalu otrlého diváka byla okořeněna o spoustu interaktivních momentů. Krev, koks, hnis a tesáky. Spolu s perfektním soundtrackem si to zaslouží čtyři hvězdy určitě. ()

BrianStorker

Film jsem viděl poprvé v roce 1988 na VHS s dabingem ve formě českého komentáře (někteří pamatují, když jeden hlas mluvil monotónním hlasem všechny postavy). V té době byl snímek něco dosud neviděného, průkopnického, hrůzostrašného. Na film jsem nikdy nezapomněl a zůstal mi vryt do paměti, stejně kultovně jako Evil Dead. Po těch dlouhých letech jsem Demons shlédl podruhé až nyní a s nostalgií si připomněl tu atmosféru 80. let, ale zejména jsem si vzpomněl, jak jsem se u tohoto filmu tehdy bál... stejně jako dnes. Škoda, že Demons zůstaly poněkud pozapomenuty. Zasloužily by rozhodně více pozornosti. ()

Nelishka91

Když se na to podívám s odstupem času, v té době to byl naprosto špičkový horor srovnatelný s Elm Street. Ještě dlouho po shlédnutí jsem se bála jít do kina! ()

Knor

Jednoduchá a krvavá zábava. Scénář obsahuje spousty naprostých kravin, pobíhání lidí po kině před démony jde úplně mimo rozum a postavy se chovají klasicky jako absolutní debilové. Ale u takovéhoto filmu je mi to úplně u prdele, protože jsem chtěl vidět starý dobrý krvavý žně s nechutnými záběry a gore efekty. A to tenhl snímek perfektně splňuje. Hodně démonů vs. hodně obětí. Super, mě to v tomto případě stačí :-) ()