Mayhem

• Slovensko Vzbura (festivalový název)

Právník Derek (Steven Yeun) dostane nečekaně výpověď, která je vykonstruovaná. Této firmě věnoval vše, a tak se mu zhroutí svět. Ovšem ne na dlouho. Ve firmě, která sídlí ve výškové budově, se objeví obávaný virus, kterému se říká ID-7. Jeho hlavním rysem je absolutní ztráta rovnováhy mezi chováním a odpovědností. Z lidí se stávají zvířata, která ihned podlehnou svým nejnižším pudům, aniž by řešila důsledek. Celá budova je obklíčena policií a je v karanténě, která bude trvat osm hodin, než začne působit protilátka. Derek je na cestě za vedoucím, zda by ještě jednou nechtěl přehodnotit jeho výpověď. (PROCESOR)

johnymdoe

Brutální, explicitně násilná, panková, vtipná, zvrácená, šílená jízda, na kterou by se rozhodně neměl nikdo dívat. Skvělá zábava, skvělý hudební výběr, Skvělý Steven Yeun, Weavingová, Brand a ostatní. Natočeno za pár korun a vůbec to na tom nebylo poznat. "Vytrhněte mu ten mobil z rukou a pak mu vytrhněte ruce z těla!" Konečně zase něco trošku jiného...nadsazuji záměrně na 5*, jinak na 85%. ()

Raziel_cz

Přál bych si, aby Joeu Lynchovi tenkrát vyšel The Belko Experiment. Protože Mayhem je super. Je zábavný, drží konzistentní tón, má bezvadně obsazené hlavní hrdiny, skvělé akční scény a práci s muzikou a v pohodě zvládá satiru. A je to technicky lepší film než Belko. Jenže ten měl prostě lepší nápad, scénář od Gunna, lidštější postavy a geniální chlápky z managementu. Takže i když je Mayhem, ano, technicky lepší film, Belko je mnohem zapamatováníhodnější. Vemte si z toho, co chcete. Bavil jsem se, ale v hlavě mi neustále šrotuje, co mohlo být, kdyby se McLean držel Wolf Creeku. ()

MickeyStuma

Šířící se virus kancelářským komplexem způsobuje ne zrovna adekvátní chování všech přítomných. Prostě vypuknou krvavá jatka. Námět na takový krvavý horor slibný, ale to, co nám tu tvůrci předhodili je spíše na pováženou. Exhibice krvavých brutálních šílenosti žánrově dopadlo dobře, ale průběh děje je jaksi ne zcela pochopitelný. Studio Asylum má konkurenci? Víc jak o horor se jedná o pokus zábavy, ale jaksi nepatřičné. Vlastně to vypadá jako nějaké fanouškovské dílo, kde se herečtí protagonisté snažili o co nejlepší výkon. A mnohým se povedl, zbytek přehrávali až běda. Nic naplat, jedná se o zábavný hororový snímek, který ne každý pojme jak by asi měl. ()

Hapretor

Úplná blbost. Těžko koukatelná. Ta holka ušla. Ten krypl mi byl strašně nesympatický --- i ve Walking Dead --- bylo mi jedno, že skončil ... sem se nehodil ... přehmat ... ()

Rockerman

Celkem vtipný masakr způsobený virem ID-7. Myslím, že v podobných firmách jsou tímto virem napadeni všichni a žádná karanténa jim nepomůže. ()

Rathalos

Vzbura je akcny horor,ktory je podla mojej chuti,sialenstvo,ktore je sprevadzane nasilim,krvou,vtipom,ale aj obcasnou brutalitou,do toho vsetkeho hraje vyborna hudba a herci hraju skvelo,Steven Yeun mi velmi pasoval do tejto role a Samaru Weaving milujem,ta zena je bozska,radost sa na nu pozerat...:-) ()

Ygnor

Nekorektní a cynická exploitation virusová komedie, která mi prostě sedla. Natočeno dva roky před covidem 19, kdy jsem film viděl teprve včera a tudíž ta čtvrtá hvězda má své opodstatnění. ()

Hellierer

Slovíčko horor bych z oficiálního popisu filmu úplně odstranil. Mayhem je totiž nekompromisní, černohumorná, akčni jízda, která od 20. minuty své stopáže šlape neskutečným tempem dopředu a vyplivne vás až na samotném závěru. Film táhnou dva sympaťáci Steven Yeun a úžasná Samara Weaving, která už v Babysitter předvedla, že dokáže být zábavná a pekelně sexy. Vše je okořeněné lehkou socialní satirou, kterážto není nijak hluboká a tak nestihne ani moc otravovat, ovšem ani moc zapůsobit. Všechno je to samozřejmě naivní až na půdu, ale zábavné to je pekelně. 75% ()

vikino1

Ty jo za mě silné 4. Mě ta čistka v právnické firmě upřímně bavila. Slušně zahraná karanténí (ID-7-Covidová) řezničina. Yeun se do role docela hodil a Samara to zahrála úplně perfektně. Moc se mě líbí, kam směřuje její kariéra, protože v čem se ona ukáže, to je něčím originální krvavé a čím dál zábavnější. Určitě ji nezaškatulkujete do role hezké tvářičky, co hraje ve sladkých romantických filmech. Zatím RESPEKT ()

misar3

Parádní film se sociálním podtextem, neřízenou brutalitou a slušnými dialogy. Aktuální hodnocení je hodně podceněné. ()

Brooks

Na daný koncept ideálny, "videoherný" scenár, ktorý je každým ďalším levelom ťažší a ťažší a ponúka stále hustejších záporákov. Casting je vydarený, nie len obaja hlavní hrdinovia, ktorí vedia hrať seriózne i komediálne, ale aj všetci záporáci, každý výrazne iný, než ten predchádzajúci. Veľkým negatívom je zameniteľnosť. Chýba tomu adekvátne režijné podanie, ktoré by hľadalo a nachádzalo ikonickejšie, filmovejšie momenty, výraznejší soundtrack, vymaznanejší vizuál, skrátka niečo čo by Mayhem vyčlenilo z rady ďalších béčkových hovadín. ()

stephano

Samozřejmě místama je to přitažený za vlasy, ale na nedělní odpoledne docela zábava. Jinak jestli je tohle horor, tak to je pak horor i Mrazík. ()

Dickator

Sice krvák jak koleno, nicméně musím ocenit námět, na který jsem nikdy předtím nenarazil a určitou filozofii a otázky, které se pokouší dílo v pozorném divákovi vyvolat. Přes prvotní skepticismus mě zrovna tohle dílo hodně zaujalo. Pět hvězd sice dát nemůžu, nicméně takových 85% bych s klidem dal. ()

Blazkowicz

Náboj to ze začátku má, ne že ne, ale postupně to začíná být pořád to samé dokola. Pozornost šla ke konci hodně dolů. Jasně, ve vyvražďovačkách to snad ani jinak nejde. Na druhou stranu mi tam chybělo něco, co by mě donutilo dát lepší hodnocení. Třeba hlavní hrdina mi v paměti fakt nezůstane. Je to generický rákosník, kterých jsou všude mraky. Musím ovšem podotknout, že Samara Weaving je pořádný kus. 3+* ()

DonBraso

Proč jezdit výtahem,když to jde pěšky.Viděl jsem Belko,struktura stejná,ale zde je absolutně mimo mísu celej koncept.Kdybych věděl,že Joe Lynch natočil další brak Everly se Salmou Hayek,tak tohle minu sakra velkým obloukem.Přesto Mayhem je o chlup lepší,hlavně dodívaný do konce.Vcelku je zde náměť pro debila,který se ukájí v příšerných dialozích,který jsou jen výplň k dalšímu akčnímu krváku.Ono to chvilku má docela i šťávu,ale hlavní hrdina je tak silně nesympatický,že jediná ženská která má jméno jak známější herec,vypadá jak obal na porno pro nezletilé.Nápady jsou zde vesměs nulové a jen se pořád kecá na pětníku o přístupový kartě.Někdy vykřikne,že toho kápa hraje známej ksicht z toho či onoho seriálu a je to Steven Brand.Vesměs přehrává svůj part,ale asi nejlépe.Jestli někdo fotí s redukcí červených očí,tak zde se jich divák nabaží co jen hrdlo ráčí.Vypadá to luxusně idiotsky.Nejhorší je,když se snímek snaží být i jako komediální.To je takový zvěrstvo,že by to jeden radši vypnul hned.Sám se divím,že jsem tomu dal šanci i na podruhé.Steven Yeun by možná byl dobrej herec v romantický komedii z dílny Jížní Korea.Bohužel masák Joe Lynch chtěl natočit zběsilé inferno a natočil přiměřený škvarek,který neměl ani jednu památnou scénu.A že určitě chtěl.35% ()