Gieokeui bam

• Jižní Korea 기억의 밤 (více)

Když se mu milovaný starší bratr po únosu vrátí jako úplně jiný člověk, rozhodne se Jin-Seok v tomto zamotaném thrilleru zjistit, co se doopravdy stalo. (Netflix)

TomX2

Tento film by som rozdelil na tri časti. Tou prvou je komorný thriller s nádychom mysteriózna, počas ktorého sa udeje niekoľko vecí, ktoré hlavný hrdina nemôže objasniť. A ja ako divák som sám nemal tušenia, čo sa na obrazovke odohráva. Teda skôr čo sa odohrávať bude, keďže doteraz tu boli len neobjasnené detaily a to nebola ani polovica filmu. Alebo inak, udialo sa v nej niekoľko vecí, ktoré najprv nedávali zmysel a mal som isté pochyby, ako sa to objasní a čo sa bude diať ďalšiu cca hodinu. Druhá časť sa začne niesť iným tempom. Všetko komorné sa vyparí a ostane z toho len mysteriózny thriller, ktorý sádza na psychológiu. Vtedy sa všetko komplikuje a veci začínajú vychádzať na povrch. V tejto časti som ostal zmätený ešte viac, no našťastie prišli tvorcovia s niečim fakt originánym a prekvapivo to vcelku malo hlavu a pätu. V tretej časti sa objasňujú veci z minulosti, prečo sa vlastne na plátne deje to, čo sa deje a aký zmysel to všetko malo. A práve tá časť sa mi páčila najviac. Bolo to vcelku dojemné a melancholické. Dokonca som sa takmer pristihol k tomu, že sa mi chcelo plakať. Aj keď vo filme bolo veľa nejasností, toto mi môj spočiatku priemerný dojem nahradilo a som spokojný. ()

Praxis

Velmi solidní twist z ranku 6.smyslu s jednou hororovou lekačkou, ze který jsem se málem posral. Ale po něm a na najetí do vysvětlovacího módu už to přestalo mít ten švih a kouzlo onoho tajemství, které se kolem mladého Jin Seoka točí. Nebo starého Jin Seoka? 70% ()

LangiJ

Tak tohle bylo super! Tušila jsem, o čem to má být, ale nakonec se z toho vyklubalo úplně něco jinýho a mnohem lepšího, než jsem čekala. Občas si říkám, kam Korejci na tyhle nápady chodí. Příběh je skvělý, stejně jako výkony obou hlavních mužských představitelů. Zvraty jsou parádně vymyšlený a vše se odkrývá postupně, že i když k pár rozuzlením dojde už během filmu, to úplné padne až v závěru. Vůbec to ale nesebralo filmu na tempu, bylo to napínavé až do konce, kde do sebe vše pěkně zapadne. Ale ten konec... No jo, Korea... Přeloženo. ()

kaylin

Dobrý mysteriózní snímek, který opět ukazuje, že Korejci rozhodně temnější žánry umí. V tomhle případě si skvěle hrají s atmosférou a prezentují příběh, jež je dostatečně tajemný na to, abyste byli napjatí už od začátku. Film navíc zůstává poměrně komorní, což mu jen přidává na tom, jakým dojmem na diváka působí. A ten dojem je dobrý. ()

Remedy

V rámci možností stylovka jak sviňa, která pěkně po jihokorejsku mixuje zdánlivě protichůdné žánry, dokáže občas pěkně šokovat a vlastně má po celou dobu navrch nad divákem. Nejvíc se to asi blíží thrilleru, ale rozhodně ne žádnému konvenčnímu. Občas to trochu narazí na svoje formální limity, ale i tak jsem byl velmi spokojen. Navíc to má naprosto luxusní zvukový mix. [75%] ()

stration

Tak to bylo fakt hustý! Typický korejský mindfuck, kde si nikdy nemůžete být jistí, co na vás scénáristé nachystají a jaký twist předvedou. Ze začátku se budete trochu ztrácet, ale doporučuju sledovat pozorně, protože jak do sebe začne všechno zapadávat a začnou veletoče, užijete si perfektní film. ()

AffectedFace

Zde není, co namítat, nic, co vyčítat, zde je všechno správně. Nejpromyšlenější film z Jižní Koreje a celkově z celé kinematografie, co jsem kdy viděl, tohle těžko někdo dokáže překonat. První půl hodina se jeví, jako takové rodinné drama, poté ale přijde spád všemi možnými způsoby, které nejdou předvídat. Snímek vás emocionálně chytí za všechny smysly a přestanete dýchat. Hlavní postava do detailu vykreslená, sympatická a její osud je až do nebe volající. Vrcholící film každou minutou, tam kde si řeknete "stop, sakra, tady není snad ještě, co vymýšlet, ne?" přijde další šokující rána. Od začátku do konce pulzující zážitek, kterej se nezastaví svojí dostačující stopáží. Správně v několika momentech brutální a nekompromisní, ale to je jenom taková třešnička na dortu, která mě poprvé v životě ve filmu nezaujala, tak jako celkové pojetí všech událostí. Soundtrack nádherný, kamera perfektní, herci správně vybraní. Mindfuck jak má bejt. Člověk ze začátku nedokáže rozpoznat, jestli kouká buď na horor, drama, nebo thriller, protože všechno se jeví podobně, dokud nepřijdou závěrečné titulky, u kterých se konečně můžete nadechnout. Snímek, kterej si určitě pustím ještě několikrát. Asi se odteď každej den budu modlit ať Hang-joon Jang zase něco napíše, protože prostě jednoduše wow, klobouk dolů. Oficiálně zasloužené místo v topce mých nejoblíbenějších filmů všech dob. Pět hvězdiček je málo. ()

C0r0ner

Ta vykrádačka Prokletého ostrova na tom znát byla, ale i tak se jedná o perfektně napsaný thriller, který je neskutečně napínavý a zajímavý a s divákem si nepěkně hraje, co se týče předvídání děje. K tomu solidní konec, takže velká spokojenost a další parádní zářez od Netflixu. 90% ()

zette

Kluci korejsti uz to moc prekombinovali. Jinak se ale jedna o paradni a dost originalni thriller, hodne povedena filmova jednohubka! ()

Lamprea

Atmosféra především první poloviny 10/10, ale po závěrečný patnáctiminutovce z toho vlastně vyplyne, že je to zbytečný slepenec který vůbec nedává smysl a má takový logický lapsy, že to nelze přehlídnout a jen nad tím mávnout rukou. Škoda. ()

Tosi

Temný a dost spletitý thriller, který funguje líp ve své první polovině, která bez námahy vytváří záhadné tajemství a napětí. Nechybí ani trocha zábavy a potencionálně strašidelný pokoj. Druhá půle s postupným zvedáním opony a příliš složitém vyprávění nabírá trochu na nelogičnosti a absurditě, ale když tohle pominu, tak čistě pocitově dávám čtyři pecky. ()

oveckaoa

Více než na 2 hvězdy nejdu jak se píše v komentářích příjde mě to překombinované a hodně na náhodu. Navíc to je natočeno i nudným způsobem a táhne se to. Zkrátit to tak o 20-30 minut minimálně tak by to byla pecka takhle spíše průměr,který hodně zachraňuje závěrečná scéna v nemocnici a u té přehrady. Jinak žádné brutální vyvraždění nečekejte kdejaký díl Kriminálky (Miami, Las Vegas atd) je drsnější než tahle scéna. ()

Ivuse

Jak mám popsat své pocity? Většinou mám při sledování filmů dost dobré dedukční schopnosti, ale tady mě nenapadalo vůbec nic. Netušila jsem, o co tam jde a proč se bratr chová, jak se chová. Pak přišel jeden brutální zvrat a já oněměla, rozjelo se to nečekaným směrem a mně docvaklo hned několik věcí... pak už jsem doufala jen v jediné... ale to se bohužel nestalo a já měla z konce filmu málem smrt... Takže asi tak! Pro mě velmi, ale velmi dobrá záležitost, rozhodně doporučuji shlédnout. ()

bizz_mjc

První polovina je naprosto ultrapovedená a pěkně vás vyvede z míry, v druhé části se při vysvětlování všech okolností příběh ne zadrhne, ale jednak některé ze zákrut vytušíte, ale hlavně opadne to mysteriózní tajemno, čímž příběh lehce utrpí. Nicméně Korejci prostě umí! ()

KasparekZabijak

Rodina skládající se ze dvou bratrů, otce a matky, se stěhuje do nového bydliště na okraji Soulu, starší bratr je v noci přemožen únosci a odvezen neznámo kam. Po 19 dnech se zjevuje ve dveřích nezraněn a na první pohled v naprostém pořádku, na druhý pohled však přesně naopak a začnou se dít věci, že jsem se dvě hodiny ani nehnul a říkal si jenom dokola ty pičo ty pičo ne to není možný ty pičo. Opravdu brilantní mástrpís místy snad až s Hitchcocovskými prvky, po skončení kterého jsem byl citově vyždímanej až na kost. ()

ghatos

Jihokorejci tyhle precizní thrillery mají zmáknuté. V jejich kinematografii jich najdete dost. Motiv pomsty hraje u nich naprosto klíčovou roli. Forgotten funguje po všech stránkách. Má to v sobě více vrstev, což je vždy skvělé...84%. ()

Hollohlaway

Jako jo, byl jsem celou dobu napnutej, proč se to tomu maníkovi děje a co je za tím. To musím ocenit. Za vlasy přitažený to bylo až tak od půlky, a bohužel mě to odbouralo při vzpomínce na tu vraždu. Jako vážně to takhle proběhlo? Originálnost se tomu určitě povedla, ale logika a chování postav už trochu méně. ()

herr_carter

Šikmooká parádička (nejsem rasista). Kombinace Obvyklých podezřelých a španělských zamotaných kriminálek, kde Vás 2/3 filmu vodí za nos a pak je všechno jinak. Tady je to sice od určité části předvídatelné, nic to ale nemění na tom, že ocením film s neokoukanými herci (to tady vážně nehrozilo) a zajímavou a napínavou zápletkou. Film, díky kterému Vás bude lehce mrazit na zátylku a zajisté oceníte navození depresívního stavu, dobře Korejci...............moje hodnocení = 8 z 10. ()

coscarelli

"Prekvapenie", obávam sa , je zcela na mojej strane. Ale dali mi len ⅔ misky Korejského gulášu, asi šli na prídely a možno na pár papierov "nechtiac" vyliali dažďovú vodu. ()