Leningradskí kovboji na začiatku filmu neprodukujú hudbu v Leningrade, ale na ďalekých a šírych sibírskych pláňach. Napriek majstrovsky vytváraným kompozíciám a grandióznej inštrumentácii ich hudba nikoho nezaujíma a hlavne za ňu nikto neplatí. Čo najviac ťaží manažéra skupiny Vladimíra. Stačí však malé vnuknutie a zoskupenie sa presúva do Spojených štátov amerických. Sprevádza ich aj netradičný náklad v podobe zmrznutého basistu Silu Seppäla uloženého v niečom, čo by sme mohli nazvať kadibúdkou. (ASFK)

navorski

Skvělý způsob, jak natočit film s minimálním příběhem i náklady, a přitom ho ještě moci jednoduše prodat do celého alespoň trochu anglicky mluvícího světa. Lámaná angličtina a sluneční brýle místo uhlazeného a precizního hereckého projevu. Může se to zdát jako znouzectnost, ale kdo první postaví postaví vajíčko na špičku, vyhrává. ()

Rozjimatel

"I love you." "I love you too. But it's a pity, I'm married."     Poriadne uletená, skoro až šialená čierna komédia. Kým vo filme Zločin a trest (1983) sa mi zdalo toho Kaurismäkiho typického absurdného humoru veľmi málo, v tomto prípade som si vravel, že je tej absurdity akosi priveľa, film ňou priam prekypuje. Spočiatku ma chytali záchvaty smiechu, lenže postupom času začína tá prehnaná groteskná štylizácia trochu zunovať, nápady sa začínajú opakovať, takže na niektoré tie humorné pokusy som už iba hľadel s rozpačitým úškrnom. Mám taký pocit, že v Rusku asi nebudú mať Kaurismäkiho príliš v láske, kvôli tomu jeho podvratne parodickému pohľadu na Rusov.     "Welcome. We've been waiting for you." "Yes. That's why we came." ()

Mikino00

Výborné zobrazení osodů jedné kapely co se snaží prosadit v neznámém prostředí, mají manažera tyrana a hrají rock'n'roll, šance na uspěch je nulová, ale oni to nezvdávají protože jedou hrát do Mexika. Nedává to smysl, je to vlastně velká blbost, ale je to vtipná blbost! ()

papyrosaurus

A že jim to parádně hraje těm kovbojům!! Po cestě na mexickou svatbu dojde jak k revoluci, tak k nastolení demokracie a ještě se přitom naučí anglicky, hrát rocknroll, country a získají silnou základnu fanoušků. Co na tom, že jsou trochu výstřední a jejich vystoupení je buď mrtvolně stoické nebo naopak zabijácky odvázané. Moc sem se bavil! ()

husokachna

Na grotesku je to málo groteska a pro nějaký pocit přesahu a důvodu k zamyšlení to zase nedává možnost se s kovbojema dostatečně sžít, na to je to moc odtržený od reality. Nicméně pořád zůstává fajn ujetá historka o tom, jak banda vidláků s nej účesama narazila na civilizaci. ()

Vesecký

Zpočátku to bylo k popukání, ale když se z toho stal roudmjúví krejzi muzikál, začalo to být už trošku nudné. Ale v každém případě Leningradští kovbojové dokázali, že uměli zahrát skvělé melodie různých žánrů od ruských lidových písní přes rokenrol a jižanskou hudbu až po country. Pellonpää je jiostě dnes nejlepším finským hercem a jako šéf kapely se ukázal po příjezdu do jůesej v poloze neomezeného vládce tak, jak si ho v oné zemi představujeme, vše pro sebe a drobty pro ostatní. Ale skvěle byl parodován i tehdejší Sovětský svaz, takže tohle byla komedie hesla "padni komu padni". ()

troxor

Tohle je ta nejujetější, nejpříšernější, nejzběsilejší ulítlá šílenost, kterou kdy v zemi tisíce jözör natočili. Úchylné účesy, děsivě špatná angličtina, drsný černý severský humor, hrozná hudba, vesnický idiot s rybou a skvělá skrýš na pivo - s tím se Leningradští kovbojové vydávají dobýt svět. A překvapivě - daří se jim to! ()

Joski

Jediný Kaurismakiho film, kde sa absurdita absolútne prepojila s humorom. Nemožno tento kúsok brať ako vážny film. Inak ho divák už na začiatku odsúdi a nezasmeje sa na banalitách života. Podarená mystifikácia kapely vytvorila kult a pokračovanie v ďalších filmoch či koncertoch. Humor len pre nezaslepených! 85% ()

Holly_Wood

topi80

Špatně, špatně, všechno špatně. Dejte několika týpkům ujetý účes a špičaté boty, natočte 78 minut materiálu, ve kterém se nic neděje, a proložte to mizernou a nenápaditou hudbou. Výsledkem je šlichta skládající se z nudy, trapnosti, bezradnosti, ubohosti a chaosu, cosi na pomezí ruské a východoněmecké komedie. Mizerný film, který byl pro mě naprostou ztrátou času. Za stylizaci nějaké hodnocení dávám, ale i tak je to spíše ze soucitu. ()

Tormentor665

Leningrad Cowboys, alespoň soudě podle toho, co jsem viděl, jsou veselá parta, jejíž vystoupení je naprostá pařba. Tady je to ale pojato tak melancholicky, že je veškerá touha pařit ta tam. Ani v nejmenším to nepřipomíná typické hudební komedie, což je, řekl bych, tak z poloviny plus a z poloviny mínus. Písně se ve filmu neprosadí. Pár naprosto geniálních vtipů také tu bariéru melancholie a nechápavosti také neprorazí. Když točí takovou veselou partu režísér spíš statický a potemnělý, rozpor se nepřekoná. Ovšem pokud si dáte tři jointy, tak vám to bude naprosto jedno. ()

pOne

Já jsem se bavil od začátku do konce. Hlášky jako "Do you know what is rock n´ roll?" ... "Study this book!" pronesené v angličtině s ruským přízvukem hlavním bossem celé partičky mě pokaždé dostanou. ()

Pondělky s Akim Kaurismäkim na Dlabačově

Pondělky s Akim Kaurismäkim na Dlabačově