Leningradskí kovboji na začiatku filmu neprodukujú hudbu v Leningrade, ale na ďalekých a šírych sibírskych pláňach. Napriek majstrovsky vytváraným kompozíciám a grandióznej inštrumentácii ich hudba nikoho nezaujíma a hlavne za ňu nikto neplatí. Čo najviac ťaží manažéra skupiny Vladimíra. Stačí však malé vnuknutie a zoskupenie sa presúva do Spojených štátov amerických. Sprevádza ich aj netradičný náklad v podobe zmrznutého basistu Silu Seppäla uloženého v niečom, čo by sme mohli nazvať kadibúdkou. (ASFK)

Gortyna

Začátek vynikající, jedinečné hlášky, ale pak to začalo ztrácet dech. A s koncem si scénář moc nevěděl rady. ()

blondboss

Tak toto je skutočná bizarnosť pair excellence. Kapela, ktorá vznikla v podstate až po odvysielaní tohto snímku a ktorá si v podstate spravila celkom slušnú reklamu pred tým, než reálne vznikli. A to množstvo scénok odtrhnutých od reality a totálne šibnutých dodalo filmu unikátny cool feeling. Bola to taká divná komédia, kde nepadlo veľa hlášok, ale keď už, tak poriadne. Kaurismaki prekvapil, avšak na mňa až príliš bizarné sústo. 60 % ()

Tomas_PO

Zrejme prílišné očakávania majú za následok dve stratené hviezdy, prišlo mi to ako mierny nadpriemer absurdných komédií. Pobavili najma vtipné momenty muzikantského života a muzikantských vtipov (mŕtvy basák ktorý zamzrol pri cvičení na basu), ale aj lovely russian accent. Podľa hodnotenia druhého dielu však viem, že ten už zhliadnuť neplánujem. P.S. Niektoré momenty mi pripomenuli skvelý Schelingerov/F.R. Čechov Rudej týden, žial spracovaný len v textovej forme. ()

zigy

Ulítlá záležitost, a to hodně. Na to, že to je hudební roadmovie, je to statické ažaž...taky ty původně vtipné, prázdné, kamenné pohledy kovbojů po půlce už přestanou bavit...pravdou ovšem je, že tohle je kult, má to COOL styl, a když už se promluví (což není moc často), tak je to hláška jako Brno. Hudební čísla fajn, spíš humorným vystupováním než nápaditou hudbou. Bez postavy manažera kapely by to bylo poloviční ("V USA se mluví anglicky. Budeme tedy mluvit anglicky. Naučte se anglicky, ihned!") ()

pokeandrew

I mistr tesař se někdy utne.Sám Aki na letošní LFŠ v Uherském Hradišti o tomto snímku řekl : "toto je můj nejhorší film" a měl pravdu.Paradoxně se mnohem více nasměji u jeho "vážných" filmů, než u této komedie."Vtipné" situace u mne smích nevyvolávají a po polovině mne už ani nezajímá co bude dál.Dvě hvězdičky za scénu s Jimem Jarmuschem jako prodavačem ojetých aut. ()

Jester_X

Upřimná, svižná komedie, která si vzala na paškál pitomost postmoderní komerce. Symbolicky pak vytváří skanzem hudební historie populární hudby v USA až v druhém plánu, jehož si divák nemusí ani všimnout. Ten je skryt za přímočarou zábavou, která je ovšem držena v potřebných mezích vkusu. Příkladem nechť je postava Vladimira, podána bez jedovatého plivání po kapitalistckém vykořisťovateli, ale pouze v podobě exponovaných základních vlastností opravdových manažerů. Film tak ukazuje, že to podstatné (např. hudba ve filmu o hudení skupině) zůstavá v soudobém světě až na druhém místě. ()

MirecRKK

Totálne šialený film :D Pre fanúšikov Leningradských cowboyov je pozretie tohto filmu povinnosť. Pre ostatných odkazujem naozaj si to pozrite stojí to za to! Dobrá komédia so staršim typom humoru ale vidieť ako sú oblečený aké majú topánky a účesy skoro všetci ludia v tom filme to je proste najviac ! a oni tak aj koncertujú dnes už hudobná legenda vo svojich začiatkoch natočila film. Proste si to pozrite! :) ()

raininface

Ne že bych se celý film nahlas řehtal, ale přiblblý úsměv na ksichtě mi vydržel až do závěrečných titulků. A už je mi celkem jasný, kde se inspiroval Sacha Borat Cohen. ()

honza.g

Je to šílené, ale ne dost, aby to bylo geniální. Cover verze amerických fláků v podání finských hudebníků zpívajících finskou anglištinou je bizarní zážitek, ale ne dost bizarní, aby se fanoušek americké hudby bavil. Děj i zápletka jsou nesmyslné, ale ujetost není dostatečná, aby se dílo mohlo prohlásit za feérii, ()

Pondělky s Akim Kaurismäkim na Dlabačově

Pondělky s Akim Kaurismäkim na Dlabačově