Frigo na mašině

• USA The General (více)

Prankster

Naprosto geniální záležitost - kaskadérské kousky, které předvádí Buster Keaton jsou úplně dech beroucí, navíc postava hlopoučké ženušky působí neuvěřitelně vtipně - no prostě pecka úplně maximální. ()

Jaromír

Co ten chlap provádí :)! Napřed film vypadá, jako pitomost ve stylu starých grotesek, ale když se to rozjede, tak jsem nestačil zírat. Výkony, které by nedělali ani dnešní kaskadéři, válka. Si hrají s vlaky, jako by to byly modely mašinek. Wow. Místy jsem zíral s otevřenou pusou. Mimochodem, tohle není komedie, ale spíš akční film, mockrát jsem se nezasmál, ale akční scéna tam střídá jedna druhou. Kde se hrabou dnešní kaskadérské výkony. Nechci prozrazovat děj filmu. Jen kvůli těm kaskadérským perličkám doporučují shlédnout. ()

Stejšn

Jeden z prvních opravdových akčních filmů. Neuvěřitelně vtipné, ani minutu jsem se nenudil, a to ani po 85 letech od vzniku filmu. Indiana Jones své doby. PS: je pozoruhodné, jak byly ty lokomotivy lehoučké a obratné. Zastavují doslova na pětníku, změna směru jízdy je u nich stejně snadná jako v autě, stejně jako citlivé manévrování. ()

Bendiys

Uhlazenejsi humor nez v pripade Chaplina, ale nemene poutavy a zabavny. Technicka stranka filmu je remeslne vypiplana na jednicku. Uzasne akcni sceny, zavrsene padem vlaku do propasti. Nadhera, ()

boombang

To už není groteska, ale spíš historická crazy komedie s dosti mrazivou akční složkou. Výprava, kamera a Busterovy nápady berou dech. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 93%, Audience Score - 92% | FDb.cz - 83.3% | Naprosto výtečný film! Jindy chladný komik "Frigo" známý svojí kamennou tváří zde vyjádřil své pocity! Pustil se zároveň i do režie a scénáře a natočil velkolepé dílo s nadčasovou kamerou, triky i skvělou konečnou "bitvou". Ale nejvíce se nám líbily vtipné scénky na "mašině". Například ta s dělem je fakt zaslouženě legendární. Jinak si film celou dobu udrží vaši pozornost, což bylo tehdy vzácností a patří mezi ty klenoty bez, kterých by nebyl Forrest, Shawshank,... Takže mu děkujme a nejen za toto... 95% Z němých filmů je lepší snad jen Moderní doba. ()

cinema_cz

Tento příběh pro nás dnes představuje jedno z vrcholných děl němé éry a zároveň skvělou podívanou, ve své době však zklamal kritiky i diváky. Není totiž nezávaznou zábavou, ale elegantním, vyváženým, všestranně dokonalým dílem. 100 % (Alena Prokopová, Ci 12/2007, str. 104) ()

mrclTV

Svojím spôsobom čarovné, film disponuje množstvom skvelo vystavaných gagov, ktoré zabavia aj rozcítia. Škoda len, že celkový dojem kazí pár menej vydarených čísel a tiež aj pomerne lacné zakomponovanie únosu milej do deja - to bolo ako päsť na oko. ()

PlysovyMacko

Johnnie je sikovny strojvodca a preto ho odmietnu zobrat do armady. Napriek tomu sa ocitne uprostred vojenskej operacie a stihne zachranit aj svoju milu. Toto je akcny film - netusila som ze sa take tocili skoro pred sto rokmi. Vacsina filmu sa odohrava na iducej lokomotive a pri niektorych scenach som rozmyslala ako ich natocili, asi jedine praktickymi efektami. Paci sa mi ako pri nemych filmoch udava emocie hudba. ()

Apoxyomenos

prve stretnutie s busterom keatnom a musim priznat ze ma to dost sklamalo, styri znelky ktore mi po case liezli na nervy, gagov tiez poskrovne, hrat hral sice skvele ale nebavilo ma to moc a na Charlieho Chaplina alebo Laurela a Hardyho sa urcite nechyta aspon zatial, skusim pozriet este nieco ine od neho ()

lobo87

Klasika z éry nemého filmu. Klobúk dolu pred Keatonom a jeho akrobatickými a kaskadérskymi kúskami. Na svoju dobu výnimočný film. U mňa však nedosahuje kvalitu Chaplina a jeho tuláka... 80% ()

Honzulik

Frigo na mašině - klasická, němá groteska u které jsem si říkal, jestli mě ještě může pobavit 88 let starý film. A kupodivu bavil a docela dost. Opravdu skvělá komedie s parádními a nezapomenutelnými scénami a opravdu výborným hudebním doprovodem. ()

zzzzzjjjjj

Na ty roky to byla celkem zábava. Keatonova životní role bezpochyby.Chaplin je sice jiná liga, přesto tento němý film od Keatona doporučuji.70%. ()

amlik

Nevím, jestli bych film prvotně zařadil mezi komedie, pro mě to byla napínavá - především dobrodružná palba, kdy v podstatě klasická honička neprobíhá za pomocí koní ani automobilů, ale parních mašin! To, že se občas zasmějete, je příjemný bonus. Rozhodně filmu nechybělo napětí a originalita, která byla podtržená živým hudebním doprovodem kapely Johannes Benz během promítání v Aeru. ()