Frigo jako Sherlock Holmes

• USA Sherlock Jr. (více)

Frigo (hraje ho sám buster Keaton) hraje filmového promiítače v kině, který z nenadání usne v projekční kabině a jeho vlastní sny se prolínají do filmu, který je právě promítán v sále. "Frigo jako Sherlock Holmes", první Keatonova samotná réžie, je jedním z nejneobyčenějších a obrazově nejinvenčnějších snímků tehdejší doby. (Kryšpín)

Gor'seye

Úžasné! Kúsky, ktoré tam Keaton vyvádzal boli jednoducho úžasné. Tak isto aj Keatnov výkon a jeho originálne a nečakané nápady. ()

Braindead_77

Jedna z nejkvalitnějších a nejzábavnějších komedií němého filmu. Trikově už to nemohlo být lepší. Sice stále dávám trochu víc přednost Charliemu Chaplinovi, ale stejně musím snímek vychválit na plné hodnocení. Hra kulečníku, jízda na kole a schovávání se v pytli mě opravdu dostali. I herci byli prvotřídní, a to je na starou grotesku co říci. Opravdu velmi zábavné. 99% ()

Ferguson

Opravdu velice vtipné s dokolanou hudbou. Na ten film by se dalo koukat jak bez zvuku, tak poslouchat jen hudbu a vždy by z toho měl divák/posluchač opravdový umělecký zážitek. ()

StaryMech

Mnozí kritici pokládají "Sherlocka mladšího" za jeden z vrcholů Keatonovy tvorby a/nebo jeho nejpůvabnější dílo. Nápaditost tohoto snímku, v řadě režisérových nezávislých výtvorů třetího, si nezadá s tělesnými výkony hlavního představitele. Obecná shoda panuje co se týče vrcholu : je jím hrdinův sen, v němž "skutečnost" prolne do promítaného filmu a naopak fikce vyhřezne do "skutečnosti". Z ovlivněných bývá nejčastěji zmiňován Woody Allen ("Purpurová růže z Káhiry"), na Marczewského (o pár let mladší "Útěk z kina Svoboda") se šmahem zapomíná. Další návrhy : "Kdo chce zabít Jessii", "Muž z Acapulca".... ()