Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Studentka Slávka Čermáková musí maturovat v náhradním termínu. Její naivně obdivný vztah k lehkomyslnému básníkovi, který podporoval její literární pokusy, nezůstal bez následků a rodiče ji přiměli k interrupčnímu zákroku. Citlivá dívka se s obtížemi vyrovnává s traumatizujícím zážitkem. Povrchní příběh o problémech mladých. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (13)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Přestože mam pro tyhle normalizační filmy pro mládež určitou slabost nebo skoro až úchylku, tak tohle mě moc nebavilo. Dvě pipky, který právě odmaturovaly, tam řešej nějaký svoje problémy, ale že by to byla zrovna komedie, mi teda moc nepřišlo. A když vynechám naprosto brutální turistickou ubytovnu, kde to vypadalo jak někde v gulagu na Sibiři, tak mě celkem nic moc nepobavilo ani z tehdejších reálií. Herecky to taky neni žádnej zázrak. Pavel Nový mi ze začátku v roli krutopřísnýho fotra přišel hodně dobrej, ale pak jeho role jakoby začala bejt komická a už to nebylo ono. Snad akorát Evelyna Steimarová zahrála takovou paničku z vyšší společnosti, která nasazuje manželovi parohy, celkem uvěřitelně a s noblesou sobě vlastní. Jinak opravdu žádnej zázrak, když teda nepočítám kozy Barbory Srncový. Nakonec z toho vyleze nějaký "moudro" ve smyslu, že i když se rodiče chovaj jako svině převlečený za rodiče, tak v podstatě tak špatný nejsou. 40% ()

carl.oesch 

všechny recenze uživatele

Hezounká a trochu naivní Zuzana Vačková a stejně hezounká, i když trochu rafinovanější Bára Srncová jsou hlavním "okrasným" momentem téhle komedie, která je ve skutečnosti docela drsným dramatem, kde se přesně ukazuje, jak to v té době (krátce před revolucí) chodilo. Otcem vynucený potrat, znásilnění, spousta formálních a předstíraných věcí - na tom nic směšného není. Takže na jedné straně celkem pochopitelná naivita zejména Zuzky Vačkové, na druhé straně fotr Nový, nezpochybnitelný vládce rodiny a primitiv s právem rozhodovat o své dceři stejně jako o houfu slepic ve slepiřárně, kterou vede. A k tomu lehce naznačený úpadek celé té socialistické společnosti s jevy, které byly pokládány za normální. Docela dobré a to nepatřím k příznivcům jednoho z těch tehdejším režimem prosazovaných spisovatelů Kostrhunem a jméno režiséra mi neříká vůbec nic. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Psychologizující civilní vyprávění  1)  z běžného života neřeší žádné politické či společenské problémy. Ty se ovšem jaksi mimochodem občas projeví - přijímačky na vysokou školu nebo potvrzení o návštěvě diagnostického dětského domova._____ 2)  Nejvíce se mi líbil přitažlivý Roland Samek (Zuzčin nápadník, řeznický učeň Janek Horák)._____ 3)  Film měl premiéru 1. prosince 1988 a byl mládeži nepřístupný. K tomu tehdy stačilo, že dívka se vyrovnává s potratem. ()

Jonatthan 

všechny recenze uživatele

V žádném případě se nejedná o komedii!!! Film začíná potratem mladé hrdinky a scénou z jatek (mladík). Pokračuje drsným pokusem o znásilnění. Mladík se vrhne na děvče, ta se z posledních sil ubrání, on ji stihne ale roztrhat šaty. Děvče doběhne z posledních sil domů a místo aby to šli nahlásit na policajty tak od fotra dostane řemenem!!! Následuje výslech: "Kdo to byl? Nevím! Bum! Já ho neznám! Bum! Je z vedlejší vesnice! Bum!" Nebo scéna stětí husy a její následné upálení v troubě! :-))) No prostě taková milá komedie z jihomoravské vísky Pavlov pod Dívčím hradem na Pálavě.:-))) Jo a taky tam hodně pobíhá nahatá Bára Srncová (Rampepurda z Bylo nás pět)... ()

corona 

všechny recenze uživatele

Zuza Vačková tie zmätené tenagerky zahrať vedela.  Išla zo filmu do filmu a jej filmografia z mladosti je  nabitá zaujímavými kúskami. Škoda že jej  kariéra išla v devedesiatkach do kopru a teraz je rada, keď v telenovele dabuje mrchu alebo dostane štek v slovenskom seriáli. Každopádne túto netradičnú "komédiu" by som pustila súčasným deckám aby videli, ako sa kedysi robili prijímačky na VŠ (ono to takto naozaj bolo). ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu je několikrát vidět kombajn Fortschritt E 512. (Winster)

Reklama

Reklama