Drama / Válečný / Dobrodružný / Historický

Velká Británie, 1975, 184 min

Hooooooodně moc dlouhé, ale přesto nenudící. Kubrick vystihl dobové brity jako napudrované, málomluvné podivíny trousící přeslušnělé hlášky, až je to někdy fakt divné. Z "postavy" vypravěče jsem cítil jistou porci nadhledu.(6.10.2006)

• Morien

(1001) Pokračuji ve svém rouhání napříč Kubrickovou filmografií. Na Barryho Lyndona jsem se dívala z povinnosti a teprve těsně před koncem jsem zjistila, že už jsem ho jednou viděla a stačila na to úplně zapomenout. Pro mne nezajímavost.(21.1.2012)

Best of Kubrick vydestilované do 184 dokonalých minut.(23.10.2002)

Vizuálně velmi působivé, ovšem příliš rozvleklé. Místy jsem se nudil. Je poznat, že je film adaptací nějaké pěkně tlusté knížky.(20.9.2002)

Bude to samá chvála, ale co jinýho lze říct na adresu filmu, který jsem i přes tříhodinovou stopáž slupl jako malinu? Kompozice obrazů, promyšlené užití barev a kontrastu, dokonalý výběr interiérů a exteriérů, skvostná kamera, vhodně zvolená dobová hudba a i kostyméři se vyřádili. A to vše pro potěchu oka, které se tři hodiny vydatně pase. A nadto lehce sarkasticky vyprávěný příběh, který diváka vtáhne a nepustí až do závěrečných titulků. A nuda, ta tu nehrozí ani omylem.....Po ´Divnolásce´ můj druhý nejoblíbenější Kubrickův film.(5.10.2004)