Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Pierre

Třicet let po svém debutu Seber prachy a zmiz se Woody Allen vrátil k lupičskému tématu. Už bez experimentování s různými formami a takovým začátečníkym zápalem. To ale neznamená, že to není náběh na srdcovku! Úvodní dialogové přestřelky s Woodyho manželkou a kumpány, nezdarná realizace (jinak samozřejmě dokonale vymyšleného) plánu a z toho vzniklé gagy všeho druhu zase byly špičkovou zábavou. Jen zhruba po půlhodině je linka s vykradáním banky skrz tunel nahrazena možná obehraným, ale vdečným tématem burani vs.snobové. Woody je na intelektuály prostě expert,  ale tentokrát žádného intelektuála nehraje. Přesto si to tady po celou opět herecky totálně dává a prakticky všechny nejlepší momenty si vyzobává pro sebe. Takže mě nakonec bavily obě linky filmu, byť nepopírám, že ta lupičská o něco více a mohlo se u ni zůstat déle. Skoro to na mě působilo jako by Woody měl dva náměty, které by unesly i samostatných 90 minut, ale on je nakonec spojil do jednoho filmu. Ale  i tak vznikal skvělá sranda, kterou bych si byl schopen pouštět i opakovaně. Navíc kvituji, že Woody v tomto případě sklouzl k poměrně ,,normálnímu´´ filmu, který by určitě unesli i ti, co ho moc nemusí a možná by mohl pobavit i celou rodinnu. Super kousek, ještě u psaní komentáře se pěkně usmívám.:D ()

StanislachKo

A zase sa mi to stalo! Ďalší z Allenových filmov, pri ktorých si poviem "Hm, to bolo dosť smiešne" ale pri tom sa sám nesmejem, iba to skonštatujem. Zápletka hodná označenia geniálna, to určite a preto mám úprimne radosť z každého vyššieho hodnotenia, lebo je za čo! Akurát mňa to žiaľ trochu minulo ako sa mi to s Woodym občas stane. PS: Jedna z jasných dôkazov (ironickej) geniality WA je aj obsadenie doposiaľ večného romantika Hugha Granta do polohy... v akej bol (a myslím, že zatiaľ prvý a aj posledný krát). Smekám maostro, nabudúce bude chémia medzi nami dúfam lepšie fungovať. ()

B!shop

Prvni pulhodinka je paradni jizda, ktera dava vzpomenout na Allenovo rany blaznivy komedie. Pak uz to spadne do klasicky konverzacky s dobrym pribehem, ale bohuzel tu je kolikrat nejaky hluchy misto, kde se nic moc nedeje, vetsinou kdyz dej nesleduje Allena, ale Ullman a Granta, ktery spatny nejsou, ale proste to neni kdovijaka zabava. Nicmene obcas se zadari paradni vtip a spousta postav je ukazkove vymleta, takze to je nakonec solidni komedie za slabsi 4*. ()

Ravi

Jak snadno a rychle zbohatnout během vylupování banky, aneb dokonalé krytí Vám předvede v milé komedii Woody Allen a jeho parta hic. Originální zpracování zajímavého nápadu s nápaditými filmovými prvky a výbornou hudbou. A jak se hrdinové vyrovnají s poctivě nabitým bohatstvím? Sami nevědí. Komedie, které ale k dokonalosti stále něco chybí. 75% = 4/5 ()

Terter

Trochu nevyrovnaná allenovka. První půlka je smrští hlášek a gagů (Chci vědět, jak se píše Connecticut), zatímco v druhé polovině příběh se snaží nabrat vážnější podtóny a to mu jen škodí a celkově to tak brzdí dobře rozjetý film. Na druhou stranu je třeba pochválit všechny herce (dokonce i Hugh Grant, kterého jinak nemusím, tu sedne do své role a neurazí). Suma sumárum pohodová oddechovka, která se dá vidět více než jednou, ale já si radši pustím jiné Woodyho filmy. ()

• Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)
  • David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)

Časové pásmo bylo změněno